Filtruj według
Cena
1394 1395
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (535) Ok Wyczyść
Rozmiar druku
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Rodzaj wydruku
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Dokładność drukarki
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Prędkość wydruku
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Temperatura stołu
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Temperatura dyszy
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Grubość druku
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Średnica filamentu
Ilość głowic
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Drukarki 3D Biqu

Ilość produktów: 1
Loading...

Drukarka 3D - Biqu Hurakan

Drukarka 3D oferująca obszar roboczy o wymiarach  220 x 220 x 270 mm . Biqu Hurakan została wyposażona w firmware Klipper , który zwiększa wydajność urządzenia i poprawia...
Indeks: BTT-22499
Indeks: BTT-22499
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 1 859,00 zł Cena 1 394,25 zł
  • Obniżka
  • Darmowa dostawa
  • Promocja

Kilka słów o marce Biqu

Producentem drukarek oznaczonych logo Biqu jest firma Bigtree Technology, powstała w 2015 r. Podobnie jak znakomita większość wziętych dostawców urządzeń do druku 3D, działa ona w Shenzen w Chinach. Stosunkowo niewielkie, bo liczące zaledwie kilkadziesiąt osób przedsiębiorstwo, zdecydowaną większość produkcji przeznacza na eksport do krajów Ameryki Północnej i Południowej, a także Europy. Asortyment Bigtree obejmuje dziś filamenty, części zamienne i podzespoły (w tym płyty główne), a przede wszystkim drukarki 3D, wśród których bodaj największą popularnością cieszy się model Biqu B1.

Drukarka 3D Biqu B1 – parametry i możliwości

Wyprodukowania przez Biqu drukarka 3D sprawdzi się zwłaszcza w zastosowaniach domowych, warsztatach hobbystów i makerów. Konstrukcja urządzenia bazuje na pionowej ramie z ruchomym ramieniem wyposażonym w głowicę drukującą (poruszającym się w osi Z), a także masywnej podstawie ze stołem. Pole robocze wynosi 235 x 235 x 270 mm. Dyszę roboczą można rozgrzać do temp. 260°C, natomiast stół osiąga maksymalnie 100°C, co umożliwia druk wszystkimi najpopularniejszymi rodzajami filamentów: PLA, ABS, PTEG, TPU. Do sterowania urządzeniem służy kolorowy wyświetlacz – co stanowi rzadkość w urządzeniach z tego przedziału cenowego – natomiast wybór funkcji odbywa się przy pomocy enkodera. Znacznym udogodnieniem jest czujnik filamentu, a także opcja wznowienia pracy po utracie zasilania, dostępna w modelu Biqu B1. Drukarka 3D wyposażona została ponadto w magnetyczną nakładkę na stół roboczy, ułatwiającą usuwanie wydruków. Sekret wydajności urządzenia tkwi w zastosowanej płycie głównej – 32-bitowej SKR 1.4 z procesorem ARM Cortex-M3, zawierającej ponadto złącza interfejsów komunikacyjnych I2C oraz SPI.

Podzespoły do Biqu, czyli zachęta do eksperymentowania

W sklepie Botland znajdziesz wybór podzespołów kompatybilnych z drukarkami 3D Biqu i umożliwiających samodzielną naprawę bądź rozbudowę urządzenia. Mamy m.in. wszechstronną, 32-bitową płytę główną Bigtreetech SKR v1.4 Turbo 32-bit wyposażoną w 120-megahercowy procesor ARM Cortex-M3 typu LPC1769. Dzięki montażowi płyty możesz sterować silnikami krokowymi, wzbogacić urządzenie o dodatkowy napęd w osi Z, czy też obsługiwać drukarkę zdalnie za pośrednictwem WiFi (po zamontowaniu modułu ESP-01). Oprócz płyty głównej oferujemy sterownik silnika krokowego Bigtreetech TMC2226 v1.0 z radiatorem, który zwiększa precyzję druku, a jednocześnie ogranicza emisję drgań. Znajdziesz u nas również 3,5-calowy, dotykowy wyświetlacz Bigtreetech TFT35 v3.0, dzięki któremu sterowanie drukarką stanie się znacznie przyjemniejsze. Wyświetlacz może również pracować w trybie „zwykłego” LCD 12864 – w takiej sytuacji wybór funkcji nadal odbywa się za pośrednictwem enkodera. Jeśli chcesz wykorzystać maksimum możliwości drukarki 3D Biqu, wypróbuj dodatkowo moduł dla ESP-01S WIFI, o oznaczeniu Bigtreetech Writer v1.0. Jest on kompatybilny z płytami głównymi SKR v1.4 oraz SKR v1.4 Turbo i pozwala na modyfikację wgranego oprogramowania, a także ułatwia debugowanie z użyciem portu szeregowego.

Drukarki 3D Biqu - FAQ

Drukarki przeznaczone do druku przestrzennego w technologii FFF/FDM marki Biqu mają dobre opinie wśród użytkowników, m.in. względu na doskonałe parametry wydruku. Kolejnymi kwestiami wpływającymi na pozytywne opinie jest możliwość modyfikacji urządzenia i rozwijania go przy wykorzystaniu akcesoriów dostarczanych przez markę Biqu. Ponadto drukarki 3D Biqu wyróżniają się prostą i niezawodną konstrukcją, kompaktowymi rozmiarami oraz stabilnością.

Drukarki 3D marki Biqu są przeznaczone przede wszystkim do domowego użytkowania. Wyróżniają się prostą i intuicyjną obsługą oraz zapewniają wysoką jakość wydruku. Przystępna cena, w połączeniu z praktycznymi funkcjami, takimi jak wznawianie pracy po skończeniu filamentu sprawiają, że drukarki 3D Biqu są chętnie wybierane przez początkujących drukarzy 3D. Ponadto wybrane modele drukarek są dostarczane w formie zestawów przeznaczonych do samodzielnego montażu. Cały proces jest stosunkowo prosty i dokładnie opisany w instrukcji.