Opis produktu: Raspberry Pi CM4 Lite Compute Module 4 - 8 GB RAM - CM4008000
Raspberry Pi CM4 Lite to zminiaturyzowana wersja minikomputera Raspberry Pi 4B. Moduł posiada możliwości klasycznej maliny z interfejsami wyprowadzonymi na dwa złącza wielopinowe kompatybilne z gniazdami płytki CM4IO Board. Płytka oparta została na procesorze Broadcom BCM2711 z 8 GB pamięci RAM. Moduły Compute przeznaczone są do zastosowań przemysłowych, nie zostały one wyposażone w złącza typu USB, HDMI, itp.
Uwaga! Wersja CM4 Lite nie została wyposażona w pamięć eMMC. Minimalna ilość zamówienia dla tego produktu wynosi 200 szt. |
Wyprowadzenia Raspberry Pi Compute Module 4.
Ta wersja nie została wyposażona w pamięć eMMC, łączność WFi / Bluetooth i złącze U.FL.
Moduł CM4 zamontowany na płytce CM4IO.
Specyfikacja CM4 Compute Module
- Procesor: Broadcom BCM2711 / 1,5 GHz
- Rdzeń: ARM Cortex A72 / 64-bit
- Zasilanie: 5 V
- Interfejsy:
- Gigabit Ethernet
- 1x USB 2.0
- 28 GPIO
- karty pamięci microSD / eMMC (dla wersji bez wbudowanej pamięci)
- dual HDMI
- 2-liniowy MIPI DSI dla ekranu
- 2-liniowy MIPI CSI dla kamery
- 4-liniowy MIPI DSI dla ekranu
- 4-liniowy MIPI CSI dla kamery
- Pamięć RAM: 8 GB
- Ethernet: 1000 Mb/s
- Złącze: 2x 104 pin
- Wymiary: 55 x 40 mm
W naszej ofercie znajdziesz również Raspberry Pi CM4 w innych konfiguracjach. |
Konstrukcja modułu pozwala na wykorzystanie go wszędzie tam, gdzie użycie dużej wersji przez jej wymiary byłoby niemożliwe. Najczęściej stosowany w wielomodułowych klastrach. |
Czwarta generacja “malinki” w miniaturowym wydaniu
Nieco ponad rok po premierze komputera Raspberry Pi 4B, na rynku pojawiła się jego miniaturowa wersja - Raspberry Pi CM4 Compute Module 4. Jednym z najważniejszych powodów do stworzenia takiej wersji jest fakt, że Raspberry Pi to minikomputer, który jest popularny nie tylko w środowisku hobbystów, ale także w przemyśle. Mniejsze wymiary płytki PCB znacząco ułatwiają montaż w szafach sterowniczych wypełnionych po brzegi urządzeniami automatyki i sterowania.
Praca modułu Raspberry Pi CM4 Lite Compute Module 4 w klastrach obliczeniowych
We współczesnym Świecie, nietrudno zauważyć, że komputery przejęły kluczową rolę w wielu dziedzinach życia codziennego. Dotyczy to przede wszystkim szeroko rozumianej nauki i techniki oraz ich dziedzin pochodnych. Do takich i podobnych celów, coraz częściej korzysta się z wielomodułowych klastrów obliczeniowych. Taką konstrukcję możesz utworzyć korzystając z modułów Raspberry Pi CM4 Lite Compute Module 4, które gwarantują wysoką sumaryczną moc obliczeniową, nie pobierając przy tym kolosalnych ilości energii w porównaniu do klasycznych komputerów klasy mainframe.
Przydatne linki |