Opis produktu: Raspberry Pi CM3+ Compute Module 3+ - 1,2 GHz, 1 GB RAM + 8 GB eMMC
Zminiaturyzowana wersja popularnego minikomputera Raspberry Pi 3+. Posiada możliwości klasycznej maliny z interfejsami wyprowadzonymi na złącza DDR2-SODIMM. CM3+ posiada procesor Broadcom BCM2387B0 quad-core 64-bitowy Cortex-A53 1,2 GHz, 1 GB RAM, 8 GB pamięci eMMC oraz liczne peryferia. Nie posiada złącz typu USB, HDMI, itp.
Konstrukcja modułu pozwala na wykorzystanie go wszędzie tam, gdzie użycie dużej wersji przez jej wymiary byłoby niemożliwe. Najczęściej stosowany w wielomodułowych klastrach. |
Porównanie modułu z główną wersją Raspberry Pi 3B+.
Przedstawienie modułu na podstawie starszej wersji.
Specyfikacja Raspberry Pi CM3+ Compute Module 3+
- Procesor: Broadcom BCM2837 64-bit
- Rdzeń: Quad-Core ARM Cortex A53
- Taktowanie: 1,2 GHz
- Pamięć RAM: 1 GB LPDDR2
- Pamięć Flash eMMC: 8 GB
- Złącze: 200 pinowe SODIMM
- 48 pinów GPIO
- 2 x I2C
- 2 x SPI
- 2 x UART
- 2 x SD / SDIO
- 1 x HDMI 1.3a
- 1 x USB2 HOST / OTG
- 1 x DPI
- 1 x interfejs NAND
- 1 x 4-liniowy interfejs CSI
- 1 x 2-liniowy interfejs CSI
- 1 x 4-liniowy interfejs DSI
- 1 x 2-liniowy interfejs DSI
- 2 otwory montażowe 2,3 mm: rozstaw 61,6 mm
- Wymiary modułu: 67,6 x 31 mm
Szczegółowy opis modułu dostępny w dokumentacji technicznej.
W naszej ofercie znajdziesz również Raspberry Pi CM3+ w innych konfiguracjach. |
Technika obliczeniowa na najwyższym poziomie!
Komputery stały się nieodłącznym narzędziem pracy, które jest niezbędne do wykonywania obliczeń o mocno zróżnicowanym stopniu złożoności i wymaganej dokładności. Raspberry Pi Compute Module CM3+ jest miniaturową wersją Raspberry Pi 3+, która została zaprojektowana z myślą o pracy w klastrach obliczeniowych o budowie modułowej. Za pomocą takich klastrów, możesz wykonywać zaawansowane symulacje zjawisk fizycznych z wykorzystaniem narzędzie techniki obliczeniowej na najwyższym poziomie! Przykładowo, płytki Compute Module CM3+ możesz wykorzystać do modelowania procesu powstawania i gaszenia łuku elektrycznego w wyłącznikach wysokiego napięcia, przy zadawaniu wszystkich niezbędnych parametrów fizycznych w postaci numerycznej.
Co możesz zbudować w oparciu o Raspberry Pi Compute Module?
Z modułem minikomputera Raspberry Pi w wersji Compute Module CM3+, możesz budować, testować i udoskonalać liczne prototypy. Wbudowany chipset dostarcza mocy obliczeniowej niezbędne do tworzenia i uruchamiania fizycznych prototypów. W oparciu o ten moduł obliczeniowy, możesz stworzyć m.in. syntezatory muzyczne, automaty perkusyjne, a także aparaturę diagnostyczną i pomiarową, taką jak multimetry cyfrowe i generatory przebiegów DDS.
Przydatne linki |