Kategorie

Wagi

Precyzyjne wagi elektroniczne przydają się w bardzo wielu zastosowaniach – od profesjonalnych, warsztatowych, po kuchenne. Duże znaczenie ma tutaj nie tylko ich ogromna precyzja, ale także wygoda zastosowania. Ważenie przedmiotów, których masa ograniczona jest do zaledwie kilku gram, było możliwe również dawniej, ale wtedy (gdy dominowały jeszcze tradycyjne wagi szalkowe) wymagało to sporej wprawy i cierpliwości. Dziś wagi elektroniczne nie wymagają żadnej praktyki do podstawowych pomiarów – wystarczy położyć na nich przedmiot, by uzyskać precyzyjne wskazanie.

Filtrowanie

Producenci

Wiele dodatkowych funkcji

Kieszonkowe wagi elektroniczne dostępne w naszym sklepie znacznie ułatwią pracę wielu specjalistom. Podstawową jednostką, w jakiej dokonują one pomiarów, jest oczywiście gram (g), jednak dzięki zmianie ustawień można określać masę przedmiotów również w karatach (ct), pennyweights (oznaczanych skrótem dwt), grains (skrót gn), uncjach i uncjach trojańskich (oz lub ozt), a także tl (jednostka wagi stosowana na Tajwanie, w Singapurze i Hongkongu). Dokładność kieszonkowych wag to najczęściej 0,01 g, choć w większych zakresach zmniejsza się ona do 0,1 g. Oferowane przez nas modele umożliwiają ważenie przedmiotów nieprzekraczających 100-200, a w niektórych przypadkach 500 g (modele MH-series 500g i CRH-520 – 200 g/500 g). Mamy także jeden model wykonujący pomiary w zakresie do 1000 g (DP-01 – 1000 g/0,1 g).

Wagi, które ułatwiają pracę

Z wag elektronicznych o dokładności 0,01 g korzystać będą zarówno elektronicy (np. podczas ważenia odczynników chemicznych do wytrawiania płytek drukowanych), jak i sprzedawcy (w opisach produktów bardzo często podawana jest ich masa), a także jubilerzy i producenci wyrobów hand-made czy DIY. Urządzenia te wyposażone są zresztą w dodatkowe funkcje, które ułatwiają pracę – zarówno stacjonarną, jak i warsztatową (w terenie, na mobilnym stoisku itp.): podświetlenie wyświetlacza, automatyczne wyłączanie wagi w celu oszczędzania akumulatora, czy też tarowanie. Najbardziej zaawansowany model – wspomniany już DP-01 - 1000 g/0,1 g – oferuje dodatkowo kalkulator do obliczania wartości towaru, a także wbudowany zegar i termometr.

Do pomiarów znacznych mas

Jeśli chcesz zważyć większe przedmioty o masie do kilku kilogramów, sprawdź dostępne u nas modele wag elektronicznych Esperanza. Wyróżniają się one bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny i są dostępne w kilku wariantach. Oferują ważenie w zakresie do 5 kg z dokładnością do 1 g i są zasilane typowymi rodzajami baterii. W naszym sklepie znajdziesz również bardzo praktyczną wagę bagażową o wymiarach zaledwie 140x30x28 mm. To przenośne urządzenie ułatwia wykonywanie pomiarów różnych przedmiotów o wadze do 50 kg pod jednym tylko warunkiem – że zostały one wyposażone w uchwyt, który można zaczepić na wadze.