Szeroki wybór zestawów wykorzystujących Raspberry Pi Zero
W naszym sklepie dostępne są zestawy wykorzystujące komputer jednopłytkowy Raspberry Pi Zero. Składają się one z różnych akcesoriów lub modułów - nakładanych płytek w standardzie HAT, gdyż Zero posiada standardowy dla Raspberry Pi interfejs 40-pinowy. Zestawy te rozciągają się od prostych i charakteryzujących się niską ceną zestawów w skład których wchodzi sam moduł, obudowa i zasilacz, po zaawansowane zestawy, dedykowane np. do budowy robotów, wykorzystujących Raspberry Pi Zero. W dostępnych w naszym sklepie zestawach znajdziecie także podzespoły takie jak kamery, moduły audio czy podręczniki z przykładowymi projektami.
Kompaktowy moduł Raspberry Pi
Dzięki eliminacji dużych złącz Ethernet oraz USB, wraz z potrzebnymi do ich obsługi układami scalonymi, komputer jednopłytkowy Raspberry Pi Zero może być istotnie mniejszy, niż klasyczny minikomputer Raspberry Pi. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom, moduł ten idealnie odnajduje się w zestawach takich jak lampki czy przenośne odbiorniki radiowe. Dodatkowo, niska cena tych minikomputerów sprawia, że idealnie nadają się do stosowania w prostych urządzeniach Internetu Rzeczy, takich jak sensory temperatury czy stacje pogodowe.
Wersja Zero W z wbudowanym modułem Wi-Fi
Klasyczna wersja minikomputera Raspberry Pi Zero nie jest wyposażona w moduły łączności bezprzewodowej. Jeśli chcemy dodać do tych komputerów jednopłytkowych np. łączność poprzez Wi-Fi, musimy dokupić odpowiedni moduł, na przykład w postaci bezprzewodowej karty sieciowej na USB, co nie tylko podnosi cenę takiego zestawu, ale także wymaga bardziej skomplikowanego, niż w przypadku zwykłych komputerów Raspberry Pi, montażu, jako że Raspberry Pi Zero nie jest wyposażone w porty USB. Tutaj z pomocą przyszli twórcy z fundacji Raspberry Pi - która wypuściła model Zero W, wyposażony w zintegrowaną kartę Wi-Fi oraz Bluetooth.
Ekonomiczne komputery jednopłytkowe od Raspberry Pi
Atrakcyjna cena sprawia, że komputer jednopłytkowy Raspberry Pi Zero idealnie nadaje się do zastosowania w niedrogich urządzeniach Internetu Rzeczy, takich jak rozproszone sensory temperatury czy wilgotności w systemie automatyki domowej. Kolejny moduł Raspberry Pi Zero w takim systemie może na przykład odpowiadać za sterowanie zaworami centralnego ogrzewania, dzięki czemu z łatwością zestawić można prosty i niedrogi układ do kontroli warunków w mieszkaniu czy domu.