Opis produktu: Raspberry Pi CM4 Compute Module 4 - 8 GB RAM + 32 GB eMMC + WiFi / Bluetooth - CM4108032
Raspberry Pi CM4 to zminiaturyzowana wersja minikomputera Raspberry Pi 4B. Moduł posiada możliwości klasycznej maliny z interfejsami wyprowadzonymi na dwa złącza wielopinowe kompatybilne z gniazdami płytki CM4IO Board. Płytka oparta została na procesorze Broadcom BCM2711 z 8 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci eMMC. Moduł wyposażony w komunikację bezprzewodową WiFi / Bluetooth oraz złącze U.FL, które pozwala na montaż zewnętrznej anteny. Moduły Compute przeznaczone są do zastosowań przemysłowych, nie zostały one wyposażone w złącza typu USB, HDMI, itp.
Moduł CM4 zamontowany na płytce CM4IO.
Specyfikacja CM4 Compute Module
- Procesor: Broadcom BCM2711 / 1,5 GHz
- Rdzeń: ARM Cortex A72 / 64-bit
- Zasilanie: 5 V
- Interfejsy:
- Gigabit Ethernet
- 1x USB 2.0
- 28 GPIO
- karty pamięci microSD / eMMC (dla wersji bez wbudowanej pamięci)
- dual HDMI
- 2-liniowy MIPI DSI dla ekranu
- 2-liniowy MIPI CSI dla kamery
- 4-liniowy MIPI DSI dla ekranu
- 4-liniowy MIPI CSI dla kamery
- Pamięć RAM: 8 GB
- Pamięć eMMC: 32 GB
- Komunikacja: WiFi / Bluetooth
- Antena WiFi: wbudowana (dodatkowe złącze U.FL do podłączenia zewnętrznej anteny)
- Ethernet: 1000 Mb/s
- Złącze: 2x 104 pin
- Wymiary: 55 x 40 mm
W naszej ofercie znajdziesz również Raspberry Pi CM4 w innych konfiguracjach. |
Konstrukcja modułu pozwala na wykorzystanie go wszędzie tam, gdzie użycie dużej wersji przez jej wymiary byłoby niemożliwe. Najczęściej stosowany w wielomodułowych klastrach. |
Raspberry Pi CM4 w roli sterownika przemysłowego
Elektronika jest z jedną z najszybciej rozwijających się nauk technicznych. Jednym z czynników, który napędza rozwój tej dziedziny, jest szerokie zapotrzebowanie na nowe rozwiązania techniczne w przemyśle. Moduł obliczeniowy Raspberry Pi CM4 jest jednym z najnowszych rozwiązań tego typu. Jego wysoka moc obliczeniowa oraz możliwość pracy równoległej w klastrach obliczeniowych, umożliwia jego zastosowanie w roli sterownika przemysłowego, np. w częściowo lub całkowicie zautomatyzowanych fabrykach.
Raspberry Pi CM4 - od profesjonalistów dla profesjonalistów
Współczesne problemy naukowo-techniczne, wymagają sięgnięcia po nowoczesne narzędzia pomocnicze, takie jak urządzenia elektronicznej techniki obliczeniowej. Do takich urządzeń, zalicza się przede wszystkim komputery klasy mainframe oraz komputerowe klastry obliczeniowe. Te drugie, możesz zbudować łącząc ze sobą wiele modułów Raspberry Pi CM4 do pracy równoległej. Klaster komputerowy ułożony z miniaturowych wersji “malinki”, umożliwi Ci wykonanie nawet najbardziej rozbudowanych obliczeń, niezbędnych do zasymulowania wszystkich najdrobniejszych detali zjawisk fizycznych towarzyszącym różnym procesom technicznym, takich jak np. ferrorezonanse w przekładnikach prądowych do zabezpieczeń elektroenergetycznych.
Przydatne linki |