Kategorie

Urządzenia USB - BeagleBone

W dobie minikomputerów jednopłytkowych można zauważyć ciekawy trend. Liczba przewodów oraz łączna objętość podstawowych akcesoriów, m.in. klawiatury, myszki oraz monitora powoduje, że sam komputer, który jeszcze nie tak dawno stanowił największy element całego zestawu, gubi się w gąszczu akcesoriów. Większość modeli BeagleBone jest wyposażona w tylko jeden port USB A – nie stanowi to jednak żadnego problemu, gdyż z pomocą przychodzą nam odpowiednio dobrane urządzenia USB.

Urządzenia USB BeagleBone – do wyboru, do koloru

W naszym sklepie przygotowaliśmy szeroką ofertę podstawowych peryferyjnych urządzeń USB. Choć wszystkie komputery pracujące pod kontrolą linuksa – a właśnie systemy z tej rodziny najczęściej spotykamy na minikomputerach jednopłytkowych, w tym na BeagleBone – można z powodzeniem obsługiwać za pomocą samej tylko klawiatury, nadal większość użytkowników lepiej czuje się, jeżeli ma pod ręką wygodną mysz. Dlatego w tej kategorii znajdziesz kilka rodzajów przewodowych, niedrogich myszy USB, różniących się rozmiarami oraz kolorystyką. PDla tradycjonalistów przygotowaliśmy także klasyczne klawiatury w kilku wersjach, różniących się stylistyką i ergonomią pracy.

Zwiń klawiaturę i ruszaj w trasę!

Do szczególnych zastosowań polecamy klawiatury silikonowe. Ich zaletą jest niebywale cicha praca oraz niemożliwa do osiągnięcia w typowych klawiaturach szczelność i odporność na kurz, wilgoć oraz zanieczyszczenia. Klawiaturę silikonową można też… zwinąć w rulon i schować do torby lub plecaka. To doskonałe rozwiązanie dla osób przyzwyczajonych do pełnowymiarowej klawiatury. Dlatego jeśli sporo pracujesz z BeagleBone w terenie lub w podróży, na pewno docenisz to innowacyjne rozwiązanie. Osoby z Twojego otoczenia będą zaskoczone, kiedy zobaczą, jak zwijasz swoją klawiaturę niczym kartkę papieru!

Więcej portów, więcej możliwości

Jeżeli w Twoim BeagleBone brakuje portów USB, nieocenioną pomocą okaże się odpowiedni hub USB. W naszej ofercie znajdziesz różne modele hubów, oferujące od trzech do aż siedmiu portów USB A. Niektóre modele są wyposażone w wyłączniki zasilania, obecne przy każdym z gniazd. Takie rozwiązanie nie tylko znakomicie ułatwia pracę, dając Ci możliwość łatwej kontroli nad tym, które urządzenia USB na magistrali mają być w danym momencie dostępne, ale też wydłuża żywotność gniazd – mając do dyspozycji wyłączniki, nie musisz co chwilę rozłączać i ponownie łączyć portów, co ma znaczenie szczególnie podczas prototypowania.

Sokoli wzrok – teraz także w Twoim BeagleBone

Atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób zajmujących się widzeniem maszynowym, konstrukcją własnych systemów monitoringu CCTV lub eksperymentami z zakresu fotografii cyfrowej, będzie nakładka USB dla kamer ArduCAM. Standard ArduCAM otworzył nowe możliwości w zakresie łączenia modułów kamer z mikrokontrolerami, także tymi o mniejszej wydajności obliczeniowej. Teraz moduły kamer można łatwo łączyć z modułami BeagleBone. Do Twojej dyspozycji jest biblioteka SDK, która znakomicie ułatwi szybki start z pisaniem własnej aplikacji do akwizycji obrazu.