Opis produktu: Akumulator AGM 12 V 18 Ah Green Cell
Akumulator typu AGM firmy Green Cell o pojemności 18 Ah i napięciu 12 V. Dzięki swojej konstrukcji akumulator jest bezwyciekowy, może pracować w różnych pozycjach. Możliwe jest to, dzięki wchłonięciu elektrolitu przez wykonany z włókna szklanego separator. Akumulator przystosowany jest do pracy cyklicznej (cykle ładowań i powolnych rozładowań akumulatora) i buforowej (akumulator stale podłączony do zasilania, gotowy do pracy) dzięki czemu świetnie nadaje się do systemów UPS. Akumulator wielokrotnego ładowania.
Akumulator AGM 12 V 18 Ah Green Cell.
Specyfikacja akumulatora AGM
- Pojemność: 18 Ah
- Napięcie: 12 V
- Pojemność w zależności od temperatury:
- 40°C - 102%
- 25°C - 100%
- 0°C - 85%
- -15°C - 65%
- Żywotność: 5 lat
- Samorozładowanie: 3% na miesiąc przy temperaturze 25°C
- Rezystancja wewnętrzna: ≤ 12 mΩ przy temperaturze 25°C
- Wymiary: 181 x 77 x 167 mm
- Masa: 5,3 kg
W jaki sposób działa akumulator żelowy?
Akumulator przechowuje energię elektryczną do wykorzystania w przyszłości. Wytwarza napięcie elektryczne w wyniku reakcji chemicznej, która powstaje, gdy dwa różne materiały, takie jak płyta dodatnia i ujemna, zostaną zanurzone w elektrolicie, roztworze kwasu siarkowego i wody. W typowym akumulatorze kwasowo-ołowiowym napięcie wynosi około 2 wolty na ogniwo, co daje łącznie 12 V. Energia elektryczna wypływa z akumulatora, gdy tylko pojawi się obwód między dodatnim i ujemnym zaciskiem. Dzieje się tak, gdy do akumulatora podłączone jest dowolne obciążenie wymagające prądu, takie jak radio. Akumulator kwasowo-ołowiowy działa w ciągłym procesie ładowania i rozładowywania. Gdy akumulator jest podłączony do obciążenia, które potrzebuje prądu, takiego jak rozrusznik w samochodzie, prąd płynie z akumulatora. Bateria zaczyna się rozładowywać.
Różnice występujące pomiędzy akumulatorami żelowymi a akumulatorami AGM
Często akumulatory żelowe są mylone z akumulatorami AGM. Co prawda oba typy akumulatorów to akumulatory VRLA, tj. akumulatory kwasowo-ołowiowe z jednokierunkowym zaworem samoczynnego odpowietrzania. W przypadku tego typu szczelnie zamkniętego akumulatora wodór wytwarzany przez akumulator jest rekombinowany, dzięki czemu uzupełnianie wodą destylowaną, jak w przypadku akumulatorów z elektrolitem ciekłym, nie jest wymagane. Poza tymi wspólnymi cechami istnieją znaczne różnice między akumulatorami żelowymi a akumulatorami AGM. Akumulator żelowy ma podobną strukturę wewnętrzną do konwencjonalnego akumulatora kwasowo-ołowiowego z elektrolitem ciekłym. Elektrody dodatnie i ujemne są otoczone elektrolitem. Jednak w odróżnieniu od klasycznego akumulatora kwasowo-ołowiowego, elektrolit nie ma postaci ciekłej, lecz ma postać żelu, który powstaje dzięki dodatkowi krzemionki. Zamknięta konstrukcja akumulatora jest bezobsługowa, bezpieczna i odporna na wstrząsy. Jeśli bateria jest nienaruszona mechanicznie, użytkownik nie musi obawiać się wycieku elektrolitu. Dlatego w handlu akumulatory żelowe są często określane jako akumulatory bezobsługowe.