Opis produktu: Akumulator AGM 12 V 9 Ah Green Cell
Akumulator typu AGM firmy Green Cell o pojemności 9 Ah i napięciu 12 V. Dzięki swojej konstrukcji akumulator jest bezwyciekowy, może pracować w różnych pozycjach. Możliwe jest to, dzięki wchłonięciu elektrolitu przez wykonany z włókna szklanego separator. Akumulator przystosowany jest do pracy cyklicznej (cykle ładowań i powolnych rozładowań akumulatora) i buforowej (akumulator stale podłączony do zasilania, gotowy do pracy) dzięki czemu świetnie nadaje się do systemów UPS. Akumulator wielokrotnego ładowania.
Akumulator typu AGM 12V 9Ah Green Cell.
Specyfikacja akumulatora AGM
- Pojemność: 9 Ah
- Napięcie: 12 V
- Pojemność w zależności od temperatury:
- 40°C - 102%
- 25°C - 100%
- 0°C - 85%
- -15°C - 65%
- Żywotność: 5 lat
- Samorozładowanie: 3% na miesiąc przy temperaturze 25°C
- Rezystancja wewnętrzna: ≤ 23 mΩ przy temperaturze 25°C
- Wymiary: 151 x 65 x 94 (98) mm
- Masa: 2,5 kg
Jak działa akumulator żelowy?
Akumulator żelowy to automatycznie regulowany zaworami akumulator kwasowo-ołowiowy, w którym określona ilość elektrolitu wraz z kwasem siarkowym jest połączona z oparami krzemionki. Taka reakcja chemiczna skutkuje powstaniem nieruchomej, żelowej masy - stąd nazwa „akumulator żelowy”. Akumulatory żelowe są praktycznie bezobsługowe, ponieważ wykorzystują jednokierunkowe otwarte zawory, umożliwiające rekombinację wewnętrznych gazów w wodę, co eliminuje potrzebę sprawdzania, czy zachodzi konieczność uzupełniania wody destylowanej lub monitorowania poziomu wody. Akumulatory żelowe są niezwykle wytrzymałe i wszechstronne. Można je bezpiecznie instalować w miejscach, w których wentylacja jest ograniczona, gdyż charakteryzują się niemal zerową produkcją uboczną gazów, co oznacza, że można je zainstalować bezpiecznie nawet w budynku mieszkalnym.
Akumulatory żelowe - niezawodne i bezobsługowe
Dzięki stworzeniu elektrolitu żelowego, projektanci akumulatorów byli w stanie stworzyć całkowicie szczelny system. Oznacza to, że nie jest wymagana żadna konserwacja poza właściwym przechowywaniem baterii. Natomiast akumulatory z elektrolitem ciekłym wymagały od użytkowników dolewania wody destylowanej i wykonywania innych regularnych czynności konserwacyjnych, w tym pomiaru gęstości elektrolitu. Przejście na akumulatory żelowe oznacza, że jesteśmy w stanie polegać na tych akumulatorach w większym stopniu niż na ich poprzednikach z elektrolitem ciekłym i zazwyczaj mają one dłuższą żywotność. Wysokiej jakości akumulatory żelowe mogą działać do dwóch lat bez konserwacji ze strony użytkownika. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy korzystają z pojazdów elektrycznych i nie chcą wykonywać rutynowych czynności konserwacyjnych, aby utrzymać sprawną baterię. Akumulatory żelowe oferują doskonałą wydajność w wielu zastosowaniach. Co więcej, akumulatory żelowe są bardziej elastyczne niż akumulatory z elektrolitem ciekłym. Akumulatory żelowe są łatwiejsze w obsłudze i możesz oczekiwać, że wytrzymują dłużej niż konstrukcje konwencjonalne.