Kategorie

Serwa - praca ciągła 360°

Skoro technologia udostępnia nam coraz większe możliwości, to warto maksymalnie je wykorzystywać do poprawy jakości życia. Dzięki takim elementom jak serwo 360, istnieje możliwość konstrukcji rozwiniętych robotów i układów udostępniających automatyzację. Szukasz części najlepszej jakości? Znajdziesz je w tej kategorii. Niezależnie, czy jesteś zaawansowanym projektantem i programistą, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę konstruktorską, zapraszamy po naszą ofertę w Botland.com.pl.

Filtrowanie

Napięcie zasil. od
Napięcie zasil. do
Serwo - Rozmiar:
Moment obrotowy:
Serwo - prędkość:
Serwo - Zakres:
Masa:
Długość:
Szerokość:
Wysokość:
Producenci

Serwo praca ciągła 360 stopni – zastosowanie

Chociaż jest to element, który swoją sławę zyskał dzięki zastosowaniu w robotyce, to jest on także wykorzystywany przez majsterkowiczów przygotowujących proste domowe projekty. Jednym z nich może być system sterowania roletami. Serwo 360 wykonuje pełny obrót i precyzyjnie pozycjonuje ruchome elementy do oczekiwanej pozycji. Przy umiejętnym programowaniu pojawia się opcja dostosowania poziomu podniesienia/opuszczenia rolet w zależności od pory dnia lub kąta padania promieni słonecznych.

Innym przykładem mogą być wcześniej wspomniane roboty. Precyzyjny napęd w automatycznym odkurzaczu, konstrukcji rozrywkowej, czy chociażby łaziku to podstawa. Wyobraźcie sobie, że serwomechanizmy mogą znajdować się w wielu zaawansowanych urządzenia, które pozwalają ludziom eksplorować głębokie zbiorniki wodne, niedostępne tereny lub nawet powierzchnię innych planet. Sami spróbujcie wykorzystać je w swoich maszynach. Może Wasza pomysłowość będzie tak innowacyjna, że zostanie doceniona przez specjalistów z całego świata.

Jak i z czym połączyć serwo 360?

Wszystko zależy od skomplikowania całego układu i tego, do czego będzie on służył. Każda zaawansowana technologicznie konstrukcja sprowadza się jednak do minikomputerów (np. Banana Pi, Raspberry Pi, czy Arduino). Dysponujemy mechanizmami, które są w pełni kompatybilne, co z pewnością ułatwi pracę konstruktorom i majsterkowiczom, minimalizując czas projektowania i budowy.

Przydatne mogą okazać się akcesoria do serw, dzięki którym komunikacja będzie odbywać się płynnie. Reszta zależna jest od samego układu i urządzenia, ponieważ serwa mogą wykorzystywać koła, przekładnie, siłowniki itp. Wszystko znajdziecie w Botland.com.pl!