Kategorie

Moduły Z-wave

W kategorii moduły Z-Wave oferujemy nakładki do płytek Raspberry Pi i Arduino, które zmieniają je w bramy automatyki domowej Z-Wave. Proponujemy też same moduły i żarówki RGB LED, które są w nie wyposażone. Z-Wave to bezprzewodowy protokół, który sprawia, że wiele urządzeń jest w stanie połączyć się w jedną, zdalnie sterowaną sieć. Wykorzystując Z-Wave można stworzyć system inteligentnego zarządzania budynkiem bez ingerencji w jego strukturę.

Moduły Z-wave

Z-Wave to protokół bezprzewodowy, dzięki któremu można stworzyć system inteligentnego budynku bez koniecznych dodatkowych inwestycji w zmiany jego struktury. Ideą pomysłu jest synchronizacja sprzętu automatyki domowej w topologii mesh (topologia siatki, według której urządzenia mają jak najwięcej łączyć się między sobą - bezpośrednio, dynamicznie i bez hierarchii; współpraca ma na celu efektywny “transport” danych, szybką samokonfigurację i bezawaryjność). Wyjątkowość takich systemów polega na tym, że każdy odbiornik staje się również nadajnikiem sygnału, dzięki czemu sieć ma znacznie silniejszy i większy zasięg. Wyjątki stanowią urządzenia, które nie są podłączone do stałego źródła zasilania (ze względu na optymalizację wykorzystania energii). System Z-Wave stosuje się do sterowania sprzętem AGD, roletami, bramą, podlewaniem ogrodu, oddymianiem przeciwpożarowym, systemami ogrzewania i oświetlenia, systemami ostrzegania o ulatniającym się gazie, modułami symulacji obecności i wieloma innymi sprzętami.

Co oferujemy?

W ofercie posiadamy specjalnie przygotowane nakładki do popularnych minikomputerów, z których będziesz mógł sterować systemem. Moduł Z-Wave (RaZberry 2) przeznaczony do do Raspberry Pi, zamieni go w bramę automatyki domowej, dzięki której będziesz mógł sterować wszystkim z poziomu urządzenia mobilnego lub przeglądarki internetowej na komputerze. Wykorzystuje on interfejs Java Script i łączony jest z płytką za pomocą pinów GPIO. Proponujemy także znakomitą płytkę Z-Uno, które przeznaczona jest do zrobienia bramy automatyki z mikrokomputera Arduino. Ma 26 dwukierunkowych cyfrowych złącz, 5 kanałów PWM, 4 wejścia analogowe, interfejsy komunikacyjne UART, SPI i I2C oraz wbudowany konwerter USB-UART. Moduł wykorzystuje mikroprocesor ATmega, który jest programowalny poprzez środowisko Arduino IDE - można go podłączyć bezpośrednio do komputera i zaprogramować.

Sprzęty automatyki domowej

Oprócz opisanych powyżej sprzętów oferujemy głowicę termostatyczną Z-Wave oraz żarówki LED z diodami RGB (i wbudowanym modułem Z-Wave). Po podłączeniu stają się odbiornikiem i źródłem sygnału oraz spełniają funkcje oświetlania, które może emitować światło w dowolnym kolorze. Posiadamy także moduł Z-Wave ze złączem USB - można go podłączyć do komputera, aby współpracował z dowolnym (od każdego producenta), certyfikowanym urządzeniem Z-Wave.