- zdjęcie 1
 - zdjęcie 2
 - zdjęcie 3
 - zdjęcie 4
 - zdjęcie 5

Drukarka 3D - Oryginalna Prusa MINI+ - zestaw do samodzielnego montażu

Indeks: PSA-18733 EAN: 5907512863695
Drukarka 3D, której producentem jest Prusa. W urządzeniu zastosowano 32 bitową płytę główną z cichymi sterownikami silników krokowych Trinamic 2209 oraz złączem komunikacyjnym Ethernet. Obszar roboczy Prusy MINI+ to 180 x 180 x 180 mm. Na stole grzewczym prezentowanej wersji znajduje się magnetyczna płyta ze stali sprężynowej. Dzięki niewielkim wymiarom konstrukcji: 380 x 380 x 330 mm, MINI+ może znaleźć zastosowanie w tworzeniu tzw. farm drukarek. Produkt sprzedawany jest w formie zestawu do całkowicie samodzielnego montażu (DIY).
2 095,00 zł
1 703,25 zł netto

Wysyłka 24h
30 dni na zwrot
Producent: Prusa

Opis produktu: Drukarka 3D - Oryginalna Prusa MINI+ - zestaw do samodzielnego montażu

Drukarka 3D, której producentem jest Prusa. W urządzeniu zastosowano 32 bitową płytę główną z cichymi sterownikami silników krokowych Trinamic 2209 oraz złączem komunikacyjnym Ethernet. Obszar roboczy Prusy MINI+ to 180 x 180 x 180 mm. Na stole grzewczym prezentowanej wersji znajduje się magnetyczna płyta ze stali sprężynowej. Dzięki niewielkim wymiarom konstrukcji: 380 x 380 x 330 mm, MINI+ może znaleźć zastosowanie w tworzeniu tzw. farm drukarek. Produkt sprzedawany jest w formie zestawu do całkowicie samodzielnego montażu (DIY). Producent udostępnia instrukcję montażu wyłącznie w formie elektronicznej.

W naszej ofercie dostępna jest również drukarka Prusa MINI+ w wersji do uproszczonego montażu.Prezentacja Prusa MINI+.


Elementy przekładni ekstrudera w Prusa MINI+

Elementy przekładni ekstrudera w Prusa MINI+.

Zmodernizowany ekstruder

W Prusa MINI+ zastosowano wiele nowatorskich rozwiązań. Należy do nich m.in. konstrukcja ekstrudera. Silnik wytłaczarki umieszczony został na kolumnie osi Z, co pozwoliło na zmniejszenie ciężaru własnego ekstrudera. Napęd Bowden z przełożeniem 3:1 zapewnia precyzyjny i wydajny przesuw filamentu o średnicy 1,75 mm przez rurke PTFE do głowicy hotend, a następnie dyszy drukarki. 

Pole robocze Prusa MINI+

Pomimo niewielkich rozmiarów konstrukcji, Prusa MINI+ oferuje obszar roboczy o wymiarach 180 x 180 x 180 mm. Optymalny projekt urządzenia pozwala na tworzenie średniej wielkości modeli przy zachowaniu kompaktowego charakteru drukarki. Ten model Prusy może być z powodzeniem wykorzystywany przy tworzeniu farm drukarek 3D. W MINI+ wyeliminowano wyłączniki krańcowe. Stół roboczy poziomowany jest automatycznie, wykorzystując w tym celu linie siatki. 

Pole robocze w Prusa MINI+

Pole robocze w Prusa MINI+.

Magnetyczna nakładka ze stali spreżynowej

Magnetyczna nakładka ze stali sprężynowej

Proste usuwanie wydruków

Na powierzchni stołu roboczego w Prusa MINI+ znajduje się zdejmowana nakładka ze stali sprężynowej. Dzięki temu rozwiązaniu usuwanie gotowych modeli jest proste i bezpieczne. Magnetyczna płyta w trakcie formowania niemal idealnie przylega do platformy grzewczej. Po zakończeniu drukowania można ją zdjąć i usunąć uformowany model bez obaw o jego uszkodzenie. 

Łatwe sterowanie drukarką

Oryginalna Prusa MINI+ sterowana jest za pomocą panelu z ekranem o rozdzielczości 280 x 320 pikseli i przekątnej 2,8''. Menu jest przejrzyste i łatwe w nawigacji. Pozwala w prosty sposób uzyskać dostęp do wszystkich funkcji drukarki oraz za pomocą zaledwie jednego kliknięcia rozpocząć drukowanie projektu. Po instalacji nośnika USB z gotowym modelem, na ekranie wyświetlacza ukazuje się jego podgląd. Wystarczy jedynie zaakceptować rozpoczęcie pracy.

Dotykowy panel sterowania Prusa MINI+

Dotykowy panel sterowania Prusa MINI+.

Płyta główna Buddy w Prusa MINI
Płyta główna Buddy w Prusa MINI+
.

32 bitowa płyta główna Buddy STM32

W Prusa MINI+ producent zastosował nowoczesną płytę główną, oznaczoną jako model "Buddy". Specjalnie zaprojektowana do tego modelu jednostka oparta jest na 32 bitowej architekturze. Ciche sterowniki silników krokowych Trinamic 2209 zapewniają cichą pracę, zachowując przy tym wysoką wydajność.

Zabezpieczenia w Prusa MINI+

Oryginalna Prusa MINI+ została wyposażona w szereg zabezpieczeń chroniących użytkownika przed nieprzyjemnymi niespodziankami w postaci utraty dotychczasowych postępów pracy. W drukarce zaimplementowano funkcję Power Panic, której głównym zadaniem jest przywrócenie normalnej pracy urządzenia po utracie zasilania. Stabilną pracę urządzenia zapewnia wysokiej klasy zasilacz oraz trzy termistory.

Prusa MINI+

Prusa MINI+.

Dodatkowe ulepszenia wprowadzone w wersji Prusa Mini+.

Dodatkowe ulepszenia wprowadzone w wersji Prusa Mini+.

Czujnik SuperPINDA, ulepszona oś Y i zmodyfikowany firmware

Czujnik SuperPinda odpowiada za poziomowanie stołu. Jest on odporny na działanie temperatury, dzięki czemu jej zmiany nie wpływają na działanie sensora. Właściwość ta jest szczególnie istotna przy drukowaniu pierwszej warstwy wydruku. W modelu Prusa MINI+ zastosowano metalowe oprawy łożysk osi Y. Rozwiązanie to jest łatwiejsze w montażu i zapewnia lepsze podparcie konstrukcji. Firmware drukarki, oznaczony wersją 4.0.5 wzbogacono m.in. o funkcję Prusa Connect Local

Dedykowane oprogramowanie PrusaSlicer 2.0

Producent, do przygotowywania wydruków, udostępnia autorski program PrusaSlicer w najnowszej wersji 2.0. Posiada on liczne zaawansowane funkcję, będąc jednocześnie prostym w obsłudze.


Prezentacja wybranych funkcji PrusaSlicer.

Porównanie drukarek Oryginalna Prusa MINI+ i Oryginalna Prusa i3 MK3S


Porównanie Prusa MINI+ i Prusa i3 MK3S
Model: Oryginalna Prusa MINI+ Oryginalna Prusa i3 MK3S
Pole robocze: 180 x 180 x 180 mm 250 x 210 x 210 mm
Wysokość warstwy: 0,05 - 0,35 mm 0,05 - 0,35 mm
Temperatura dyszy: 280°C 300°C
Temperatura stołu: 100°C 120°C
Płyta główna: 32 bitowa płyta Buddy 8 bitowa Ultimachine Rambo
Obsługa MMU2S: nie tak
Ekstruder: system Bowden z przełożeniem 3:1 system direct
Wyświetlacz LCD: graficzny 2,8'' 65 000 kolorów monochromatyczny
Powierzchnia druku: podgrzewany stół magnetyczny z płytami za stali sprężynowej podgrzewany stół magnetyczny z płytami za stali sprężynowej
Średnica filamentu: 1,75 mm 1,75 mm
Średnica dyszy: standardowa 0,4 mm standardowa 0,4 mm
Obsługiwane materiały: PLA, PETG, ASA, ABS, FLEX Wszystkie dostępne tworzywa termoplastyczne, w tym nylon i poliwęglan
Czujnik filamentu: nie tak (IR)
Łączność Ethernet: tak z wykorzystaniem Raspberry Pi
Łączność Wi-Fi: opcjonalne ulepszenie z wykorzystaniem Raspberry Pi
Zaawansowane czujnki:
 • 3 termistory
 • czujniki obrotów wentylatorów
 • 4 termistory
 • czujniki obrotów wentylatorów
Kalibracja: automatyczna na podstawie siatki automatyczne na podstawie siatki
Nośnik pliku do druku: nośnik USB / LAN karta SD
Aktualizacja firmware: nośnik USB / LAN port USB
Zasilacz: 160 W, zewnętrzny 240 W z Power Panic

Oryginalna Prusa MINI i Oryginalna Prusa i3 MK3S

Prusa MINI+ i Prusa i3 MK3S.

Szczegółowa specyfikacja drukarki 3D Prusa MINI+

Specyfikacja techniczna
Moc całkowita: 160 W
Wyświetlacz: LCD 2,8
Prędkość druku: do 200 mm/s
Wysokość warstwy: od 0,05 mm do 0,35 mm
Średnica dyszy: standardowa: 0,4 mm
Obsługiwany filament: PLA, PETG, ASA, ABS, Flex
Średnica filamentu:  1,75 mm
Tryb pracy: Online lub z karty SD
Format plików:  STJ, gcode
Oprogramowanie:  PrusaSlicer
Obszar roboczy:  180 x 180 x 180 mm
Temperatura dyszy: maks. 280 °C
Temperatura stołu roboczego: maks. 100 °C
Łączność:  Pendrive USB, Ethernet
Wymiary drukarki: 380 x 380 x 330 mm

Wydajna drukarka w wersji mini+

Marki Prusa nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi druku 3D. Model Prusa MINI+ o wymiarach zaledwie 380 x 380 x 330 mm to propozycja czeskiego producenta dla osób, które dysponują niewielką przestrzenią warsztatową. Mimo niewielkich wymiarów zewnętrznych, pole robocze jest spore i wynosi 180 x 180 x 180 mm.

Drukarka 3D Prusa MINI+ zbudowana została na bazie 32-bitowej płyty głównej ze sterownikami Trinamic 2209, zapewniającej wydajną pracę urządzenia oraz niską emisję hałasu. Innowację stanowi także montaż ekstrudera na kolumnie osi Z, obniżający wagę całej konstrukcji.

Łatwy druk i łatwe usuwanie modeli

Drukarka 3D - Oryginalna Prusa MINI+ - zestaw do samodzielnego montażu będzie odpowiednia nawet dla początkujących adeptów drukowania przyrostowego. Przygotowanie i wytworzenie modeli ułatwi im intuicyjne, dedykowane środowisko PrusaSlicer 2.0 oraz duży, pełnokolorowy wyświetlacz graficzny do obsługi urządzenia.

Usuwanie gotowych modeli ze stołu roboczego jest bezpieczniejsze i szybsze dzięki nakładkom ze stali sprężynowej. Natomiast funkcja Power Panic pozwala na ponowne uruchomienie druku 3D po nagłym przerwaniu zasilania, bez ryzyka uszkodzenia drukowanej formy.Wymiary Prusa MINI

Kompaktowe wymiary Prusa MINI+.

Wysyłka w dniu zamówienia

Zaksięgowanie wpłaty za zamówienie na naszym koncie w dzień roboczy do godziny 12:00 oznacza wysyłkę towaru jeszcze tego samego dnia! 
* ze względu na obecnie panującą sytuację związaną z Covid-19 wyjątek stanowi poniedziałek,  w którym tego samego dnia wysyłane są zamówienia złożone do godz 10:00.

Czas realizacji płatności uzależniony jest od godzin sesji ELIXIR banków nadawcy i odbiorcy przelewu (więcej informacji na ten temat np. na stronie http://www.kiedy-przelew.pl/).

Darmowa wysyłka w Polsce już od 300 zł

Jeśli kwota do zapłaty za produkty przekroczy 300 zł dostawa gratis! Dotyczy zamówień opłaconych przed wysyłką. Zamówienia pobraniowe wysyłamy gratis od 500 zł.

Wysyłka na terenie Polski

Card image cap
Poczta Polska
 • Termin dostawy: 1-3 dni
 • Płatność z góry: od 9,90 zł
 • Płatność przy odbiorze: 17,90 zł
 • Ubezpieczenie: 1000 zł
Card image cap
Kurier GLS
 • Termin dostawy: 1-2 dni
 • Płatność z góry: od 14,90 zł
 • Płatność przy odbiorze: 22,90 zł
 • Ubezpieczenie: 6000 zł
Card image cap
Paczkomaty 24/7
 • Termin dostawy: 1-3 dni
 • Płatność z góry: od 12,90 zł
 • Ponad 8000 Paczkomatów
 • Ubezpieczenie: 200 zł

Wysyłka za granicę

Kurier GLS - strefa 1

Austria, Belgia, Chrowacja, Czechy, Dania, Niemcy, Holandia, Słowacja

 • Termin dostawy: 2-4 dni
 • Płatność z góry: 35 zł
Kurier GLS - strefa 2

Bułgaria, Estonia, Francja, Węgry, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Portugalia, Rumunia, Słowenia

 • Termin dostawy: 2-5 dni
 • Płatność z góry: 50 zł
Kurier GLS - strefa 3

Finlandia, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Szwecja, Cypr, Malta

 • Termin dostawy: 2-7 dni
 • Płatność z góry: 80 zł
 • Darmowa dostawa zamówień na kwotę powyżej 300 zł nie dotyczy paczek adresowanych poza granice Polski.
 • Termin dostawy liczony jest w dniach roboczych od daty wysyłki zamówienia.

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Zapraszamy do dodania opinii o produkcie :) Funkcja dostępna po zalogowaniu.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Filament Prusa PETG 1,75mm 1kg - Orange

Filament wykonany z PETG przez znaną w świecie druku 3D firmę Prusa Research. Materiał w kolorze pomarańczowym , wykonany z bardzo dużą dokładnością 0,02 mm. Średnica...
Indeks: PSA-15926
Indeks: PSA-15926
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 147,50 zł Cena 147,50 zł

Filament Prusa PETG 1,75mm 1kg - Galaxy Black

Filament PETG w kolorze czarnym z dodatkiem brokatu , którego producentem jest Prusa. Cechą charakterystyczną modeli 3D uzyskiwanych z firmowego filamentu tego uznanego...
Indeks: PSA-18738
Indeks: PSA-18738
Cena podstawowa 147,50 zł Cena 147,50 zł

Tact Switch 6x6mm / 7mm THT - 5szt.

Mały przycisk monostabilny montowany w sposób przewlekany - THT o rozmiarze: 6x6 mm, wysokości: 7 mm. Cena za 5 sztuk.
Indeks: SWT-05408
Indeks: SWT-05408
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 1,90 zł Cena 1,90 zł

Gałka potencjometru GCL15 czarna - 6/15mm - 5 szt.

Gałka do potencjometru obrotowego na oś 6 mm. Wysokość jest równa 17 mm, a średnica zewnętrzna 14,5 mm. Produkt sprzedawany po 5 sztuk.
Indeks: MOD-05732
Indeks: MOD-05732
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 5,70 zł Cena 5,70 zł

Oprawka LED 5mm - metalowa wklęsła - 10szt.

Wklęsła oprawka przeznaczona do diod LED  5 mm. Została wykonana z metalu, wewnątrz oprawki umieszczono  wkładkę izolacyjną z tworzywa sztucznego . Oprawki mają za zadanie...
Indeks: DNG-18764
Indeks: DNG-18764
Cena podstawowa 3,70 zł Cena 3,70 zł

Oprawka LED 5mm - nylonowa długa - 10szt.

Oprawka do diod LED 5mm , wykonana z nylonu. Przedmiotem sprzedaży jest oprawka, diody można nabyć osobno. Cena za 10 szt .
Indeks: LED-03772
Indeks: LED-03772
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 1,90 zł Cena 1,90 zł

Dioda LED 5mm RGB wsp. anoda

Dioda LED 5mm RGB, wspólna anoda. Soczewka przeźroczysta.
Indeks: LED-00543
Indeks: LED-00543
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 0,90 zł Cena 0,90 zł

Magnes neodymowy okrągły Calamit N35/Ni 6x3,6mm - 10szt.

Zestaw 10 sztuk magnesów neodymowych okrągłych o wymiarach 6 x 3,6 mm . Charakteryzują się bardzo dużą siłą przyciągania. Mają dożywotnią gwarancję mocy i trwałości. Magnesy...
Indeks: CAL-16569
Indeks: CAL-16569
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 9,25 zł Cena 9,25 zł

Bateria LR1154, LR44, AG13 1,5V everActive - 10szt.

Bateria LR1154 (LR44, 392, AG13)  o napięciu nominalnym 1,5 V i pojemności 150 mAh,  wykorzystywana np. jako źródła zasilania do układów o niskim poborze prądu. Cena za 10...
Indeks: BAT-06277
Indeks: BAT-06277
Czas oczekiwania: ok. 10-30 dni
Cena podstawowa 4,70 zł Cena 4,70 zł

Produkty z tej samej kategorii:

Drukarka 3D - Oryginalna Prusa i3 MK3S+ - zestaw do samodzielnego montażu

Oryginalna drukarka 3D znanej firmy Prusa ,  przeznaczona do druku elementów o wymiarach  250 x 210 x 210 mm. Prusa MK3S+ posiada między innymi nowy ulepszony ekstruder i...
Indeks: PSA-14334
Indeks: PSA-14334
Czas oczekiwania ok. 10-30 dni
Cena podstawowa 3 945,00 zł Cena 3 945,00 zł

Rurka PTFE hotendu drukarek Prusa MK3, MK2.5, MK2S i MMU2

Rurka PTFE hotendu w drukarkach 3D. Kompatybilna z drukarkami Prusa i filamentami o średnicy 1,75 mm. 
Indeks: PSA-14333
Indeks: PSA-14333
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 4,85 zł Cena 4,85 zł

Rurka PTFE hotendu drukarek Prusa MK3S, MK2.5S, MMU2S

Rurka z tworzywa PTFE do głowicy hotend. Kompatybilna z drukarką Prusa i3 MK3S . Współpracuje z filamentem o średnicy 1,75 mm .
Indeks: PSA-15790
Indeks: PSA-15790
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 4,85 zł Cena 4,85 zł

Drukarka 3D - Oryginalna Prusa i3 MK3S+ - zmontowana

Oryginalna drukarka 3D znanej firmy Prusa ,  przeznaczona do druku elementów o wymiarach  250 x 210 x 210 mm .  Prusa i3 MK3S+ została wyposażona między innymi nowy...
Indeks: PSA-13007
Indeks: PSA-13007
Czas oczekiwania: ok. 10-21 dni
Cena podstawowa 4 899,00 zł Cena 4 899,00 zł

Dysza 0,4mm dla E3D V6 - filament 1,75mm - oryginalna Prusa

Dysza 0,4 mm specjalnie zaprojektowana dla hot-endu E3D V6 używanego w drukarkach Prusa. Przeznaczona do pracy z filamentami o średnicy 1,75 mm.
Indeks: PSA-14331
Indeks: PSA-14331
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 49,90 zł Cena 49,90 zł

Grzałka E3D do drukarki Prusa MK3/MK3S - 40W 24V

Grzałka E3D o mocy 40 W do oryginalnej drukarki 3D Prusa MK3 / MK3S. 
Indeks: PSA-13631
Indeks: PSA-13631
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 47,90 zł Cena 47,90 zł

Termistor do głowicy hotend drukarki Prusa MK3/MK3S

Termistor wykorzystywany w części głowicy zwanej hotend dla oryginalnej drukarki 3D Prusa MK3 / MK3S.
Indeks: PSA-13632
Indeks: PSA-13632
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 62,90 zł Cena 62,90 zł

Zestaw Multi Material 2S (MMU2S) - dla drukarek Prusa i3 MK2.5S/MK3S - do samodzielnego montażu.

Zestaw rozszerzający możliwości drukarki 3D Original Prusa i3 MK2.5S/MK3. Zastosowanie tego ulepszenia daje możliwość drukowania nawet pięcioma rożnymi filamentami...
Indeks: PSA-15525
Indeks: PSA-15525
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 1 589,00 zł Cena 1 589,00 zł

Płyta ze stali sprężynowej - dla drukarek Prusa MK3/MK3S - teksturowana

Wymienna płyta do drukarek 3D MK3/MK3S wyposażonych w magnetyczny stół roboczy. Zdejmowana podkładka wykonana jest ze stali sprężynowej która została pokryta warstwą PEI metodą...
Indeks: PSA-15070
Indeks: PSA-15070
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 229,00 zł Cena 229,00 zł

Drukarka 3D - Oryginalna Prusa MINI+ - zestaw do uproszczonego montażu

Oryginalna drukarka 3D uznanego producenta, firmy Prusa. Urządzenie wykorzystuje technologię przyrostową FFF/FDM. W Prusa MINI+ zastosowano nowoczesną 32 bitową płytę główną...
Indeks: PSA-15977
Indeks: PSA-15977
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 2 289,00 zł Cena 2 289,00 zł

Dysza 0,25mm dla E3D V6 - filament 1,75mm - oryginalna Prusa

Dysza z otworem 0,25 mm przeznaczona do głowicy hotend o oznaczeniu E3D V6 , stosowanej w drukarkach Prusa . Jest to oryginalna część producenta, jej stosowanie pozwala na...
Indeks: PSA-15789
Indeks: PSA-15789
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 81,90 zł Cena 81,90 zł

Łącznik E3D do drukarki 3D Prusa MK3 / MK3S

Łącznik będący częścią hotendu w oryginalnej drukarce Prusa i3 MK3 / MK3S, opracowany we współpracy z E3D specjalnie dla Prusa.
Indeks: PSA-14332
Indeks: PSA-14332
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 115,00 zł Cena 115,00 zł