Kategorie

Bezpieczniki

W sklepie Botland oferujemy szeroki wybór profesjonalnych bezpieczników do różnych zastosowań. Znajdziesz tu zarówno bezpiecznik domowy lub do samochodu, jak i bezpieczniki, dzięki którym zabezpieczysz przed zniszczeniem komponenty w obwodzie w Twoim projekcie. W ofercie znajdują się między innymi bezpieczniki topikowe, bezpieczniki nadprądowe, termiczne i polimerowe. Oprócz tego znajdziesz także gniazda i złącza bezpieczników, abyś mógł stabilnie umieścić je w swoim urządzeniu.

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Bezpieczniki w naszej ofercie

W ofercie posiadamy szeroki wybór bezpieczników wysokiej jakości, które z powodzeniem i poczuciem bezpieczeństwa możesz stosować w swoich projektach. Bezpiecznik prądowy to rodzaj komponentu elektronicznego, którego zadaniem jest przerwanie obwodu w momencie przekroczenia określonej wartości natężenia prądu (lub na przykład temperatury otoczenia).

Rodzaje oferowanych bezpieczników

Bezpiecznik polimerowy to element elektroniczny, który służy do zabezpieczania układu przed nadmiernym przepływem prądu (wzrostem natężenia prądu). W momencie przekroczenia krytycznej wartości, element bardzo się rozgrzewa, otwierając tym samym obwód. Po ochłodzeniu i wyeliminowaniu źródła zbyt wysokiego natężenia - bezpiecznik może zostać użyty ponownie (często może przetrwać nawet około 100 takich cykli). Należy pamiętać, że rozwarcie obwodu nie jest nigdy stuprocentowe, w związku z tym po przekroczeniu granicznej wartości nadal będzie przez niego płynął niewielki prąd. Zbyt wysokie napięcie może wywołać przegrzanie lub nawet przebicie i ostatecznie doprowadzić do uszkodzenia elementów obwodu. Posiadamy bezpieczniki, które z powodzeniem wykorzystasz podłączając swój układ do zasilania baterią 9 V, do akumulatora 12V lub do dowolnego innego źródła nie przekraczającego napięcia 72 V. Oferujemy wersje z obciążalnością prądową 0,2 A, 0,5 A, 1,1 A, 3 A, 5 A.

Bezpiecznik samochodowy

Bezpiecznik samochodowy, to w rzeczywistości bezpiecznik topikowy. Jest to komponent elektroniczny, który zawiera element - topik, który zbudowany jest z przewodnika elektrycznego i działa w podobny sposób jak rezystor. W wyniku przepływu prądu element się nagrzewa, a po przekroczeniu określonej wartości natężenia, dochodzi do stopienia się topika, w skutek czego obwód zostaje otwarty. Oferujemy różnorodne zestawy bezpieczników samochodowych przeznaczonych do natężeń od 3 A do 30 A. W asortymencie posiadamy również szeroki wybór bezpieczników WTA (Wkładka Topikowa Aparatowa) w wersjach od 0,1 A do 10 A.

Bezpiecznik termiczny

Bezpiecznik termiczny to element elektroniczny o bardzo małej rezystancji, który ma za zadanie rozłączyć obwód na skutek nadmiernego wzrostu temperatury otoczenia. W ofercie posiadamy bezpieczniki pracujące z napięciem 230 V na temperatury 96° C (10 A), 115° C (1A i 2 A) i 135° C (2 A). W ofercie posiadamy również złącza i gniazda bezpieczników oraz bezpieczniki nadprądowe termobimetaliczne z napięciem znamionowym 125/250 V AC lub 32 V DC - o obciążalnościach prądowych 8 A, 16A i 20 A.