Kategorie

Przewody - BeagleBone

Minikomputery jednopłytkowe BeagleBone wyróżniają się na tle innych tego typu produktów dużą liczbą złączy – nie tylko tych znanych z komputerów PC, laptopów czy urządzeń mobilnych. Mają także nadzwyczajną jak na urządzenia tej klasy liczbę pinów GPIO, wyprowadzonych na złącza typu goldpin. W naszym sklepie znajdziesz wszystkie przewody, których potrzebujesz, by móc połączyć swój minikomputer z monitorem oraz modułami rozszerzającymi jego funkcjonalność o zewnętrzne czujniki, elementy wykonawcze i inne.

Przewody BeagleBone: małe złącze – wielka rozdzielczość

Producent modułów głównych z serii BeagleBone słusznie zdecydował się odejść od popularnego złącza HDMI, spotykanego nadal w większości laptopów, kart graficznych komputerów stacjonarnych oraz monitorów, na rzecz miniaturowego złącza w standardzie micro HDMI. Rozmiarem niewiele różni się ono od złącza micro USB. Rozwiązanie to pozwoliło zaoszczędzić sporo miejsca na płytkach i tak już mocno obsadzonych układami peryferyjnymi. Wymaga za to zastosowania odpowiednich kabli do połączenia z typowymi monitorami. Dlatego w naszym sklepie znajdziesz różnej długości przewody micro HDMI, zakończone z drugiej strony typowym, dużym złączem HDMI. Dzięki temu, bez konieczności stosowania dodatkowych elementów, będziesz mógł cieszyć się doskonałej jakości obrazem oraz dźwiękiem cyfrowym – ponieważ moduły BeagleBone wspierają także transmisję audio-wideo współdzieloną za pomocą tego samego złącza.

Przejściówki, adaptery, przedłużacze

W naszym sklepie znajdziesz także wiele rozwiązań znacznie ułatwiających pracę z BeagleBone. Jeżeli masz już kabel HDMI ze złączami w standardowym rozmiarze, wystarczy że zaopatrzysz się w niewielką przejściówkę. Do połączenia akcesoriów USB przyda się natomiast przedłużacz USB A-A o długości 1,8 metra, który umożliwi używanie myszy lub klawiatury z dala od samego komputerka. Jeżeli natomiast dysponujesz jednym monitorem obsługującym kilka komputerów – w tym m.in. BeagleBone – zastosuj switch HDMI. Pozwoli on wygodnie przełączać się pomiędzy urządzeniami, bez konieczności ciągłego zamieniania przewodów.

Łączenie BeagleBone z zewnętrznymi modułami

Podłączenie do modułu głównego BeagleBone zewnętrznych modułów dodatkowych, np. przekaźników, czujników czy sterowników silników jest banalnie proste – o ile zawczasu zaopatrzysz się w odpowiednie przewody. Ponieważ większość płytek BeagleBone jest wyposażona w fabrycznie wlutowane gniazda goldpin o rastrze 2,54 mm, do połączenia ich z innymi urządzeniami potrzebne są przewody męsko-męskie lub męsko-żeńskie (w zależności od tego, jaki typ złącza – męskie czy żeńskie – jest zainstalowany na podłączanej płytce). W ofercie naszego sklepu online znajdziesz zarówno zestawy pojedynczych przewodów, jak i złożone przewody taśmowe z zarobionymi końcówkami. Aby ułatwić prototypowanie, przygotowaliśmy zestawy przewodów połączeniowych o różnych kolorach i długości, co uchroni Twoje urządzenie od niepotrzebnie długich przewodów tam, gdzie w zupełności wystarczą znacznie krótsze.