Kategorie

Moduły główne XBee

Systemy wbudowane zyskują coraz większą popularność w dziedzinie sterowania różnymi urządzeniami, również na odległość. Moduły XBee od Digi stanowią sprytne, kompaktowe rozwiązanie problemu komunikacji i sterowania urządzeniami drogą bezprzewodową za pośrednictwem wszystkich typów architektury sieciowej, umożliwiając współpracę z wieloma innymi modułami i komputerami. W naszej ofercie dostępne są także anteny, przejściówki, adaptery i nakładki Arduino przeznaczone do współpracy z modułami XBee.

XBee - moduły o wielkich możliwościach komunikacyjnych

Moduły XBee wykorzystują standard IEEE 802.15.4 dla sieci i urządzeń komunikacji bezprzewodowej krótkiego zasięgu. Odbieranie i wysyłanie danych odbywa się poprzez transmisję szeregową, dzięki czemu moduły główne XBee mogą bez problemu współpracować z Arduino, osobnym mikrokontrolerem, jak i komputerem, a ponadto można włączyć do współpracy równoległej kilka modułów XBee, formując w ten sposób lokalną sieć w topologii kratowej. Możliwości komunikacji bezprzewodowej tych modułów, pozwalają na ich zastosowanie w różnych aplikacjach, takich jak aparatura zdalnego sterowania robotów, zdalny system monitoringu, automatyka budynkowa ze zdalnym sterowaniem oświetlenia, rolet i innych urządzeń, a także zdalny przesył informacji z czujników pomiarowych.

Zapewniona kompatybilność z zewnętrznymi systemami wbudowanymi

Moduły XBee umożliwiają bezprzewodową komunikację za pomocą protokołu ZigBee. Pośród nich, moduł XBee Pro 802.15.4 60mW Series 1 - Wire Antenna, którego szczególnie mocną stroną, jest możliwość pracy w sieci bezprzewodowej o zasięgu do 1500m. Tak jak większość systemów wbudowanych w ofercie naszego sklepu, również moduły XBee można włączyć do współpracy z Arduino za pośrednictwem interfejsu UART. W naszej ofercie, są także dostępne akcesoria umożliwiające wykorzystanie modułów XBee do zbudowania małego centrum komunikacyjnego umożliwiającego zintegrowane sterowanie wieloma obiektami i procesami w czasie rzeczywistym.