Kategorie

Lista produktów producenta: Lego

Firma Lego powstała 12 października w 1932 roku w mieście Billund w Danii. Jej założycielem był Ole Kirka Christiansena. Początkowo przedsiębiorstwo zajmowało się m.in. produkcją drewnianych zabawek, jednak z biegiem czasu oferta skierowana do dzieci stała się głównym profilem działalności firmy. Nazwa przedsiębiorstwa została wymyślona w 1934 roku i pochodzi od duńskiego wyrażenia “leg godt”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza “baw się dobrze”. Ponadto, zwrot w języku łacińskim oznacza “składam”.

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Historia w pigułce

W 1947 roku rozpoczęto produkcję zabawek z materiałów syntetycznych, natomiast klocki powstały dwa lata później. Specjalnie zaprojektowany system wypustek umożliwiał dowolne składanie. Po ogromnym sukcesie firma Lego stopniowo poszerzała asortyment i zwiększała wyniki sprzedaży. W 1978 na rynek trafiły pierwsze ludziki Lego, które również okazały się hitem. Wszystkie klocki są produkowane z tworzywa o nazwie ABS, charakteryzującego się niską wagą i dużą wytrzymałością.

Szeroki asortyment

W ofercie sklepu Botland znajdziesz m.in. edukacyjne pakiety wraz z oprogramowaniem, zawierające produkty bazowe, zasilacz oraz dodatkowe klocki, dzięki którym dzieci i młodzież rozwijają nie tylko kreatywność, ale również umiejętność rozwiązywania problemów i zaznajamiają się z językiem technicznym. Ponadto, oferujemy szeroki wybór zestawów umożliwiających budowanie, programowanie i projektowanie różnych konstrukcji opartych na czujnikach oraz elementach mechanicznych. Roboty Lego są wyposażone w wydajny procesor oraz dużą ilość pamięci operacyjnej RAM, dzięki którym zabawa staje się jeszcze ciekawsza i wciągająca.

Zestawy eksperymentalne Lego

W naszym sklepie oferujemy również zestawy umożliwiające wykonanie kilkunastu eksperymentów opartych o nauki fizyczne, dzięki czemu można zdobywać i pogłębiać wiedzę dotyczącą energii odnawialnej, mechaniki, ciepła, a także optyki. Ponadto, w katalogu Botland znajdziesz różnego rodzaju czujniki, dzięki którym tworzone projekty będą jeszcze bardziej interesujące. Co więcej, oferujemy niezwykle ciekawe zestawy przygotowane przez Lego Education, zapewniające kilkadziesiąt godzin nauki takich dziedzin nauki jak fizyka, matematyka czy technika, poprzez rozwiązywanie konkretnych problemów z zakresu robotyki.

Kreatywne zestawy

Lego Boost to jedne z najbardziej popularnych zestawów przeznaczonych dla dzieci, rozwijających nie tylko kreatywność, ale również uczące podstaw inżynierii oraz programowania. W zestawie, oprócz klocków, znajduje się silnik, czujniki oraz szczegółowa instrukcja obsługi z gotowymi projektami, dzięki której można zbudować m.in. inteligentnego robota, wszechstronnego łazika, wielofunkcyjną gitarę, kota, który potrafi mruczeć oraz wiele innych. Aby jeszcze bardziej urozmaicić zabawę, można pobrać darmową aplikację, zarówno na system Android, jak i iOS.

Oryginalne części zamienne i akcesoria

W katalogu Botland dostępne są również części zamienne na wypadek zagubienia lub zniszczenia początkowo zakupionych elementów. Oferujemy m.in. klocki do Lego Mindstorms EV3. Ponadto, w naszym sklepie znajdziesz akcesoria i dodatkowe elementy, takie jak niezwykle wydajne akumulatory litowo-jonowe charakteryzujące się brakiem efektu pamięci, czujniki koloru, nadajniki podczerwieni, silniki, wydajne zasilacze, serwomechanizmy, czujnik natężenia światła, dotyku, ruchu, wychylenia oraz wiele innych.