Kategorie

AVR SMD

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór różnych modeli mikrokontrolerów AVR SMD. Zastosowanie technologii powierzchniowej sprawia, że mogą one pełnić rolę układu logicznego nawet w bardzo małych urządzeniach. Posiadamy zarówno niewielkie modele z serii ATtiny, jak i bardziej rozbudowane, oferujące większe możliwości urządzenia z serii ATmega. Dzięki takiemu sprzętowi możesz stworzyć niewielkiego robota mobilnego omijającego przeszkody, skonstruować własny metronom lub zbudować zupełnie nowe urządzenie, które okaże się innowacją - ogranicza Cię tylko wyobraźnia.

AVR SMD - dobry wybór do projektu

Mimo, że urządzenie miało swoją premierę już wiele lat temu, z mikrokontrolerów AVR nadal korzysta wielu studentów, domowych majsterkowiczów, i zawodowych elektroników. Produkty z tej kategorii stanowią doskonały materiał do nauki lutowania i obsługi elementów wykonanych w technologii SMD (powierzchniowej). Sprawdzają się również bardzo dobrze w układach logicznych niewielkich urządzeń, które nie wymagają dużej mocy obliczeniowej. Kontrolery AVR o prawie identycznych parametrach dostępne są w wersji w obudowie SMD (w opisywanej kategorii) oraz w technologii przewlekanej -THT (również w sklepie Botland). Bardzo ułatwia to sytuację, w której elektronik zamierza najpierw prototypować urządzenie. Urządzenie z obudową THT (DIP) można łatwo podłączyć do płytki uniwersalnej i programować. W kolejnym etapie projektu można już zaprojektować docelową płytkę drukowaną, w której zostanie uwzględniona wersja SMD mikrokontrolera. Dużą zaletą tych urządzeń jest także ich popularność. Dzięki temu świetnie sprawdzają się szczególnie na początku nauki elektroniki cyfrowej - w internecie można znaleźć wiele materiałów, a nawet gotowych projektów z instrukcją montażu. Tutoriale znajdują się między innymi na popularnym blogu FORBOT oraz w formie filmów na YouTube.

AVR SMD - co oferujemy?

Oferujemy przede wszystkim dwa typy urządzeń: kompaktową wersję ATtiny oraz większe, bardziej kompleksowo wyposażone ATmega. Urządzenia posiadają od 64 B do około 2,5 kB pamięci RAM. Mniejsze obudowy (ATtiny) mają od 8 do 20 wyprowadzeń, natomiast większe (ATmega) - od 32 do 64 wyprowadzeń. Ich liczba definiuje ilość peryferiów możliwych do podłączania. Komunikacja z komputerem odbywa się za pomocą takich interfejsów jak SPI czy UART (czasami również I2C), a wymagane napięcie zasilania nie przekracza 5,5 V (użyta wartość warunkuje częstotliwość taktowania procesora - do 20 MHz). Tego typu mikrokontrolery z powodzeniem mogą posłużyć za układ logiczny w robotach mobilnych, zegarkach korzystających z kwarcu, a także w urządzeniach takich jak metronom, pilot czy tuner.