Filtruj według
Cena
89 131
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (531) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

STM32 książki

Ilość produktów: 4
Loading...

Mikrokontrolery STM32 w praktyce - Krzysztof Paprocki

Wydawnictwo: BTC. Książka poświęcona jest zastosowaniom oraz programowaniu mikrokontrolerów STM32, wyposażonych w rdzeń Cortex-M3.
5.0 (1)
Indeks: KSZ-03403
Indeks: KSZ-03403
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 131,00 zł Cena 131,00 zł
  • Darmowa dostawa

Mikrokontrolery STM32 w systemach sterowania i regulacji - Maciej Szumski

Wydawnictwo: BTC. Książka jest   wprowadzeniem do techniki mikrokontrolerów zbudowanych w oparciu o klasycznego przedstawiciela tej rodziny, czyli Cortex-M3.
5.0 (6)
Indeks: KSZ-11401
Indeks: KSZ-11401
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 119,00 zł Cena 119,00 zł
  • Darmowa dostawa

USB dla niewtajemniczonych w przykładach na mikrokontrolery STM32 - Marcin Peczarski

Wydawnictwo: BTC. Książka pokazuje w jaki sposób programować interfejsy USB na mikrokontrolerach STM32.
5.0 (1)
Indeks: KSZ-03419
Indeks: KSZ-03419
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 89,00 zł Cena 89,00 zł
  • Darmowa dostawa

Mikrokontrolery STM32 w sieci Ethernet w przykładach - Marcin Peczarski

Wydawnictwo: BTC. Książka przedstawia praktyczne zastosowanie mikrokontrolerów STM32 w protokołach sieciowych.
Indeks: KSZ-03411
Indeks: KSZ-03411
Chwilowo niedostępny
Czas oczekiwania: 3-5 dni
Cena podstawowa 95,00 zł Cena 95,00 zł
  • EOL
  • Darmowa dostawa

Od czego zacząć?

Doskonałym wyborem na początek przygody z mikrokontrolerami STM32 będzie pozycja autorstwa Krzysztofa Paprockiego „Mikrokontrolery STM32 w praktyce”. Choć książka ta została wydana w 2009 roku, kiedy na rynku królowała jeszcze rodzina STM32F1, zasady pracy z układami firmy STMicroelectronics nie uległy zmianie. Znajomość filozofii programowania mikrokontrolerów STM32, budowy bloków peryferyjnych, a także konstrukcji i sposobu użycia biblioteki standardowej (Standard Peripheral Library) wraz z CMSIS, pozwoli łatwo przejść zarówno na nowsze rodziny procesorów, jak i preferowaną obecnie bibliotekę CubeMX. Co ważne, na rynku wiele firm nadal projektuje swoje urządzenia z użyciem mikrokontrolerów STM32F1, stąd wiedza zawarta w książce nie straciła na aktualności. Nieustanne zainteresowanie procesorami z tej serii jest przy okazji dowodem na ich uniwersalność i zalety, które oferują one konstruktorom systemów wbudowanych.

Programowanie USB, czyli jak obłaskawić demona

Interfejs USB jest ciekawym przykładem standardu, który za cenę ogromnej uniwersalności i łatwości użycia, spędza sen z powiek wielu programistom mikrokontrolerów. Nie da się ukryć, że programowanie USB wymaga znacznie większej wiedzy i doświadczenia, niż w przypadku interfejsów takich, jak UART (oraz wszelkie jego odmiany), I2C czy SPI. Dla osób, które chcą dać swoim urządzeniom możliwość łączenia się z komputerem oraz innymi urządzeniami USB poprzez wbudowany blok peryferyjny mikrokontrolerów STM32, powstała książka Marcina Peczarskiego „USB dla niewtajemniczonych w przykładach na mikrokontrolery STM32”. Jak sam tytuł wskazuje, publikacja ta łagodnie wprowadza początkujących programistów w świat złożonego, ale bardzo użytecznego interfejsu, jakim jest USB. Ogromna zaleta wspomnianej monografii to stuprocentowa kompatybilność przedstawionych w książce przykładów z przedstawicielami różnych serii mikrokontrolerów STM32 – od najstarszych STM32F103, poprzez nowsze STM32F207 aż do wydajnych STM32F404 z rdzeniem ARM Cortex-M4.

Mikrokontrolery w sieci – STM32 i interfejs Ethernet

Innym trudnym i odstraszającym wielu programistów tematem jest interfejs sieciowy – Ethernet. Choć na rynku można z łatwością kupić niedrogie moduły, pełniące rolę konwerterów SPI ↔ Ethernet, to jednak zastosowanie wbudowanego bloku peryferyjnego – tj. kontrolera ETH – nie tylko obniża koszty konstrukcji, ale także zwiększa jej możliwości i oszczędza miejsce na płytce drukowanej. Dla osób zainteresowanych wykorzystaniem sieciowych możliwości mikrokontrolerów STM32 powstała książka Marcina Peczarskiego „Mikrokontrolery STM32 w sieci Ethernet w przykładach”. Na prawie 300 stronach autor wyjaśnia niezbędne podstawy, począwszy od modelu warstwowego OSI, aż do szczegółów implementacji konkretnych protokołów z użyciem biblioteki lwIP.