Kategorie

Mierniki grubości lakieru

Miernik grubości lakieru jest jednym z najważniejszych rozwiązań dla osób, które planują kupno używanego samochodu. W przypadku aut krajowych, historia napraw jest znacznie prostsza do ustalenia niż w sytuacji, gdy mamy do czynienia z pojazdem pochodzącym z zagranicy. O ile drobne przetarcia parkingowe nie są groźne i w najgorszym wypadku będzie konieczna ponowna naprawa blacharska, o tyle poważne zdarzenia drogowe mogą doprowadzić do tak drastycznego uszkodzenia samochodu, że poruszanie się tego typu pojazdem nie będzie bezpieczne. Aby uniknąć takich sytuacji, warto wyposażyć się w miernik grubości lakieru, który do niedawna, ze względu na wysoką cenę zakupu, był dostępny tylko dla autoryzowanych serwisów. Obecnie jest jednak osiągalny praktycznie dla każdego kierowcy.

Filtrowanie

Rodzaj sondy:
Zakres pomiaru:
Pomiar na krzywiznach:
Rozdzielczość pomiaru:

Mierniki grubości lakieru - podstawowe informacje

Mierniki sprzedawane w naszym sklepie charakteryzują się kompaktowymi rozmiarami i stosunkowo niską wagą, gwarantującą pełną mobilność. Ponadto wyróżniają się dużą prędkością pomiaru, dzięki czemu można zmierzyć grubość lakieru na wszystkich elementach karoserii w krótkim czasie. Co więcej, wysoka precyzja pomiaru pozwala wykryć nawet najmniejsze wahania w grubości warstwy lakieru. Choć najbardziej kolizyjnymi miejscami jest przód i tył samochodu, należy sprawdzić wszystkie elementy lakierowane łącznie z dachem, w przypadku którego odmienną wartość może sugerować wypadek połączony z dachowaniem. Mierniki grubości lakieru powinny być stosowane zarówno podczas zakupu tańszych aut miejskich, jak i droższych limuzyn, gdyż nabycie wadliwego pojazdu w każdym przedziale cenowym wiąże się z dużym ryzykiem, zwłaszcza gdy samochód ma uszkodzone osie lub był składany z dwóch aut.

Zastosowanie mierników grubości lakieru

W przypadku zakupu wymarzonego samochodu, koszt nabycia miernika jest nieporównywalnie niższy, dlatego warto wyposażyć się w tego typu urządzenie zwłaszcza gdy potencjalny nabytek pochodzi z zagranicy. Co więcej, mierniki grubości lakieru mogą uchronić Cię przed dużymi wydatkami związanymi z naprawami pojazdu, o ile są one w ogóle możliwe do przeprowadzenia. Mierniki dostępne w naszym sklepie wyróżniają się prostą i nieskomplikowaną obsługą, dzięki czemu mogą z nich korzystać nawet osoby bez żadnego doświadczenia.