Kategorie

Mierniki grubości lakieru

Miernik grubości lakieru jest jednym z najważniejszych rozwiązań dla osób, które planują kupno używanego samochodu. W przypadku aut krajowych, historia napraw jest znacznie prostsza do ustalenia niż w sytuacji, gdy mamy do czynienia z pojazdem pochodzącym z zagranicy. O ile drobne przetarcia parkingowe nie są groźne i w najgorszym wypadku będzie konieczna ponowna naprawa blacharska, o tyle poważne zdarzenia drogowe mogą doprowadzić do tak drastycznego uszkodzenia samochodu, że poruszanie się tego typu pojazdem nie będzie bezpieczne. Aby uniknąć takich sytuacji, warto wyposażyć się w miernik grubości lakieru, który do niedawna, ze względu na wysoką cenę zakupu, był dostępny tylko dla autoryzowanych serwisów. Obecnie jest jednak osiągalny praktycznie dla każdego kierowcy.

Filtrowanie

Rodzaj sondy
Zakres pomiaru
Pomiar na krzywiznach
Rozdzielczość pomiaru

Mierniki grubości lakieru - podstawowe informacje

Mierniki sprzedawane w naszym sklepie charakteryzują się kompaktowymi rozmiarami i stosunkowo niską wagą, gwarantującą pełną mobilność. Ponadto wyróżniają się dużą prędkością pomiaru, dzięki czemu można zmierzyć grubość lakieru na wszystkich elementach karoserii w krótkim czasie. Co więcej, wysoka precyzja pomiaru pozwala wykryć nawet najmniejsze wahania w grubości warstwy lakieru. Choć najbardziej kolizyjnymi miejscami jest przód i tył samochodu, należy sprawdzić wszystkie elementy lakierowane łącznie z dachem, w przypadku którego odmienną wartość może sugerować wypadek połączony z dachowaniem. Mierniki grubości lakieru powinny być stosowane zarówno podczas zakupu tańszych aut miejskich, jak i droższych limuzyn, gdyż nabycie wadliwego pojazdu w każdym przedziale cenowym wiąże się z dużym ryzykiem, zwłaszcza gdy samochód ma uszkodzone osie lub był składany z dwóch aut.

Zastosowanie mierników grubości lakieru

W przypadku zakupu wymarzonego samochodu, koszt nabycia miernika jest nieporównywalnie niższy, dlatego warto wyposażyć się w tego typu urządzenie zwłaszcza gdy potencjalny nabytek pochodzi z zagranicy. Co więcej, mierniki grubości lakieru mogą uchronić Cię przed dużymi wydatkami związanymi z naprawami pojazdu, o ile są one w ogóle możliwe do przeprowadzenia. Mierniki dostępne w naszym sklepie wyróżniają się prostą i nieskomplikowaną obsługą, dzięki czemu mogą z nich korzystać nawet osoby bez żadnego doświadczenia.