Kategorie

Przełączniki i przyciski

Wielkie rzeczy zazwyczaj rodzą z małych kroków. To zdanie nabiera ogromnej wagi w kontekście tej kategorii, ponieważ przełączniki i przyciski mogą być odpowiedzialne za wyjątkowo zaawansowane procesy produkcji lub czynności związane z bezpieczeństwem. W tej kategorii macie do dyspozycji wiele konfiguracji, które z pewnością rozwiążą Wasze problemy podczas projektowania, konstruowania lub naprawy sprzętu elektronicznego.

Podkategorie


Produkty na stronie

Produkty na stronie

Różnice między pokrętłami, przełącznikami i przyciskami

Gdy Wasz projekt wymaga prostego włącznika i wyłącznika, doskonałym wyborem będą mało skomplikowane przełączniki z przyciskiem lub przełączniki kołyskowe. W większości przypadków są one odpowiedzialne jedynie za proste czynności, np. uruchomienie układu lub zakończenie cyklu pracy. Kiedy urządzenie jest bardziej zaawansowane i dysponuje kilkoma trybami pracy, które mogą ze sobą współdziałać, warto zastosować przełączniki tablicowe. Jest to znacznie prostsze i przede wszystkim wygodniejsze rozwiązanie, niż stosowanie niezależnych od siebie części. Gdzie można spotkać zastosowanie takich wielokanałowych elementów? Przykładowo w sterowaniu oświetleniem lub nagłośnieniem. Wszystko zależy od Waszych koncepcji i oczekiwań.

Co w sytuacji, gdy czynność wymaga regulacji natężenia, np. głośności, światła lub szybkości? Pokrętła lub wielostanowe przełączniki obrotowe będą w stanie wykonać przydzielone zadanie bezbłędnie. Rozbudowane konstrukcje często wymagają połączenia pokręteł z przełącznikami i przyciskami.

Czy to wszystko, co możemy Wam zaoferować? Oczywiście, że nie! Znajdziecie u nas również Tact Switch (przyciski monostabilne SMD oraz THT), przełączniki z dźwignią, suwakowe i klawiatury.

Chcesz wyeliminować komponenty mechaniczne? Nie ma problemu!

Kiedy technologia idzie z każdym dniem do przodu i oferuje coraz ciekawsze rozwiązania, warto podążać razem z nią oraz korzystać z dostępnych możliwości. W swoim prototypie lub projekcie także możesz zastosować przełączniki cyfrowe (moduły z przełącznikami sterowanymi cyfrowo w oparciu o tranzystory MOSFET) lub obecnie najpopularniejsze moduły przycisków dotykowych.

Możliwości konstruktorskie są niemal nieograniczone, a wszystko zależy tylko od Waszych umiejętności, budżetu, planów lub wyobraźni. Starajcie się eksperymentować, poruszając się cały czas do przodu! Wykorzystujcie nietypowe rozwiązania i minimalizujcie skomplikowane procesy. Z wyposażeniem dostępnym w Botland.com.pl to żaden problem!