- Nowość!
Opis produktu: Zestaw diod LED 5 mm - justPi - 160 szt. z rezystorami + organizer
Zestaw justPi zawiera łącznie 160 diod LED w obudowie DIP 5 mm w najczęściej wykorzystywanych kolorach: 50 czerwonych, 50 zielonych, 50 żółtych oraz 10 niebieskich. W komplecie znajduje się także 200 rezystorów, dzięki czemu można od razu rozpocząć budowę układów elektronicznych bez konieczności dokupowania dodatkowych elementów. Wszystkie komponenty zostały umieszczone w praktycznym organizerze z przegródkami, który ułatwia segregację, przechowywanie i szybki dostęp do poszczególnych elementów. Diody są kompatybilne z platformami Arduino, Raspberry Pi, ESP32, STM32 oraz innymi systemami mikroprocesorowymi. Zestaw doskonale sprawdzi się podczas nauki elektroniki, prototypowania urządzeń, budowy systemów sygnalizacyjnych, efektów świetlnych oraz realizacji projektów DIY. To praktyczne rozwiązanie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych elektroników.
Należy pamiętać, że każda dioda potrzebuje odpowiedniego rezystora. Jego brak spowoduje jej nieodwracalne uszkodzenie. Nie wiesz, który rezystor wybrać? Sprawdź jak dobrać odpowiedni rezystor do diody LED!
Jak prawidłowo montować diody LED 5 mm?
Montaż diod LED 5 mm jest bardzo prosty, jednak wymaga zachowania odpowiedniej polaryzacji. Dłuższa nóżka to anoda (plus), a krótsza to katoda (minus). Diody należy podłączać zawsze z rezystorem ograniczającym prąd, aby uniknąć ich uszkodzenia - typowa wartość to od 220 Ω do 1 kΩ w zależności od napięcia zasilania. Diody można montować bezpośrednio na płytce stykowej lub lutować do płytki PCB w projektach docelowych. Upewnij się, że napięcie i prąd są zgodne z parametrami danego koloru diody, co zapewni długą żywotność i stabilną pracę w układzie.
| Zawartość zestawu | ||||
|---|---|---|---|---|
| Zdjęcie | Nazwa | Ilość | Parametry | |
| 1 | ![]() |
50 |
|
|
| 2 | ![]() |
50 |
|
|
| 3 | ![]() |
50 |
|
|
| 4 | ![]() |
10 |
|
|
| 5 | ![]() |
Rezystor THT | 200 |
|
| 6 | ![]() |
Organizer | 1 |
|







