Kategorie

Moduły i akcesoria Raspberry Pi 4B

Raspberry Pi to solidna marka, z której korzysta wielu elektroników i robotyków. Teraz w ofercie sklepu Botland pojawiła się najnowsza odsłona tej popularnej serii - Raspberry Pi 4 model B. Minikomputer prezentuje teraz jeszcze lepsze parametry, dzięki czemu zyskał więcej możliwości i stał się jeszcze szybszy. W tej kategorii znajdziesz Raspberry Pi w wersjach 4 GB, 2 GB i 1 GB pamięci RAM w wersji LPDDR4 - dostępne są zestawy płytki z akcesoriami, moduły, zestawy akcesoriów, zestawy do kursów i pojedyncze akcesoria. Sprawdź ofertę kategorii najnowszego legendarnego Raspberry Pi 4B.

Podkategorie

 • Moduły i zestawy Raspberry Pi 4B

  Najnowszy minikomputery Raspberry Pi 4B, dostępny zarówno jako pojedyncze płytki jak i w zestawach wraz z dedykowanym zasilaczem, obudową czy kartą pamięci z systemem operacyjnym.

 • Obudowy do Raspberry Pi 4B

  W ofercie sklepu Botland pojawiły się obudowy do najnowszej wersji popularnego minikomputera Raspberry Pi 4B. W tej kategorii znajdziesz osłony wykonane z metalu, drewna i tworzywa sztucznego o różnych kształtach i rozmaitych kolorach.

 • Zasilacze do Raspberry Pi 4B

  Najnowsza wersja minikomputera Raspberry Pi 4 B posiada zaktualizowane złącze zasilania w postaci gniazda USB typu C. Sklep Botland posiada w ofercie dedykowane oryginalne zasilacze oraz sprawdzone i przetestowane zamienniki, które współpracują z Maliną w wersji czwartej,

 • Karty pamięci do Raspberry Pi 4B

  Karty pamięci microSD z systemem operacyjnym dedykowanym dla minikomputera Raspberry Pi 4B. W ofercie sklepu Botland znajdziesz karty pamięci z system NOOBs o pojemnościach 16 GB i 32 GB znanych producentów, np. Sandisk czy Goodram.

 • Przewody wideo i audio do Raspberry Pi 4B

  Raspberry Pi w najnowszej wersji 4B do przesyłu obrazu wymaga przewodu microHDMI-HDMI, w ofercie sklepu Botland znajdziesz dedykowane przewody audio i wideo o różnych długościach i kolorach.


Produkty na stronie

Produkty na stronie

Moduły i zestawy Raspberry Pi 4B

Raspberry Pi przeszło gruntowne odświeżenie, czego owocem jest długo oczekiwany, najnowszy minikomputer Raspberry Pi 4B. Sam obrys płytki nie uległ zmianie, jednak rozkład złącz oraz zainstalowane podzespoły mocno się różnią. Serce urządzenia to 64-bitowy, procesor ARM-8 Cortex-A72, którego częstotliwość taktowania wynosi aż 1,5 GHz - to jednostka, która zapewnia znacznie więcej mocy obliczeniowej niż poprzednie modele “maliny”, a dzięki czterem rdzeniom może wykonywać jednocześnie 4 zadania w czasie rzeczywistym. Zastosowanie lepszego procesora pozwoliło na zamontowanie większej ilości pamięci RAM w urządzeniu.

Co się zmieniło?

Minikomputery zyskały aktualizację wszystkich złącz. Teraz Raspberry Pi 4 posiada dwa gniazda micro HDMI, dzięki którym stało się możliwe równoczesne korzystanie z dwóch monitorów o wysokiej rozdzielczości (do 4K) za pomocą złącza HDMI. Teraz moduł Raspberry ma dostępne 4 złącza USB typu A - 2 z nich to obecnie najszybsze USB 3.0 oraz 2 USB w wersji 2.0. Znacząco poprawiła się także możliwość łączenia dzięki złączu Ethernet w pełnej wersji Gigabit - dzięki niemu prędkość przesyłu internetu drogą kablową może sięgać nawet 1000 Mbit/s. Pojawiło się także złącze zasilania - USB typu C. W ten sposób gniazdo zasilania zostało dostosowane do najnowszych panujących standardów. Zalecane przez producenta napięcie zasilania to 5 V, a natężenie prądu 3 A. Pojawiła się także najnowsza wersja modułu Bluetooth - teraz dzięki wersji 5.0 możesz korzystać z nowego standardu prędkości łączności bezprzewodowej, która oferuje prędkość transmisji do 2 Mb/s.

Raspberry Pi 4 B - co jeszcze na pokładzie “malinki”?

Minikomputer posiada oczywiście również moduł WiFi (dwuzakresowy: 2,4 GHz i 5 GHz 802.11b/g/n/ac) oraz GPIO z 40 pinami, wśród których znajdują się piny do interfejsów komunikacji I2C, SPI oraz UART. Moduł posiada najnowszy system Raspbian NOOBs, który wyposażony jest we wszystkie potrzebne sterowniki.

Za dysk służy karta pamięci micro SD, na którą można wgrać system operacyjny (np. z pomocą komputera stacjonarnego). W ofercie posiadamy specjalne karty micro SD z zainstalowanym programem NOOBs, dzięki któremu z łatwością zainstalujesz jeden z systemów Raspbian, Openelec, RaspBMC, OSMC Linux lub we własnym zakresie możesz podjąć się instalacji Windows 10 IoT.

Co w naszej ofercie?

W kategorii Raspberry Pi 4 B oferujemy osobno minikomputery w trzech wersjach (1 GB, 2GB i 4 GB RAMu) oraz kombinacje z dedykowanymi zestawami akcesoriów. Dostępny jest między innymi zestaw z minikomputerem w najwyższej wersji (4 GB), klawiaturą, myszką, zasilaczem, obudową, przewodami i kartą microSD o pojemności 16 GB (kl. 10) z zainstalowanym oprogramowaniem NOOBs - wszystko to z charakterystycznym logo “malinki”. W ofercie znajdziesz także mniej bogate zestawy (na przykład dla osób, które posiadają już takie akcesoria). Możesz także zamówić sobie zestaw bez płytki akcesoriów, dzięki którym będziesz mógł wykonać specjalnie przygotowany kurs FORBOT.

Raspberry Pi 4 B to doskonała podstawa do wykonania własnego małego komputera, do sterowania całym domem, albo bardzo zaawansowanego robota. Nowa wersja minikomputera oferuje jeszcze większe możliwości niż starsze modele - teraz ogranicza Cię jedynie wyobraźnia. Sprawdź sam!