Drukarka 3D - Bambu Lab X1 Carbon

Indeks: BML-24025 EAN: 6975337030515
Bambu Lab X1 Carbon to prawdziwy powiew świeżości w branży druku 3D. Jej wyjątkowo stabilna konstrukcja o kinematyce CoreXY umożliwia pracę w bardzo dużych prędkościach, bo aż do 500 mm/s. Dzięki wykorzystaniu przez producenta potencjału sztucznej inteligencji, otrzymujemy innowacyjną przyjazną dla użytkownika drukarkę 3D, która nie wymaga zaawansowanych umiejętności i wieloletniego doświadczenia. Urządzenie dysponuje zamkniętą przestrzenią roboczą o wymiarach 256 x 256 x 256 mm.
Drukarka 3D - Bambu Lab X1 Carbon
6 329,00 zł
5 145,53 zł netto
Dostawa 12 szt. zaplanowana na 2024-03-21
Oczekiwanie na dostawę
Producent: Bambu Lab

Opis produktu: Drukarka 3D - Bambu Lab X1 Carbon

Prekursor trendu superszybkich zaawansowanych drukarek 3D - Bambu Lab X1 Carbon. Innowacyjna konstrukcja CoreXY zapewnia drukarce najwyższą stabilność, która pozwala jej osiągać niewiarygodne prędkości. X1 Carbon potrafi drukować z prędkością aż do 500 mm/s. Urządzenie dysponuje zamkniętą przestrzenią roboczą o wymiarach 256 x 256 x 256 mm. To pozwala jej na bezproblemowe drukowanie ze specjalistycznych filamentów, również tych z dodatkiem włókna węglowego i szklanego. Dużym wsparciem dla użytkownika będzie wykorzystanie sztucznej inteligencji, która kontroluje wybrane parametry druku. Bambu Lab X1 Carbon to nowoczesne, zaawansowane urządzenie, które wprowadza wiele innowacji w branży druku 3D. Do drukarki dołączono zestaw akcesoriów oraz próbkę filamentu.

Drukarka 3D - Bambu Lab X1 Carbon.


X1 Carbon została skonstruowana z wysokiej jakości komponentów.

Nowy standard prędkości

X1 Carbon osiąga jedne z najwyższych wyników w zakresie prędkości wśród drukarek 3D. Urządzenie potrafi w odpowiednich warunkach pracować z prędkością nawet do 500 mm/s z przyspieszeniem 20 m/s². To znacząco skraca czas drukowania, co ma kluczowe znaczenie w dziedzinach takich jak prototypowanie, produkcja czy tworzenie zaawansowanych projektów. Na tak szybką pracę drukarka może sobie pozwolić dzięki zastosowanym przez Bambu Lab wysokiej jakości komponentom. Lekka głowica poruszająca się na wytrzymałej szynie, stalowa obudowa, mocny wentylator czy ceramiczna grzałka razem gwarantują zwinne i szybkie ruchy urządzenia.

AI ma wszystko pod kontrolą

Bambu Lab idzie o krok dalej i w swoim urządzeniu wykorzystuje potęgę sztucznej inteligencji. Monitoruje ona dokładnie cały proces druku, a w przypadku wykrycia nieprawidłowości, natychmiast powiadamia o tym użytkownika. System AI analizuje także pierwszą warstwę wydruku i sprawdza czy została poprawnie wydrukowana. Drukarka została wyposażona również w szereg inteligentnych czujników i rozwiązań, takich jak czujnik otwarcia drzwi, czujnik temperatury w komorze czy wbudowana kamera.


System wykrywa różnice w grubościach warstwy.


Technologia Micro Lidar opracowana przez Bambu Lab.

Stół jak od linijki!

Jako użytkownicy drukarek 3D doskonale wiemy, jak istotny wpływ na efekt końcowy druku ma odpowiednio wypoziomowany stół roboczy. Dlatego firma Bambu Lab opracowała bardzo dokładny system autopoziomowania platformy oparty na niezależnych od siebie czujnikach tensometrycznych, a także technologii Micro Lidar, która za pomocą wbudowanej kamerki i lasera mierzy odległość dyszy od stołu, skanuje pierwszą warstwę i kalibruje przepływ filamentu.

Najwyższa precyzja

Sekret stojący za tak gładkimi wydrukami, jak te powstałe dzięki X1 Carbon to połączenie funkcji aktywnej redukcji drgań, płynności osi Z oraz dokładnej kontroli przepływu filamentu. Wykorzystane rozwiązania sprawiają, że wydruki mają bardzo dobrą jakość i doskonale zachowane nawet najmniejsze szczegóły.


Aktywna redukcja drgań: wyłączona vs. włączona.


Obsługa programu Bambu Studio nie przysporzy problemu nawet początkującym.

Łatwa obsługa

Drukarka obsługiwana jest za pomocą dotykowego 5-calowego ekranu. Komunikuje się poprzez WiFi i przewód Bambu Bus, została również wyposażona w port kart microSD. Oprogramowanie Bambu Studio pozwala wygodnie zarządzać modelami w formacie 3MF, a dzięki aplikacji mobilnej Bambu Handy możesz sterować drukarką oraz monitorować proces druku z dowolnego miejsca na świecie

Współpraca z większością filamentów

X1 Carbon jest kompatybilna z większością materiałów dostępnych na rynku. Całkowicie metalowy hotend, który może osiągać temperaturę do 300°C, stół grzewczy o maksymalnej temperaturze 120°C, aktywnie grzana komora, a także mocny wentylator oraz dysza ze stali hartowanej dają jej możliwość wykorzystywania zaawansowanych filamentów, również tych z dodatkiem włókna węglowego i szklanego. Dodatkowo, dokupując system AMS, masz możliwość drukowania w aż czterech różnych kolorach podczas jednego wydruku.


Twórz niesamowite dzieła dzięki Bambu Lab X1 Carbon.

Elementy wchodzące w skład zestawu.

Zawartość zestawu

  • Drukarka 3D Bambu Lab X1 Carbon
  • Nakładka PEI na stół roboczy
  • Filament Bambu Lab
  • Hotend z dyszą ze stali nierdzewnej 0,4 mm
  • Narzędzie do odblokowywania dyszy
  • Narzędzie do zdejmowania wydruków
  • Czyścik do dyszy
  • Uchwyt na filament
  • Przewód zasilający
  • Elementy montażowe

Specyfikacja techniczna drukarki 3D Bambu Lab X1 Carbon

SPECYFIKACJA TECHNICZNA
Metoda druku: FDM
Rozmiar druku: 256 x 256 x 256 mm
Temperatura dyszy:  do 300°C
Temperatura stołu:  do 120°C
Średnica dyszy: standardowa: 0,4 mm, alternatywnie: 0,6 mm, 0,8 mm 
Prędkość druku: do 500 mm/s
Obsługiwany filament: PLA, PETG, TPU, ABS, ASA, PVA, PET, PA, PC, polimery z włóknem szklanym/węglowym
Średnica filamentu:  1,75 mm
Maksymalny przepływ filamentu: 32 mm³/s
Wyświetlacz: dotykowy, 5"
Oprogramowanie:  Bambu Studio, Superslicer, Prusaslicer, Cura 
Tryb pracy:  WiFi, przewód Bambu Bus, karta microSD
Moc: 1000 W @ 220 V, 350 W @ 110 V
Wymiary drukarki: 389 x 389 x 457 mm
Masa: 14,13 kg

3D - rozmiar druku 256x256x256 mm
3D - typ wydruku FFF/FDM
3D - ilość głowic 1
3D - średnica filam. 1.75 mm
3D - prędkość druku 500 mm/s
3D - temp. dyszy 300 °C
3D - temp. stołu 120 °C
Szerokość opakowania 48 cm
Wysokość opakowania 53 cm
Głębokość opakowania 49 cm
Masa opakowania 18.9 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: