Kategorie

Akumulatory i ładowarki

Czas utrzymania drona w locie – bez konieczności sprowadzania na ziemię w celu wymiany akumulatorów – zależy od masy startowej i zastosowanych napędów, ale (w porównywalnym stopniu) od jakości samego akumulatora. Zastosowanie oryginalnych, wysokiej jakości akumulatorów zapewnia nie tylko pełną kompatybilność i bezpieczeństwo maszyny, ale także wysokie osiągi i długi czas pracy ciągłej. W naszej ofercie znajdziesz dedykowane akumulatory do dronów marek takich, jak DJI czy Yuneec.

Filtrowanie

Długość
Szerokość
Wysokość
Dron - Zasięg
Dron - Czas lotu
Producenci
Dron - Kamera
Dron - Podgląd FPV

Parametry akumulatorów, na które warto zwrócić uwagę

Ogrom oferty akumulatorów litowo-jonowych oraz litowo-polimerowych powoduje, że wiele osób zapomina, iż o jakości użytkowej akumulatora decyduje cały szereg parametrów. Podstawowe z nich to pojemność, wyrażana najczęściej w miliamperogodzinach (mAh) oraz napięcie nominalne, określane w woltach (V). Często producenci podają energetyczny ekwiwalent miliamperogodzin, wyznaczony w watogodzinach (Wh) i będący iloczynem napięcia znamionowego oraz wspomnianej pojemności (1 V x 1000mAh = 1Wh). Inne istotne parametry elektryczne – w tym metoda i parametry ładowania – są najczęściej podawane jedynie w przypadku akumulatorów uniwersalnych. O dedykowane akumulatory do dronów dbają przeznaczone do nich ładowarki – dlatego, dobierając kompatybilne akcesoria, nie musisz przejmować się szczegółami technicznymi. Jeżeli jednak sam budujesz drona od podstaw, zwróć uwagę na prąd rozładowania. Podawany jest on jako liczbowo wyrażona wielokrotność pojemności, np. z akumulatora 2000mAh o prądzie rozładowania do 5C możesz pobrać maksymalnie 10000mA, czyli 10 A.

Akumulatory i ładowarki do dronów Yuneec

Dla popularnych dronów Yuneec oferujemy komplet niezbędnych akcesoriów, które nie tylko umożliwią wymianę akumulatorów zużytych w wyniku intensywnej eksploatacji, ale także zapewnią bazę zapasowego zasilania dla dłuższych misji. Dla profesjonalnych dronów Yuneec Tornado H920 mamy z kolei dedykowane, litowo-polimerowe akumulatory o pojemności 4000mAh. Miniaturowe i znacznie lżejsze drony Yuneec Breeze są zasilane za pomocą akumulatorów o pojemności 1150 mAh – w naszej ofercie znajdziesz także oficjalne ładowarki do dronów z tej serii oraz oryginalne przewody sieciowe dla ładowarek.

Akumulatory do dronów DJI

W naszej ofercie nie mogło zabraknąć oficjalnych akcesoriów do doskonałych dronów marki DJI. W tej kategorii znajdziesz między innymi oryginalne, inteligentne akumulatory do dronów serii Phantom 4. Oprócz sporej pojemności równej 5350 mAh, akumulatory są wyposażone w układ elektroniczny, optymalnie zarządzający cyklami ładowania – dzięki temu będziesz mógł dłużej (nawet do 25 minut) cieszyć się niezakłóconym lotem. Ponadto akumulator otrzymał 4 diody LED, dające możliwość szybkiego sprawdzenia stanu naładowania. W naszym sklepie znajdziesz również oryginalne akumulatory do dronów DJI Inspire oraz DJI Spark o pojemnościach odpowiednio 4500 mAh oraz 1480 mAh.