Kolekcja projektów DFRobot

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Czas czytania: 2 min.

Serwis DFRobot przygotował kilka ciekawych propozycji projektów z wykorzystaniem Arduino, Raspberry Pi, różnych czujników i modułów produkcji DFRobot.

Windloom

Windloom to interaktywna instalacja oparta na projekcie cyfrowej wydajności NIME (New Interface for Musical Expression). Był on zainspirowany wspomnieniami z dzieciństwa babci twórcy projektu. Jest to rekonstrukcja skrzyni wiatrowej (wind box – narzędzie do rozpalania ognia) i krosna. Wykorzystuje technikę fizycznego przetwarzania oraz Max Msp z różnymi gestami ciągnięcia skrzyni wiatrowej (wind box), dotykania nitek i tkania, a także z muzyką skomponowaną przy pomocy Lu Wang. Autor opowiada historię wykorzystując kilka warstw.

 

 

 

https://vimeo.com/249369215

 

 

Do projektu zostały wykorzystane takie urządzenia jak: czujnik odległości, czujnik nacisku, przycisk, Arduino Mega, 3 paski LED oraz dwa silniki.

Real Life Color Picker

Projekt urządzenia oparty na Arduino, które pozwala wykryć barwę koloru z dowolnego obiektu w czasie rzeczywistym i podać jej kod na wyświetlaczu w postaci heksadecymalnej oraz RGB.

 

 

 

https://youtu.be/LJuELxTAk4w

 

 

Do projektu wykorzystano: czujnik koloru TCS34725wyświetlacz LCD 2×16 I2CDFRduino Pro Mini, 2x koszyk na baterie CR2032, przełącznik suwakowy, moduł RGB LED, przewody, płytka prototypowa 3 x 7 cm, złącza żeńskie i męskie.
Link do pełnego artykułu: https://www.dfrobot.com/blog-1106.html

Inteligentne uszy królika

Czujnik EMG umożliwia wykrycie elektromiografii powierzchni w celu odzwierciedlenia aktywności mięśni i nerwów człowieka. W połączeniu z czapką królika i kilkoma rzeczami, przekształca się w sprytny kapelusz, który potrafi wykryć wyraz twarzy taki jak: gniewny, skrzywiony, szokujący, itd. Umieść suchą elektrodę w wykrywalnym obszarze, czujnik wyprowadzi sygnał analogowy, aby wskazać intensywność aktywności mięśni.

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=461&amp=&v=nswAYuA7sYs

 

 

Do projektu wykorzystano: analogowy czujnik EMGBeetle, ładowarka baterii litowychbateria litowa 3,7Vserwo 9g 180°, uszy królika, igły i nici, przełącznik.
Link do pełnego artykułu: https://www.dfrobot.com/blog-1129.html

Stacja pogodowa z zapisem danych

Projekt stacji pogodowej z funkcją zapisywania danych pomiarowych. Do tego projektu użyto dwóch różnych modułów, moduł zarządzający energią słoneczną oraz moduł z czytnikiem kart SD. Głównym elementem jest zestaw stacji pogodowej.

Do projektu wykorzystano takie elementy jak: zestaw stacji pogodowej, moduł SD do Arduino, karta SD, moduł zarządzania energią słoneczną, panel słoneczny 5V 1A, nylonowe opaski na przewody, zestaw montażowy, wyświetlacz LCD, płytka prototypowa, bateria LiIon, wodoodporna obudowa, przewody, rezystory (2x 10 kOhm), Arduino, Raspberry Pi.
Link do całego artykułu: https://www.dfrobot.com/blog-1149.html

Podziel się:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Oskar Pacelt

Oskar Pacelt

Wierzy, że udany tekst jest jak list wysłany w przyszłość. W życiu najbardziej interesuje go prawda, pozostałych zainteresowań zliczyć nie sposób. Kocha pływać. Zajmuje się korektą tekstów (czyt. uprzykrzaniem życia współpracownikom), tłumaczeniami i ciekawostkami ze świata technologii.
Oskar Pacelt

Oskar Pacelt

Wierzy, że udany tekst jest jak list wysłany w przyszłość. W życiu najbardziej interesuje go prawda, pozostałych zainteresowań zliczyć nie sposób. Kocha pływać. Zajmuje się korektą tekstów (czyt. uprzykrzaniem życia współpracownikom), tłumaczeniami i ciekawostkami ze świata technologii.

Zobacz więcej:

wytrzymałość materiałów podstawy mechaniki
Kompendium
Anna Wieczorek

Wytrzymałość materiałów – Podstawy mechaniki

Wytrzymałość materiałów to dziedzina potrzebna praktycznie każdemu konstruktorowi urządzeń – również elektronikowi. Dowiedz się wszystkiego o obciążeniach oraz naprężeniach i poznaj zasady dobrego projektowania.

Dodaj komentarz