Nowości w Botland #17

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Czas czytania: 3 min.

Nasze Nowości # niedługo osiągają pełnoletniość. Niezbędnik wakacyjny już za nami, ale zobaczcie, co znalazło się w drugiej odsłonie lipcowej. Zdecydowaliśmy się też nieco odświeżyć stylistykę serii – dajcie znać, czy Wam się podoba!

Moduły AIY Voice Kit i Vision Kit od Google

Google nie przestaje zaskakiwać i prawdopodobnie szybko nie przestanie. Search, Earth, Street View, Play, Analitycs – to twory znane prawie każdemu. Dołączmy do nich uczenie maszynowe.

Google AIY Voice Kit Botland

Google AIY Voice Kit V2

Google Vision Kit Botland

Google AIY Vision Kit V2

Co Google stworzyło tym razem? Właściwie to już druga wersja zestawów AIY – o pracach nad nią i efektach pisano już w 2017 roku. Zestawy AIY Voice Kit oraz AIY Vision Kit pozwalają na budowę urządzenia opartego na minikomputerze Raspberry Pi Zero WH. Tworzone przez Ciebie urządzenie pozwala na rozpoznawanie obiektów i mowy z wykorzystaniem uczenia maszynowego TensorFlow. Zestaw zawiera elementy potrzebne do samodzielnego montażu sprzętu, który współpracuje z Google Assistant SDK. Oprócz tego składa się łatwo i bez lutowania. Na pochwałę zasługuje również minimalistyczny, schludny ekodesign.

Machine learning to prężna dziedzina. Oczywiście możecie liczyć na nasze wsparcie w kwestii doboru Raspberry Pi – to z kolei nasz konik. A tu efekty mówią same za siebie:

Do obsługi urządzeń można wykorzystać smartfon:

 • smartfon Android,
 • komputer z systemem Windows, Mac lub Linux,
 • połączenie WiFi
 • opcjonalnie: monitor lub TV (dowolny rozmiar) z wejściem HDMI,
 • opcjonalnie: przewód HDMI oraz adapter miniHDMI.

…lub wykorzystać opcję bez smartfona:

 • komputer z systemem Windows, Mac lub Linux,
 • mysz,
 • klawiatura,
 • monitor lub TV (dowolny rozmiar) z wejściem HDMI,
 • przewód HDMI oraz adapter miniHDMI,
 • adapter do podłączenia myszy i klawiatury.

Obiektywy do kamer ArduCam

ArduCam obiektyw Botland

Firma ArduCam to technologiczny startup. Zajmuje się projektowaniem i produkowaniem urządzeń elektronicznych oraz oprogramowania typu Open Source. Nasz dostawca specjalizuje się m.in. w wysokiej jakości kamerach współpracujących zarówno z Arduino, jak i Raspberry Pi. W 2017 roku firma wprowadziła kamery USB ogólnego zastosowania charakteryzujące się wysoką rozdzielczością i dużą liczbą klatek na sekundę. Produkty ArduCam wyróżniają się długą żywotnością i wszechstronnym zastosowaniem, dzięki czemu są wysoko oceniane przez profesjonalnych i mniej doświadczonych użytkowników minikomputerów. Zapraszamy do przeglądu zarówno nowych pozycji, jak i tych, które już od jakiegoś czasu zajmują zaszczytną pozycję w naszej ofercie. Szczegóły od technicznych po kosmetyczne znajdziecie na stronie.

ArduCam obiektywy Botland

Obiektywy ArduCam

Dalmierze laserowe

Dalmierz laserowy (ang. laser target marker, LTM, lub laser rangefinder, LRF) to rodzaj dalmierza do określania odległości od nieprzezroczystego obiektu za pomocą promienia lasera. Pomiar odległości w tego typu urządzeniach polega na wysłaniu promienia lasera w kierunku obiektu i zmierzeniu czasu, po jakim odbity promień powróci do nadawcy. Na podstawie wyniku obliczana jest odległość od obiektu. Z pewnością docenią je osoby zajmujące się  budownictwem czy montażem, ale przydają się także w myślistwie czy w sporcie. 

Dalmierz laserowy UNI-T Botland

Dalmierze laserowe UNI-T

W naszej ofercie znajdziecie dalmierze pozwalające na pomiary na różnych odległościach aż do 80 metrów. Przyrządy są intuicyjne w obsłudze i nie sprawią problemów nawet trzymającym je w dłoni po raz pierwszy. Wszystkie dalmierze z oferty posiadają wymiary zbliżone do pilota telewizyjnego. Obowiązkowa pozycja dla domowego warsztatu. 

Przybycie Arduino Portenta H7!

Nie jest to może typowa nowość, ale coś, czego nam brakowało. Tęskniliśmy za płytką Arduino Portenta H7, bo długo na nią czekaliśmy. Nareszcie jest. Arduino Portenta H7 to przedstawiciel nowej rodziny układów przeznaczonych do zastosowań w przemyśle Internet of Things.

Arduino Portenta H7 to wydajna, energooszczędna płytka. Zastosowano tu mikrokontroler STM32H747 wyposażony w dwa rdzenie Cortex-M7 oraz Cortex-M4. Są taktowane zegarami do 480 MHz oraz do 240 MHz. Portenta pozwala na uruchamianie programów napisane w językach Arduino, MicroPython czy JavaScript. Oferuje multitasking – potrafi wykonywać dwa niezależne od siebie zadania jednocześnie. Dzieje się to dzięki procedurze Remote Procedure Call, która umożliwia komunikację i wywoływanie funkcji pomiędzy rdzeniami.

Na spodniej części PCB znajduje się 80 pinowy zestaw złącz. Zapewnia to wszechstronność przy projektach potrzebujących mniejszej lub większej ilości złącz. Dodatkowym atutem Portenty H7 jest kompatybilność z serią MKR, zarówno pod względem wyprowadzeń, jak i rozmiarów płytki. Portenta, czyli w łacinie cuda – nazwa modelu jak najbardziej adekwatna.

Poniżej minutowy materiał od producenta.

Pełna specyfikacja techniczna płytki Arduino Portenta H7 znajduje się na stronie produktu. Poniżej wymieniliśmy niektóre spośród parametrów.

Dziękujemy za lekturę i zapraszamy za dwa tygodnie! 

A w międzyczasie sprawdź nas na mediach społecznościowych i kanale YouTube:

Podziel się:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Oskar Pacelt

Oskar Pacelt

Wierzy, że udany tekst jest jak list wysłany w przyszłość. W życiu najbardziej interesuje go prawda, pozostałych zainteresowań zliczyć nie sposób. Kocha pływać. Zajmuje się korektą tekstów (czyt. uprzykrzaniem życia współpracownikom), tłumaczeniami i ciekawostkami ze świata technologii.
Oskar Pacelt

Oskar Pacelt

Wierzy, że udany tekst jest jak list wysłany w przyszłość. W życiu najbardziej interesuje go prawda, pozostałych zainteresowań zliczyć nie sposób. Kocha pływać. Zajmuje się korektą tekstów (czyt. uprzykrzaniem życia współpracownikom), tłumaczeniami i ciekawostkami ze świata technologii.

Zobacz więcej:

Dodaj komentarz