Nowości w Botland #15

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Czas czytania: 3 min.

Cześć! Czy wiecie, że zwykle mamy zaledwie kilka do kilkudziesięciu sekund, aby zachować uwagę czytelnika? Jeżeli się nie udało, to potem trach i wszystko stracone. W tym wypadku też trzeba się spieszyć – nowości rozpoczynamy od promocji, na skorzystanie z której macie czas tylko do końca czerwca. Zapraszamy na przegląd nie tylko dla kierowców!

Komunikator Yanosik GTR: promocja -5% do końca czerwca!

Komunikator drogowy Yanosik GTR

Goszczący w naszych listach Yanosik GTR to następca popularnego komunikatora drogowego Yanosik GT. Zaskarbił sobie względy kierowców, wśród których jako przewodnik i drogowy doradca nie ma sobie równych. Niewielkich rozmiarów urządzenie jest w stanie poinformować nas o aktualnych wydarzeniach drogowych takich jak wypadki, kontrole drogowe czy fotoradary. Darmowa aplikacja Y24 dostępna w sklepach Google Play oraz App Store to dodatkowe możliwości i łatwe przedłużenie abonamentu. A co nowego względem poprzedniej wersji w Yanosiku GTR znajdą kierowcy?

  • Informacje o ograniczeniach prędkości
  • Wskaźnik stylu jazdy (ecodriving)
  • Bez niespodzianek na parkingach, zwłaszcza słabo oznaczonych – asystent i cenniki
  • Możliwość opłacenia parkingu w ponad 50 miastach na terenie Polski
  • Kompleksowa analiza trasy – dystans, czas, prędkość, lista zdarzeń
  • Dostęp do lokalizacji w każdym miejscu 
Komunikator drogowy Yanosik GTR
Pilotaż przydaje się nie tylko kierowcom rajdowym - warto wypróbować Yanosik GTR.

Kruger&Matz Air Share 2 - udostępnianie ekranu WiFi

Kruger Matz Air Share
Przystawka Air Share 2 posiada zintegrowany przewód HDMI, ale żonglowanie kablami możemy spokojnie zostawić cyrkowcom.

Nasze novum to przystawka HDMI Kruger&Matz Air Share 2 umożliwiająca bezprzewodowy przesył obrazu przez Wi-Fi ze smartfona na ekran telewizora lub monitora. Do komunikacji wykorzystuje domową sieć Wi-Fi, a komunikacja realizowana jest na częstotliwości 2,4 GHz zgodnie ze standardem  802,11 b/g/n. Urządzenie oparto na procesorze ROCKCHIP Dual Core A7 RK3036 oraz systemie Linux. Do zasilania wykorzystywane jest złącze USB A. Przystawka posiada zintegrowany przewód HDMI do podłączenia z telewizorem, wejście microUSB, do którego podłączamy przewód z anteną Wi-Fi oraz przewód zasilający USB typu A. Do udostępnienia ekranu wystarczy prosta aplikacja, która umożliwi nam takie funkcje. Wzorowo współpracuje z systemami Android, iOS, Windows 10 i MacOS – więcej informacji na stronie produktu. Zasięg transmisji do 8 m – całkiem sporo.

BleBox SwitchBox v3 - przekaźnik WiFi - Android / iOS

BleBox SwitchBox v3 - przekaźnik 230V WiFi - aplikacja Android / iOS
Niepozorne jest najlepsze - moduł ma zaledwie 47 x 39 x 23 mm, a możliwości co niemiara.

Wrocławski BleBox nie przestaje zaskakiwać. Spod skrzydeł marki wysokiej jakości produktów związanych z automatyką domową proponujemy tym razem SwitchBox V3 – niewielki moduł pozwalający na sterowanie urządzeniami domowymi 230 V o mocy do 3 kW, który pozwala także na pomiar pobieranej energii. Sterowanie odbywa się poprzez Wi-Fi z wykorzystaniem aplikacji dla urządzeń mobilnych z dowolnego miejsca na świecie. Niewielkie wymiary pozwalają na umieszczenie go w puszce elektrycznej. 

Ze switchboxem możecie włączać i wyłączać praktycznie dowolne urządzenie elektryczne za pomocą smartfonu i tabletu z każdego miejsca. Jeśli przed powrotem do domu chcesz włączyć ogrzewanie, switchBox jest rozwiązaniem dla Ciebie. Przez konfigurację sterownika przeprowadzi aplikacja wBox. Szczegóły techniczne jak zwykle na stronie produktu.

Czujnik dwutlenku węgla i jakości powietrza SS-CCS811 I2C

Coraz częstsze instalacje stacji pomiaru jakości powietrza to chwalone inicjatywy. Wyniki pomiarów emisji tlenków azotu, dwutlenku węgla czy lotnych związków siarki wskazują w wielu zakątkach kraju i świata na palący problem, a dotyczy on wszystkich, którzy oddychają powietrzem, czyli… cóż, wszystkich. Zamiast dywagacji warto zdecydować się na czujnik dwutlenku węgla i jakości powietrza SS-CCS811 I2C i własne pomiary. Urządzenie do komunikacji wykorzystuje interfejs I2C. Na płytce znajdują się specjalnie przygotowane złącza. Znajdzie zastosowanie w domowych stacjach monitorujących jakość powietrza. Nie straszne mu wahania temperatur – pracuje bez zarzutu w przedziale od -40°C do 85°C.

Testery przewodów i lokalizator Lanberg

Dla profesjonalnych monterów sieci i wszystkich, którzy chcą wykonać takie instalacje samodzielnie prezentujemy testery przewodów sieciowych zakończonych wtykami RJ45, RJ12, RJ11 oraz Coaxial. Urządzenia marki Lanberg znanej z kompleksowych rozwiązań do instalacji i rozbudowy systemów sieciowych pozwalają na weryfikację odpowiedniego ułożenia przewodów sieciowych oraz sprawdzenie jego ciągłości. Jak działa tester przewodów? Cóż, testery są uniwersalnie proste w obsłudze – wpinamy jeden koniec obwodu w jedną część, drugi w drugą, i świecą się odpowiednie diody zależnie od testowanej żyły. To wszystko. 😉

W drużynie znalazły się także miernik do lokalizowania przewodów Lanberg NT-0502, który zlokalizuje dla nas okablowanie znajdujące się w niedostępnych miejscach i poinformuje o tym za pomocą sygnałów dźwiękowego i świetlnego oraz zaciskarka wtyków z ukrytym w uchwycie testerem, której ostrza umożliwiają przecinanie przewodów oraz zdejmowanie izolacji.

To wszystko na dziś. W czym tkwi sekret ludzi, którzy zawsze mają na wszystko czas? To bardzo proste – starannie wybierają spośród wszystkiego tylko to, co ich naprawdę interesuje. Jeżeli nasz wybór nie przypadł Wam do gustu, to zachęcamy do odwiedzin na witrynie sklepu i do kontaktu z działem technicznym. Do zobaczenia za dwa tygodnie!

Podziel się:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Oskar Pacelt

Oskar Pacelt

Wierzy, że udany tekst jest jak list wysłany w przyszłość. W życiu najbardziej interesuje go prawda, pozostałych zainteresowań zliczyć nie sposób. Kocha pływać. Zajmuje się korektą tekstów (czyt. uprzykrzaniem życia współpracownikom), tłumaczeniami i ciekawostkami ze świata technologii.
Oskar Pacelt

Oskar Pacelt

Wierzy, że udany tekst jest jak list wysłany w przyszłość. W życiu najbardziej interesuje go prawda, pozostałych zainteresowań zliczyć nie sposób. Kocha pływać. Zajmuje się korektą tekstów (czyt. uprzykrzaniem życia współpracownikom), tłumaczeniami i ciekawostkami ze świata technologii.

Zobacz więcej:

wytrzymałość materiałów podstawy mechaniki
Kompendium
Anna Wieczorek

Wytrzymałość materiałów – Podstawy mechaniki

Wytrzymałość materiałów to dziedzina potrzebna praktycznie każdemu konstruktorowi urządzeń – również elektronikowi. Dowiedz się wszystkiego o obciążeniach oraz naprężeniach i poznaj zasady dobrego projektowania.

Ciekawostki
Oskar Pacelt

Nowości w Botland #28

Ostatnie nowości tego roku! A w tym jedna naprawdę specjalna, czyli… powitajcie z nami nową stronę Botland.

Dodaj komentarz