Nowa jakość YouTube. Aktualizacja systemu Raspberry Pi OS

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Czas czytania: < 1 min.
Raspberry Pi logo
Chromium Linux logo
YouTube logo

Pierwszy 64-bitowy procesor pojawił się w RPi 3, jednak system operacyjny wciąż był 32-bitowy. Tak było do końca maja 2020, kiedy ukazała się wersja beta systemu Raspberry Pi OS 64.

System działa z Raspberry Pi 2 v1.2, który ma ten sam procesor co Pi 3, Raspberry Pi 3 i Raspberry Pi 4. Pozostaje on w wersji beta, ale najnowsza aktualizacja umożliwiła wreszcie oglądanie filmów na YouTube za pośrednictwem przeglądarki Chromium w jakości 1080p. Poprawa jakości wynika z tego, że domyślna przeglądarka Chromium otrzymała możliwość aktualizacji do wersji 64-bitowej.

 

Aby wzbogacić przeglądarkę Chromium o aktualizacje i poprawki dla Raspberry Pi OS 64-bit,  wpisz w terminalu poniższe polecenie:

sudo apt update && sudo apt upgrade -y

Dla tych, co update przegapili – pozostałe informacje o majowej aktualizacji są tutaj 😉 Warto się z nią zapoznać, ponieważ oprócz dostrzegalnej zmiany w jakości filmów wyświetlanych w Chromium otrzymaliśmy również inne usprawnienia.

Oprócz tego wraz z aktualizacją pojawiły się między innymi:

  • aplikacja Bookshelf,
  • Magnifier – rodzaj powiększacza/lupy,
  • kwestionariusz User Research,
  • inne zmiany, takie jak eliminacja bugów i mniejsze tweaki.
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Oskar Pacelt

Oskar Pacelt

Wierzy, że udany tekst jest jak list wysłany w przyszłość. W życiu najbardziej interesuje go prawda, pozostałych zainteresowań zliczyć nie sposób. Kocha pływać. Zajmuje się korektą tekstów (czyt. uprzykrzaniem życia współpracownikom), tłumaczeniami i ciekawostkami ze świata technologii.

Zobacz więcej:

LiDAR
Elektronika
Oskar Pacelt

Czujniki LiDAR

Radio, dźwięk, wreszcie: światło. Radar i sonar to już przeżytek, choć w nazwie pozostał człon -dar. Poznajcie LiDAR – laserowe systemy odległości. Zapraszamy do lektury kompendium.

Dodaj komentarz