Android Smart TV – przybliżenie tematyki oraz parametrów wariantu 7.1

Coraz więcej urządzeń w naszych domach jest wyposażana w dodatkowe funkcje, dodatkowo zwiększające funkcjonalności. Przykładem tego są najnowsze telewizory, posiadające wbudowane minikomputery z własnym systemem operacyjnym. Co jednak, jeśli posiadany przez nas starszy, niewyposażony w tę funkcję egzemplarz sprawuje się doskonale i nie chcemy go jeszcze zmieniać? Odpowiedzią na ten problem są urządzenia peryferyjne, które zamienią Twój telewizor w prawdziwy Android smart TV.

funkcje Android Smart TV

Czym jest Android Smart TV?

Technologia ta umożliwia uruchamianie na samym telewizorze aplikacji dotychczas znanych tylko z ekranów smartfonów i innych urządzeń mobilnych. Prowadzi to oczywiście do znacznego wzrostu poziomu funkcjonalności urządzenia jako całości. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, jeżeli Twój model telewizora należy do tych starszych i nie posiada zaplecza sprzętowego pozwalającego uruchomić dodatkowy system operacyjny, nic straconego!  Na rynku obecne są produkty, które pozwalają na uzupełnienie go o te funkcje.

Android Smart TV

Odśwież swój telewizor

Przykładem urządzenia tego typu jest Android 7.1 Smart TV Box H96 Pro OctaCore. Działa on w oparciu o dystrybucję systemu Android Nougat w wersji 7.1. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby w wypadku pojawienia się nowej wersji samodzielnie dokonać aktualizacji. Dzięki temu uruchomisz na nim każdą aplikację społecznościową oraz użytkową – również te odpowiedzialne za działanie z multimediami takim jak muzyka, czy filmy. Koniec z noszeniem laptopa do telewizora w celu obejrzenia nowego odcinka ulubionego serialu na Netflixie!

Smart TV

Przykładowe parametry sprzętowe Android Smart TV

Cały system Android Smart TV został oparty o procesor Amlogic S912. Współpracuje on z rdzeniem Quad Core Cortex A-53. Cechuje go 64-bitowa architektura oraz 4 rdzenie pozwalające na zwiększenie wydajności w zastosowaniach wielowątkowych. O płynne działanie zadba 3 GB wbudowanej pamięci operacyjnej RAM. Swoje pliki przechowacie zaś w magazynie danych o pojemności 16 GB. Możecie go dodatkowo poszerzyć o pamięć zewnętrzną, na przykład pendrive lub dysk twardy. Łączność z Internetem może zaś być zrealizowana z wykorzystaniem WiFi działającego w paśmie częstotliwości 2,4 GHz lub 5 GHz – zależnie od preferencji użytkownika. W zestawie oprócz Android Smart TV Box w wersji 7.1 otrzymacie także dedykowany pilot i zasilacz.

Android Smart TV - zestaw z pilotem i zasilaczem

Po co kupować Android Smart TV?

Android Smart TV oferuje proste funkcje, których główną zaletą jest możliwość obsługi z wygodnej kanapy przed ogromnym ekranem. Dzięki niemu zobaczycie ponadto różnego rodzaju dodatkowe ekrany i powiadomienia, na przykład ofertę programową aktualnie oglądanej stacji, czy też monity push o przychodzącej poczcie email. Każda z aplikacji jest nieustannie rozwijana, co zdecydowanie wpływa na ich użyteczność w perspektywie czasu.

Dodaj komentarz