TOP 5 – ranking robotów dla dzieci

Czas czytania: 3 min.

Jaki robot edukacyjny dla naszego dziecka?

W każdej szkole dzieci uczęszczają na zajęcia informatyki. Celem tych lekcji jest nauczenie pociech konstruowania, programowania a także robotyki. Nie od dziś wiadomo, że najlepszą formą nauki jest nauka poprzez zabawę. Dlatego też nauczyciele oraz rodzice coraz częściej wybierają roboty edukacyjne dla dzieci jako wparcie procesu nauczania.

W ofercie Botland możecie znaleźć wiele inspirujących propozycji, między innymi roboty mBot, Abilix Krypton, Dash and Dot czy Ozobot oraz Photon.

Ozobot OZB-11820 – robot dla dzieci od 5 lat

Szukającym robota edukacyjnego dla najmłodszych śmiało możemy polecić Ozobota. Uczy dzieci logicznego myślenia oraz kreatywności poprzez rysowanie. Dziecięca wyobraźnia potrafi stworzyć niesamowite trasy, po których może poruszać się Ozobot. Jego ogromną zaletą są niewielkie rozmiary oraz intuicyjność. Świetnie sprawdzi się zarówno podczas zajęć lekcyjnych, jak i domowej zabawy. Możliwość rozszerzenia o dodatkowe elementy (np. maty do kodowania) nie pozwoli najmłodszym szybko się znudzić.

Ozobot Bit

Dash and Dot WOP-10683  – roboty dla dzieci od 5 roku życia

Propozycja dla osób dysponujących nieco większym budżetem to roboty Dash i Dot, które potrafią tańczyć, śpiewać, a także znajdować różne przedmioty. Specjalnie stworzone aplikacje, które działają na systemach Android i iOS pozwalają robotowi na nadanie imienia, ustalenie gdzie ma się poruszać i wiele, wiele innych. Roboty Dash i Dot „rosną” razem z dzieckiem, a zestaw można stopniowo poszerzać o kolejne elementy (np. cymbałki, wyrzutnie piłeczek), dzięki czemu zabawa nigdy się nie kończy.

Robot Dash

Krypton AKR-13114 – zestawy edukacyjne od 6 roku życia

W tym przypadku mamy do czynienia z robotami modułowymi w postaci klocków. Dostępnych jest kilka wersji zestawów dopasowanych do różnego stopnia zaawansowania oraz wieku. Zabawę z Kryptonem mogą rozpocząć już 6-letnie dzieci. Jednak równie dobrze sprawdzą się one jako pomoc w nauce dla licealistów oraz studentów. Zestawy pozwalają nie tylko na programowanie, ale również na projektowanie. Poza klockami w komplecie znajdują się różnego rodzaju czujniki (np. czujnik odległości, czujnik skali szarości czy kompas). Producent przygotował interaktywną aplikację „Abilix Krypton – Todays Future”, która współpracuje z systemami Android oraz iOS.

Zestawy Krypton wspierają naukę przedmiotów ścisłych oraz rozwijają kompetencje takie jak umiejętność logicznego myślenia, szybkiego rozwiązywania problemów oraz kreatywność.

W zależności od wybranej wersji z jednego zestawu Krypton można wykonać od 17 do 50 projektów, dlatego będzie to najlepszy wybór dla osoby, która pragnie stale rozwijać swoje umiejętności.

Abilix Krypton

Photon HMA-12148 – dla dzieci w wieku 5-12 lat

Photon jest robotem polskiej produkcji, który uczy się wraz z dzieckiem. Jest to propozycja doskonała dla najmłodszych. Pomaga dzieciom w prosty sposób zrozumieć podstawy programowania oraz rozwijać w nich logiczne myślenie. Robot został wyposażony w różnorodne czujniki (np. czujnik dotyku albo czujnik natężenia światła), a dzięki nim dzieci poznają podstawy działania bardziej skomplikowanych technologii.

Aplikacja

Photon łączy się z mobilnymi aplikacjami w telefonie bądź tablecie (Android oraz iOS).

Każdy po nauce musi znaleźć chwilę na odpoczynek. Zadba o to aplikacja uniemożliwiająca przejście zbyt wielu poziomów na raz -po ukończeniu każdego z zadań robot traci energię. Kiedy ta się wyczerpie, robot musi odpocząć, a dzieci w tym czasie mogą oderwać się od nauki. Zdobywanie wiedzy jest ważne, ale aby przyswoić jej jak najwięcej. Photon dawkuje ją stopniowo. Cały zestaw został stworzony w przemyślany oraz dbały o szczegóły sposób tak, aby czerpać z niego zarówno radość i wiedzę.

Photon

MakeBlock 90053 ROB-09551 – roboty mBot – dla dzieci od 7 roku życia

Robot mBot dostępny jest w kolorze różowym i niebieskim. Zaprojektowany został dla dzieci od 7 roku życia. Jest często wybierany przez nauczycieli, ponieważ producent przygotował do niego bardzo intuicyjne oprogramowanie, które pozwala w prosty sposób przedstawić uczniom zasady kodowania. Równie chętnie korzystają z niego rodzice, ponieważ robot dostępny jest wersji edukacyjnej oraz „domowej”. Z elementów, które zawiera zestaw mBot można zbudować kilka różnych robotów (np. robota tańczącego, robota jeżdżącego po linii, robota odnajdującego drogę w labiryncie), rozbudowując je również o elementy znane z Lego Technic i Mindstorms.

Dzięki swojej prostocie oraz przyjaznemu oprogramowaniu mBot zachwycił już ponad 7 milionów osób na całym świecie! Możecie być pewni, że zabawa z mBotem wciągnie Was na długie godziny.

Robot dla dzieci mBot
MakeBlock mBot

Roboty do nauki programowania dla dziecka

Roboty nie są już tylko domeną inżynierów i na stałe zagościły w naszym codziennym życiu. Producenci zuchwale prześcigają się w tworzeniu nowych. Kierują swoje produkty do coraz młodszych grup odbiorców, ponieważ to właśnie w dzieciach odnajdują potencjał do tworzenia, niczym nieograniczoną wyobraźnię i niezachwianą pewność, że wszystko jest możliwe. Nowoczesne roboty pozwolą dzieciom rozwinąć umiejętność kreatywnego myślenia i pomogą w nauce przedmiotów ścisłych, dlatego warto zainwestować w rozwój naszych pociech. Wszystko po to, aby w przyszłości miały łatwiejszy start w coraz bardziej zautomatyzowanym świecie.

Koniecznie zerknijcie na nasze propozycje robotów: mBot, Abilix Krypton, Dash and Dot czy Ozobot oraz Photon.

Dodaj komentarz