Premiera! Kamera Raspberry Pi HQ IMX477R 12,3MPx dla Raspberry Pi

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Czas czytania: 2 min.

 

Premiera z ostatniej chwili! Na stronie Fundacji Raspberry Pi właśnie zaprezentowano nową, oryginalną kamerę do minikomputera – to Raspberry Pi HQ iMX477R 12,3MPx, którą wprowadzamy do sprzedaży.

Kamera Raspberry Pi HQ
Premierowa, oryginalna kamera do Raspberry Pi - HQ iMX477R 12,3MPx

Prosty sposób na monitoring?
Autorskie video pełnometrażowe w wysokiej rozdzielczości?
A może makrofotografia przyrodnicza?

Z nową kamerą Raspberry Pi HQ iMX477R 12,3MPx i wyborem obiektywów to wszystko jest możliwe w fantastycznej jakości 12 MPx!

Nagrywaj w jakości 12 MPx

Raspberry Pi HQ iMX477R 12,3MPx to najnowsza kamera do Raspberry Pi. W stosunku do poprzednio dostępnej w oryginalnej kamerze Raspberry Pi Camera HD v2 rozdzielczości 8 megapikseli tym razem jest ich aż 12. Zwiększono także czułość – teraz to ok. 50% większa powierzchnia na piksel, co zapewnia wymarzoną pracę przy słabym oświetleniu (tzw. low-light performance) i znacznie lepsze osiągi niż w przypadku dostępnego dotychczas Camera Module v2. Kamera została zaprojektowana do pracy z wymienialnymi soczewkami o mocowaniach typu C/CS. Możliwe jest także zastosowanie innych typów soczewek dzięki adapterom.

Kompatybilność ze wszystkimi Raspberry

Kamera Raspberry Pi HQ iMX477R 12,3MPx zapewnia również alternatywę wobec oryginalnej kamery Raspberry Pi  dla zastosowań przemysłowych. Mowa tutaj zwłaszcza o systemach kamer bezpieczeństwa, gdzie wymaga jest najwyższa jakość obrazu i zintegrowanie ze specjalistyczną optyką. 

Kamera jest kompatybilna ze wszystkimi modelami Raspberry Pi, poczynając od najwcześniejszego Raspberry Pi 1 Model B. Jedynie wczesne modele Raspberry Pi Zero wymagają zastosowania adaptera FPC (np. 150 mm czy 300 mm). Producent deklaruje także możliwość bezproblemowego korzystania z najnowszych wersji oprogramowania.

Do kamery dołączono:

  • przewód FPC do połączenia z minikomputerem Raspberry Pi,
  • uchwyt na soczewkę z frezowanego aluminium ze zintegrowanym trójnogiem,
  • adaptery dla mocowania C i CS.

Specyfikacja techniczna kamery

Kamera Raspberry Pi

Sensor: podświetlany Sony IMX477R 12.3 MPx, przekątna 7.9 mm, px 1.55 μm × 1.55 μm

Wyjście (Output): RAW12/10/8, COMP8

Płaszczyzna najlepszej ostrości (Back Focus): regulowana (12,5 mm – 22,4 mm)

Standard soczewek: mocowanie C, mocowanie CS (zawiera adapter C-CS)

Filtr podczerwieni (IR-cut): zintegrowany

Długość przewodu/taśmy połączeniowej: 200 mm

Trójnóg: 1/4″-20

Specyfikacja techniczna obiektywów

Obiektyw PT3611614M10MP C mount - teleobiektyw 16mm - do kamery Raspberry Pi
Teleobiektyw 16 mm
Obiektyw PT361060M3MP12 CS mount - szerokokątny 6mm - do kamery Raspberry Pi
Obiektyw 6 mm szerokokątny

Kamera jest zgodna z europejskimi normami [dyrektywy EMC, RoHS] i amerykańskim Federal Code of Regulations [FCC 47 CFR Part 15, Subpart B, Class B Digital Device]. Więcej informacji producent zawarł w specyfikacji.

Podziel się:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Oskar Pacelt

Oskar Pacelt

Wierzy, że udany tekst jest jak list wysłany w przyszłość. W życiu najbardziej interesuje go prawda, pozostałych zainteresowań zliczyć nie sposób. Kocha pływać. Zajmuje się korektą tekstów (czyt. uprzykrzaniem życia współpracownikom), tłumaczeniami i ciekawostkami ze świata technologii.
Oskar Pacelt

Oskar Pacelt

Wierzy, że udany tekst jest jak list wysłany w przyszłość. W życiu najbardziej interesuje go prawda, pozostałych zainteresowań zliczyć nie sposób. Kocha pływać. Zajmuje się korektą tekstów (czyt. uprzykrzaniem życia współpracownikom), tłumaczeniami i ciekawostkami ze świata technologii.

Zobacz więcej:

Drukarka 3D Anet
Druk 3D
Marcin Lesiński

Drukarki 3D Anet do samodzielnego montażu

Debiutanci w branży druku 3D, pasjonaci i makerzy to osoby, dla których liczy się często nie tylko sam cel projektu, ale także ciekawy sposób na jego osiągnięcie. Co takiego mają w sobie drukarki 3D firmy Anet?

Dodaj komentarz