Polski inteligentny asystent głosowy AI-Speaker

AI-Speaker to pierwszy polski asystent głosowy, który umożliwia odtwarzanie muzyki z YouTube, słuchanie ulubionego radia, wiadomości, podcastów czy audiobooków. Można również podłączyć dysk zewnętrzny lub połączyć się ze zdalnymi dyskami i korzystać z ich zasobów. Za pomocą komend głosowych zapytasz o pogodę, godzinę lub wyszukasz informacji. Dzięki platformie Home Assistnant masz możliwość integracji z ponad tysiącem komponentów, co pozwala na przyjemne sterowanie inteligentnymi urządzeniami. Wszystko w języku polskim!

Rozpoczęcie pracy

Do rozpoczęcia pracy z bramką, należy ją podłączyć do swojego zestawu audio, monitora lub TV oraz połączyć się z internetem i gotowe! Odtwarzanie treści audio i sterowanie domem odbywa się za pomocą:

  • aplikacji mobilnej na systemie Android
  • aplikacji w przeglądarce internetowej dostępnej w lokalnie w Twojej sieci
  • dedykowanego pilota radiowego
  • komend głosowych w języku polskim

AI Speaker

Najważniejsze cechy asystenta AI-Speaker

Asystent głosowy posiada trzy ważne cechy, które wyróżniają go na tle konkurencji:

  • Prywatność – mikrofon jest aktywowany tylko wtedy, gdy zostanie uruchomiony przyciskiem. Po wypowiedzeniu komendy mikrofon jest wyłączany. Nie jesteś nasłuchiwany, informacje o Twoim otoczeniu nie są nigdzie przekazywane.
  • Sterowanie lokalne – bramka steruje urządzeniami lokalnie, czyli bez wysyłania danych do zewnętrznych serwerów.
  • Wolność – oprócz systemu Android dostarczane jest również środowisko Linux z uprawnieniami root, interpreter Python oraz Node.js. Na bramce działa kilka serwisów, w tym FTP, ssh, MQTT, Node-RED oraz customizowana wersja Home Assistant z szeregiem usług dostępnych w API.

Cały czas trwają prace nad obudową inteligentnego głośnika, dlatego bramkę IoT&audio należy podłączyć do swojego zestawu audio lub do TV / monitora. Bramka jest przeznaczona głównie dla deweloperów / programistów, gadżeciarzy i maniaków technologicznych, którzy są w stanie pomóc zbudować społeczność wokół tego projektu open-source: strona projektu | sklep | dokumentacja techniczna.

77u83QuA-wtEgV9hYOiuLaeGfO-k7AM387VI10Iv5oGd6m_1dHjK-WYRBvZ8UfSBdQ_00F4bpmsWkNapIYOBw8q-y7vZFc3oktvYKPfpG6IfeZTCwkAA-hOQymHtD9Jgm0YcoNsm
Wersja developerska to platforma, która jest rozwijana i przygotowywana do umieszczenia w końcowym produkcie – inteligentnym głośniku. Użytkownicy obecnej wersji otrzymują aktualizację oprogramowania (mniej więcej do dwa tygodnie) i mają możliwość kształtowania końcowej wersji produktu zgłaszając swoje uwagi i pomysły. Aktywni użytkownicy są dla producenta kopalnią pomysłów, które można wdrożyć przed wprowadzeniem na rynek produktu końcowego, dlatego też zespół AI-Speaker jest otwarty na włączenie do rozwoju swojego oprogramowania osób potrafiących programować i które chciałyby się zaangażować w rozwój projektu.

Dodaj komentarz