Nowości w Botland #8

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Czas czytania: 2 min.

Minęły dwa tygodnie, przyszła pora na kolejne nowości w naszym sklepie. Aktualny rozwój wydarzeń zachęca nas do pozostania w domach, więc jest to świetny czas do rozwijania naszych pasji i nowych umiejętności. Mamy nadzieję, że z naszymi nowościami okaże się to przyjemne i proste 🙂 Zaczynamy!

Zestawy Raspberry z nową obudową!

Raspberry Pi 4B w aluminiowej obudowie z wentylatorami
Nowa, aluminiowa obudowa z dwoma wentylatorami.

Od czasu premiery Raspberry Pi 4B zdążyliśmy się przyzwyczaić do tego, że czwórka nie należy do chłodnych konstrukcji, wręcz przeciwnie. Fakt ten skłonił nas, do skompletowania nowych zestawów z wydajną obudową, której konstrukcja oprócz ochrony przed uszkodzeniami czy przypadkowymi zwarciami elementów, działa jak radiator, odprowadzając ciepło z procesora i pamięci. Dwa wentylatory zapewniają odpowiedni poziom rozpraszania ciepła z radiatora. Taki zestaw pozwoli stworzyć wymagające projekty, zapewniając jednocześnie optymalną temperaturę pracy RPi.

Intel Neural Compute Stick 2

Intel Neural Compute Stick 2
Intel Compute Stick 2.

Niepozorny moduł USB pozwalający projektować i tworzyć aplikacje oparte o sztuczną inteligencję oraz korzystające z głębokich sieci neuronowych DNN. Moduł działa bez połączenia z chmurą. Może być wykorzystywany w projektach rozpoznawania twarzy, obiektów czy emocji. Moduł współpracuje z urządzeniami opartymi o system Windows, macOS, Linux, w tym Raspberry Pi. Zachęcamy do zapoznania się z dokładniejszym opisem znajdującym się na naszej stronie.

Drukarka Urbicum DX

Drukarka 3D Urbicum
Profesjonalna drukarka 3D Urbicum DX.

Urbicum to polska firma, której udało się zaprojektować niezwykłe pod pewnym względem drukarki. Model DX posiada obszar roboczy o wymiarach 305 x 305 x 380 mm. Nowatorska konstrukcja ekstrudera wykonanego w całości z metalu pozwala drukować z temperaturą sięgającą do 400°C, nawet do 5 kg filamentu na dobę. Stół wykonany został w całości z 10 mm aluminium, dodatkowo pokrytego 6 mm warstwą aluminium lub 4 mm szkła. Rozwiązanie to umożliwia uzyskanie idealnie płaskiej powierzchni. Przejdźmy do najważniejszego elementu drukarek Urbicum. Dzięki zastosowaniu profesjonalnego osprzętu renomowanych na całym świecie producentów drukarki Urbicum są w stanie drukować z prędkością dochodzącą nawet do 200 mm/s! Pozwalają na to szyny i wózki firm HIWIN i BOSCH, pasy GATES / OPTIBELT czy śruby kulowe HIWIN. Zachęcamy do zapoznania się ze specyfikacjami drukarek Urbicum oraz obejrzenia filmów prezentujących pracę drukarek, robi to kolosalne wrażenie 🙂 .

RetroPi Gaming Kit z Raspberry Pi

RetroPi Gaming Kit
RetroPi - zestaw do stworzenia konsoli oparty o Raspberry Pi 4B.

Oparty o nową wersję Raspberry Pi 4B zestaw do tworzenia konsoli typu retro. Wyposażony we wszystkie niezbędne do tego elementy, w tym dwa pady na wzór popularnych konstrukcji Super Nintendo oraz elegancką, chłodzoną obudowę Argon One. Taki zestaw w połączeniu z emulatorem Retro Pie pozwoli cofnąć się w czasie i ponownie zakosztować rozrywki płynącej z gier typu Mario, Contra czy Arkanoid.

Notes elektroniczny Natec

Notes elektroniczny Natec.
Notes elektroniczny Natec.

Ostatnia propozycja to produkt skierowany dla osób z duszą artysty 🙂 Elektroniczny Notes Natec z funkcją blokady oraz zintegrowanym magnesem. Dzięki notesowi w ciekawy sposób stworzysz listę zakupów, notatkę dla rodziny czy zapiszesz ważne informacje nie marnując papieru. Notes może służyć również jako szkicownik.

To już koniec dzisiejszej porcji nowości. Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu, gdzie znajdziecie więcej ciekawych produktów, które umilą spędzanie popołudni i wieczorów oraz pozwolą stworzyć ciekawe i funkcjonalne projekty! Pochwalcie się nimi w komentarzach 🙂 .

Podziel się:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Maciej Chmiel

Maciej Chmiel

Specjalista od Arduino i szeroko rozumianej elektroniki. Człowiek-orkiestra, dyżurny od wszystkiego - nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, a czas ich realizacji jest zwykle prawie natychmiastowy. Po pracy miłośnik kreskówek z Pepe Panem Dziobakiem. Jego bezcenne memy wspomagają dział kreatywny.
Maciej Chmiel

Maciej Chmiel

Specjalista od Arduino i szeroko rozumianej elektroniki. Człowiek-orkiestra, dyżurny od wszystkiego - nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, a czas ich realizacji jest zwykle prawie natychmiastowy. Po pracy miłośnik kreskówek z Pepe Panem Dziobakiem. Jego bezcenne memy wspomagają dział kreatywny.

Zobacz więcej:

wytrzymałość materiałów podstawy mechaniki
Kompendium
Anna Wieczorek

Wytrzymałość materiałów – Podstawy mechaniki

Wytrzymałość materiałów to dziedzina potrzebna praktycznie każdemu konstruktorowi urządzeń – również elektronikowi. Dowiedz się wszystkiego o obciążeniach oraz naprężeniach i poznaj zasady dobrego projektowania.

Ciekawostki
Oskar Pacelt

Roboty wśród nas, roboty w życiu codziennym

Daleko od przedstawienia jako uzbrojony agresor, niezdarny służący, męczący gadżet czy żałosny klaun, nowe roboty użytku codziennego pokazują zupełnie nieoczekiwany aspekt – zdolność do ułatwiania relacji międzyludzkich. A w czarnych wizjach futurystów miało przecież być odwrotnie. Gdzie jeszcze możemy je spotkać?

Dodaj komentarz