Nowości w Botland #13

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Czas czytania: 2 min.

Szczęśliwa trzynastka w odcieniach zieleni kusi nowościami prosto z Botland. Zapraszamy do przejrzenia artykułu z wyborem pozycji, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Nie musicie się ograniczać do tych produktów, ale to dobry początek! Zaczniemy od wyruszenia w kosmos, a później przyjdzie czas na nieco bardziej przyziemne sprawy. Najpierw jednak kilka zdań o rewolucyjnej premierze. Gotowi na zakupy? No to zapinamy pasy i start!

Premierowe Raspberry Pi 4B 8 GB

Raspberry Pi 4B 8 GB RAM Botland
Poruszenie w Botland panowało wielkie, ale zasłużenie - Raspberry Pi 4B 8 GB RAM już w sprzedaży.

Wczorajszego poranka triumfy święciła Fundacja Raspberry Pi z Wielkiej Brytanii – do sprzedaży trafiła wzmocniona większą pamięcią RAM wersja płytki Raspberry Pi 4 model B WiFi DualBand Bluetooth 8GB RAM 1,5GHz. Starsza siostra dotychczas dostępnych 1 GB, 2 GB oraz 4 GB RAM otrzymała szereg innych ulepszeń, a temat znalazł swoje miejsce również na blogu. Po długiej drodze najnowsza malinka trafiła nareszcie na nasze półki i do wpisu z serii Nowości. Marka to gwarancja jakości sama w sobie, a  dla nas niebywałą przyjemnością jest fakt, że Botland pozostaje oficjalnym dystrybutorem Raspberry Pi w Polsce.

Zestawy Laboratorium Mechaniki Clementoni

Robot konstrukcyjny Clementoni
Zestaw Łazik i Quad
Roboty konstrukcyjne Clementoni
Zestaw Pojazdy Kosmiczne

Odbiór Botland, przenosimy się na Marsa. Jak odwzorować łazik albo satelitę kosmicznego? Laboratorium Mechaniki Clementoni to seria zestawów konstrukcyjnych dla dzieci, z którymi przeniosą się w świat zaawansowanych maszyn do eksploracji przestrzeni kosmicznej. Zestawy Pojazdy kosmiczne oraz Łazik i Quad i składają się z ponad 130 elementów w przystępnej cenie. Dzięki przekładniom, kołom zębatym czy mechanizmom różnicowym będzie można nie tylko zrealizować konstruktorskie pomysły, ale także poruszać elementami stworzonych pojazdów. Przy pomocy zestawów od firmy Clementoni dzieci od lat 8 mogą rozwijać zdolności manualne, zainteresowania techniczne i zapoznawać się z podstawowymi urządzeniami i elementami, które nie różnią się wiele od tych powszechnie stosowanych w mechanice.

W artykule zaprezentowaliśmy tylko niektóre pozycje. Różnią się one pod względem ilości elementów i tematyki. Wszystkie zestawy i nowości Clementoni znajdziecie tutaj. 

Android 7.1 Smart TV Box Blow 2 GB RAM /
16 GB

Android 7.1 Smart TV Box Blow 2GB RAM 16GB
Android 7.1 Smart TV Box Blow z pilotem.

Po powrocie na Ziemię każdy zasługuje na trochę relaksu z telewizją. Android 7.1 Smart TV Box firmy Blow wyposażono w czterordzeniowy procesor 2.0 GHz oraz 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. Posiada moduł WiFi, złącze Ethernet, USB, slot kart pamięci, IR oraz wsparcie AV. W parze z portem HDMI można dzięki niemu odtwarzać obraz w jakości UltraHD 4K. Warto odwiedzić wówczas sklep Google Play i przejrzeć tysiące dostępnych aplikacji oraz gier. Sterować można łatwo i wygodnie, bo smartfonem z wykorzystaniem przeznaczonej do tego aplikacji od producenta. TV Box obsługuje liczne formaty dekodera, audio, zdjęć i napisów. W zestawie znajdziecie pilota, przewód HDMI i odpowiedni zasilacz.

Kanthal A1

Drut oporowy Kanthal A1

Wysokie temperatury panują nie tylko w silnikach kosmicznych maszyn. Do asortymentu wprowadziliśmy kilka rodzajów drutów oporowych typu kanthal A1 przydatnych w montażu. Wykonano je ze stopu żelaza, chromu i aluminium kanthal A1 (72% Fe, 20% Cr, 5% Al, 3% Co), przez co pozostają odpornymi na działanie wysokich temperatur – ich temperatura topnienia wynosi 1500°C. Znajdują zastosowanie w grzałkach elektrycznych, drutach grzejnych (np. w e-papierosach) i narzędziach do cięcia. Cechują się różną długością, średnicą i rezystancją – wszystko zależnie od potrzeb.

Zapraszamy na czerwcową edycję już za dwa tygodnie!

Podziel się:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Oskar Pacelt

Oskar Pacelt

Wierzy, że udany tekst jest jak list wysłany w przyszłość. W życiu najbardziej interesuje go prawda, pozostałych zainteresowań zliczyć nie sposób. Kocha pływać. Zajmuje się korektą tekstów (czyt. uprzykrzaniem życia współpracownikom), tłumaczeniami i ciekawostkami ze świata technologii.
Oskar Pacelt

Oskar Pacelt

Wierzy, że udany tekst jest jak list wysłany w przyszłość. W życiu najbardziej interesuje go prawda, pozostałych zainteresowań zliczyć nie sposób. Kocha pływać. Zajmuje się korektą tekstów (czyt. uprzykrzaniem życia współpracownikom), tłumaczeniami i ciekawostkami ze świata technologii.

Zobacz więcej:

Ciekawostki
Oskar Pacelt

Roboty wśród nas, roboty w życiu codziennym

Daleko od przedstawienia jako uzbrojony agresor, niezdarny służący, męczący gadżet czy żałosny klaun, nowe roboty użytku codziennego pokazują zupełnie nieoczekiwany aspekt – zdolność do ułatwiania relacji międzyludzkich. A w czarnych wizjach futurystów miało przecież być odwrotnie. Gdzie jeszcze możemy je spotkać?

Dodaj komentarz