Nowości w Botland #12

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Czas czytania: 2 min.

Nareszcie piątek! Dzisiejsza odsłona nowości to rewia sprzętów i gadżetów dla każdego. Najlepsze jest to, że każdą z prezentowanych pozycji można wykorzystać na wiele sposobów. Mamy tutaj na myśli zarówno pole do popisu dla wyobraźni, jak i zastosowania amatorskie, profesjonalne, hobbystyczne, użytkowe… cóż, nasz opis nie jest niczego wart bez ilustrowanych, specjalnie dobranych produktów. Zaczynajmy 🙂

The Official Raspberry Pi Camera Guide. Poradnik do pracy z kamerą Raspberry Pi

U szczytu naszej listy plasuje się oficjalny poradnik do nowej kamery HQ IMX477R 12,3MPx, co najlepsze: dedykowanej wszystkim modelom Raspberry Pi. Przypomnienie sprawozdania z imponującej specyfikacji – m.in. zwiększono w niej rozdzielczość względem poprzedniczki aż do 12 megapikseli, wyposażono ją w sensor Sony IMX477R o rozdzielczości 12,3 MPx oraz filtr IR. Razem z kamerą w asortymencie pojawiły się dwa obiektywy – szerokokątny 6mm oraz teleobiektyw 16mm

Jednak zza obiektywu nieśmiało przebija się bohaterka dzisiejszego wpisu o nowościach – książka-przewodnik, która pomoże najlepiej wykorzystać możliwości kamery. Całość podzielono na 17 rozdziałów kompleksowo demonstrujących m.in. kontrolę za pomocą Python, wykorzystanie w samochodzie i w monitoringu, fotografię z LED, slow-motion, time-lapse (timelapse) czy kamerę-pułapkę do obserwacji dzikich zwierząt. Poradnik w języku angielskim. 

Dron DJI Mavic Air 2 Fly More Combo

Mavic Air 2 Fly More Combo to nasz nowy sokół do podniebnego filmowania. Dodatkowe akcesoria i kamera z sensorem CMOS 1/2″ w tej dopakowanej wersji pozwalają na nagrywanie filmów w rozdzielczości 4k przy 60 klatkach na sekundę i robienie zdjęć w rozdzielczości 48 megapikseliFunkcje SmartPhoto, Focus Track, Spotlight 2.0, Quick Shots czy system transmisji OcuSync 2.0 – wszystko to i wiele więcej składa się na zbiór fantastycznych opcji drona Mavic Air 2 Fly More Combo. Sprzęt wyposażono w akumulator Li-Pol 3S, 3500 mAh. Czas lotu to ok. 36 min. Masa drona wynosi 570 g. Mavic popracuje i na mrozie, i w upale – przedział bezpiecznej pracy wynosi -10°C – 40°C. Doskonały do zastosowań półprofesjonalnych i ocierających się o profesjonalne, ale dobór określenia zostawiamy zagorzałym fanom latania.

Dron DJI Mavic Air 2

Dron DJI Mavic Air 2 to nieco odchudzona, podstawowa wersja Fly More Combo. Tak, to nie przywidzenie – wyglądają łudząco podobnie, choć pod obudową poprzednika z wpisu skrywa się nieco więcej. Kamera o wysokiej jakości obrazu również posiada sensor CMOS 1/2″, osiągi 48 megapikseli przy zdjęciach i 4K przy nagrywaniu oraz funkcje SmartPhoto, Focus Track, Spotlight 2.0., Quick Shots i OcuSync 2.0, choć istnieje kilka różnic. Maksymalny czas lotu to 21 minut w porównaniu z 36 minutami we Fly More Combo, temperatura robocza wynosi od 0 do 40°C (nigdy nie wiadomo, co przyniesie polskie lato, a z tą skalą może być dwojako). Masa drona to 430 g. W opisach obydwu Maviców znajdziecie przejrzystą tabelę ze specyfikacją techniczną modeli podaną tak, abyście mogli wszystko porównać.

Farby przewodzące prąd Bare Conductive Electric Paint

Brzmi czysto technicznie? Chwilka, zostańcie z nami! Mówi się, że da się kogoś poznać się po tym, jak zaczyna i jak kończy. Na wyjście z hukiem prezentujemy Wam prawdziwy hit – nasz zbiór farb elektroprzewodzących Bare Conductive.  Przydadzą się do tworzenia ścieżek, obwodów, przycisków i łączenia elementów elektronicznych, a ich trwałość to nawet kilka lat, ale skrywają jeszcze inne zastosowanie. Zacznijmy od tego, że farba może być nakładana na różne materiały takie jak papier, drewno, plastik i inne tworzywa sztuczne, szkło, tekstylia… Domyślacie się dokąd to zmierza? Interaktywne ściany albo własne lampki. Papierowe instrumenty – tak, takie co grają, nie rekwizyty. Świecące makiety miasta zadające szyku w domu czy w biurze. Żywe od feerii barw murale, o których pisaliśmy na blogu. Projektów jest mnóstwo. Niestety oddajemy je Wam, bo my nie mogliśmy przestać się bawić. 

Z bólem serca, ale na fali entuzjazmu przedstawiamy materiał producenta:

To już wszystko w dzisiejszej odsłonie. Zapraszamy jak zwykle za dwa tygodnie!

Podziel się:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Oskar Pacelt

Oskar Pacelt

Wierzy, że udany tekst jest jak list wysłany w przyszłość. W życiu najbardziej interesuje go prawda, pozostałych zainteresowań zliczyć nie sposób. Kocha pływać. Zajmuje się korektą tekstów (czyt. uprzykrzaniem życia współpracownikom), tłumaczeniami i ciekawostkami ze świata technologii.
Oskar Pacelt

Oskar Pacelt

Wierzy, że udany tekst jest jak list wysłany w przyszłość. W życiu najbardziej interesuje go prawda, pozostałych zainteresowań zliczyć nie sposób. Kocha pływać. Zajmuje się korektą tekstów (czyt. uprzykrzaniem życia współpracownikom), tłumaczeniami i ciekawostkami ze świata technologii.

Zobacz więcej:

Ciekawostki
Anna Wieczorek

Formowanie próżniowe

Brzmi poważnie? Formowanie próżniowe, inaczej termoformowanie, to nie tylko przemysł! Przyglądamy się temu, czym jest ten proces i jakie mogą być jego zastosowania w domu.

Dodaj komentarz