Interaktywny mural ograniczy czas spędzony przed ekranem

Większość z nas spędza mnóstwo czasu, wpatrując się w ekrany swoich smartfonów. Wraz z pojawianiem się coraz to nowszych urządzeń, stajemy się bardziej zależni od technologii i jeszcze więcej czasu spędzamy przed ekranem. Dublińskie studio Lightscape stworzyło interaktywny mural, który ma zapobiec temu problemowi. Pozwala on na graficzne wyświetlenie informacji dostępnych online na przeznaczonej temu ścianie. Twórcy tego innowacyjnego produktu, Brian Kenny wraz z zespołem, zaprojektowali mural w celu skrócenia czasu spędzanego przed ekranem.

Interaktywny mural w Dublinie

Farby przewodzące a interaktywny mural

Dzięki zastosowaniu farby przewodzącej oraz API typu open source, studio Lightscape było w stanie zaimplementować swój oryginalny pomysł. Udało im się stworzyć mapę informacyjną, która wyświetla bieżący rozkład jazdy, prognozę pogody, otrzymane wiadomości oraz powiadomienia z mediów społecznościowych. Mural pozwala nawet na wykonanie takich czynności, jak zamówienie pizzy, zadzwonienie po taksówkę czy zorganizowanie wyjścia na miasto ze znajomymi. Wszystko to jest możliwe poprzez kliknięcie w odpowiedni obrazek na ścianie.

Z technicznego punktu widzenia autorzy obrazków na muralu musieli zdawać sobie sprawę z ograniczeń ścieżek farb przewodzących a także z dodatkowej warstwy rzutowanej grafiki ruchomej. Mając to na uwadze, płaskie grafiki zostały narysowane niezależnie od nich. Ten styl rysowania linii umożliwił uzyskanie najlepszego wyniku dla aplikacji do malowania oraz projekcji linii. Autorzy wykorzystali Touch Board Pro Kit, aby wprowadzić projekt w życie.

Pojemność farby przewodzącej zmienia się pod wpływem dotyku i wywołuje akcje kontrolujące wyświetlany obraz. Ten system pozwala oprogramowaniu na rozpoznanie interakcji oraz na następującą reakcję w postaci przekazania danych lub wysłania zaprogramowanych wiadomości.

System pracuje na serwerze Mac Mini, obraz jest kontrolowany za pomocą dowolnie zaprojektowanych animacji, które komunikują się z API danych publicznych. Dzięki temu możliwe jest bieżące aktualizowanie rozkładów jazdy oraz prognozy pogody.

Jeśli myślałeś kiedyś wcześniej o stworzeniu swojego własnego interaktywnego muralu, teraz nie ma nic bardziej prostego! Interactive Wall Kit zawiera wszystkie potrzebne narzędzia, instrukcje oraz elementy, które pomogą Ci w stworzeniu podobnie rozbudowanych wielkoskalowych projektów.

Obrazki i filmik: Lightscape

Dodaj komentarz