Nowości w Botland #11

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Czas czytania: 3 min.

Niespodzianka!

Tak naprawdę to i tak, i nie. Seria jest już Wam dobrze znana, ale dziś kilka wyróżnionych miejsc zajęły nowe zagadkowe artykuły, czyli coś z zupełnie innej beczki. Oprócz tego zapewniamy, że znajdziemy dla Was i coś praktycznego, i coś czysto dla zabawy. Pamiętajcie też, że jak zwykle wpisy z serii Nowości stanowią tylko ułamek tego, co pojawia się na naszych półkach. Można powiedzieć, że to te produkty, które trafiły na „główną”, bo zasługują na wyjątkową uwagę – sami sprawdźcie dlaczego. 

Przed Wami kolejna odsłona specjalnie dobranych nowości z naszego sklepu. 

Odstraszacz gryzoni Viano OD-11 Duo Gold

Odstraszacze ultradźwiękowe na szkodniki
Koniec kłopotów ze szkodnikami dzięki ultradźwiękom.

Nadejście wiosny to nie tylko eksplozja i zieleni i słońca. Wszak nie od dziś istnieje coś takiego, jak wiosenne porządki. Na wzmagający się w tym czasie problem z całą rodziną szkodników –  myszami, nornicami, kunami i wszystkim, co usilnie chce się z Wami zaprzyjaźnić –  pomoże odstraszacz gryzoni Viano OD-11 Duo Gold. Posiada dwa duże buzzery, które emitują nieprzyjemne dla szkodników ultradźwięki oraz błyskowe diody LED i czujnik ruchu, który uruchomi je w odpowiednim momencie. Funkcja jest opcjonalna – użytkownik może zadecydować sam, czy korzystać z sygnałów świetlnych, czy wystarczą ultradźwięki. Skuteczny zasięg to aż 200 metrów. Straszak dzielnie pracuje w temperaturach od -30 do 70°C.

Wszystkie odstraszacze Viano są bezpieczne dla zwierząt.

Odstraszacz gryzoni Viano OD-03

Odstraszacze ultradźwiękowe Viano
Nieco mniej rozbudowana wersja - Viano OD-03.

Powyżej znalazł się nieco tańszy i mniejszy, ale równie skuteczny ultradźwiękowy odstraszacz gryzoni Viano OD-03. Ta bardziej ekonomiczna w stosunku do poprzedniej wersja nie emituje sygnałów świetlnych przypominających stroboskop, co może okazać się w pewnych sytuacjach atutem – odstraszacz jest mniej inwazyjny i bardziej dyskretny, nada się zatem np. do użytku w domu czy tuż za oknem, gdzie błyski nocą są, mówiąc oględnie, niekonieczne pożądane. Samo urządzenie jest prostsze – nie posiada np. czujnika wykrywającego ruch, a kąt emisji ultradźwięku jest zmniejszony w stosunku do Duo Gold ze 180° do 120°. Cechuje je z kolei nieco mniejszy pobór prądu – wszystko zależnie od Waszych potrzeb, jak zawsze warto się zastanowić, co w konkretnym przypadku przyda się najbardziej, a z których funkcji można spokojnie zrezygnować.

Samochodowy odstraszacz gryzoni Viano OS2

Odstraszacze Viano
Zadbaj o bezpieczeństwo samochodu z Viano OS2.

Kuny, szczury, myszy i inni członkowie ekip spod znaku „przegryź i uciekaj” lub „schowaj się i ogrzej” mogą przysporzyć nie lada problemów w samochodach. Otwierająca listę kuna jest tutaj istną mistrzynią samochodowej destrukcji – problemu nie stanowią dla niej nawet kable wysokiego napięcia, cienkie warstwy metalu czy przewody gumowe i hamulcowe. Zasilany napięciem 12 V odstraszacz gryzoni Viano OS2  tak jak jego poprzednicy emituje zmienne ultradźwięki niepozwalające zwierzętom przyzwyczaić się do odstraszacza tak, jak np. do stracha na wróble. Wystarczy zasilanie samochodowe i montaż pod maską, czyli tam, gdzie podzespoły są najbardziej narażone, i można zapomnieć o problemie. Energooszczędność pozwalająca Viano OS2 na kilkumiesięczną pracę z pewnością nie przysporzy Wam kłopotów z akumulatorem!

Żarty żartami, ale kuna ma w zwyczaju wchodzić pod maski samochodów. Jeżeli na skutek poczynionych przez nią szkód przestała działać klimatyzacja czy podgrzewanie foteli, to problem jest jedynie uciążliwy. Jeżeli zostanie przerwany np. przewód hamulcowy, to kierowca, pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego mogą przypłacić za poczynania gryzonia zdrowiem albo nawet życiem.

Obudowa Retroflag GPi Case dla Raspberry Pi Zero

Obudowa Retroflag GPi dla Raspberry Pi Zero
Hmm, coś mi to przypomina... Oto obudowa Retroflag GPi dla RPi Zero!

Czas na trochę lżejszy temat.  Są tutaj fani wąsatego hydraulika? Albo czy pamiętacie czasy, kiedy na szkolnych korytarzach zamiast smartfonów królowały konsole GameBoy? Obudowa Retroflag GPi Case to pozwalająca przemienić nasze Raspberry Pi Zero w pełnoprawną konsolę do gier, którą zabierzecie wszędzie. Design obudowy w stylu retro z wyświetlaczem IPS o przekątnej 2,8 cala, przyciski i przełączniki imitują wygląd oryginalnych kartridży. Pod tym kamuflażem skrywają się jednak złącza microUSB, gniazdo Jack DC 5 V, slot na kartę microSD czy złącze audio dla słuchawek. Masa urządzenia to zaledwie 183 g, a możliwości połączenia starego z nowym – iście potężne. Jeżeli potrzebujecie dodatkowej zachęty, to zostawiamy tu kilka nostalgicznych tytułów, które uruchomiliśmy z ROMów po instalacji RetroPie: Donkey Kong, Pacman, Sonic the Hedgehog, Tony Hawk Pro Skater, Street Fighter!

Tracer Powersave - miernik zużycia energii elektrycznej

W domach przybywa urządzeń elektrycznych, a rachunki rosną. Zanim podejmiemy drastyczne kroki warto sprawdzić, co pożera najwięcej prądu i naraża nas na dodatkowe koszty. Miernik zużycia energii elektrycznej Tracer Powersave to urządzenie wyposażone w 7 trybów pomiarowych, przy pomocy których możemy określić, jaki jest koszt pracy danego urządzenia oraz ile energii pobiera ono w stanie spoczynku. Dokładność pomiaru 1%, maksymalne obciążenie 3680 W, praca w zakresie temperatur od -10°C do 40°C oraz szerokie zakresy pomiaru energii, mocy, natężenia i napięcia czynią z Powersave’a niezwykle użyteczne narzędzie do szczegółowej analizy.

Pozostałe mierniki znajdziecie w tym dziale sklepu.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z działem technicznym Botland – te lubią się mnożyć wzorem gryzoni, a wybór artykułów jest szeroki.

Do zobaczenia!

Podziel się:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Oskar Pacelt

Oskar Pacelt

Wierzy, że udany tekst jest jak list wysłany w przyszłość. W życiu najbardziej interesuje go prawda, pozostałych zainteresowań zliczyć nie sposób. Kocha pływać. Zajmuje się korektą tekstów (czyt. uprzykrzaniem życia współpracownikom), tłumaczeniami i ciekawostkami ze świata technologii.
Oskar Pacelt

Oskar Pacelt

Wierzy, że udany tekst jest jak list wysłany w przyszłość. W życiu najbardziej interesuje go prawda, pozostałych zainteresowań zliczyć nie sposób. Kocha pływać. Zajmuje się korektą tekstów (czyt. uprzykrzaniem życia współpracownikom), tłumaczeniami i ciekawostkami ze świata technologii.

Zobacz więcej:

Ciekawostki
Oskar Pacelt

Nowości w Botland #27

Powracamy z ostatnią przed świętami odsłoną wpisu z serii Nowości. Poznajcie grudniowe przeboje z asortymentu, które już zdobywają serca zespołu Botland!

Ciekawostki
Oskar Pacelt

Nowości w Botland #28

Ostatnie nowości tego roku! A w tym jedna naprawdę specjalna, czyli… powitajcie z nami nową stronę Botland.

Dodaj komentarz