Nowości w Botland #10

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Czas czytania: 4 min.

Witajcie w kolejnym, kwietniowym wpisie!

Jak zwykle dobór ciekawych nowości z asortymentu Botland jest subiektywny. Sugeruje to w końcu przymiotnik „ciekawych” 🙂 Swoje miejsce w małym jubileuszu – wszak jesteśmy już z Wami od równych 20 tygodni – znalazły produkty zarówno do pracy, jak i do zabawy. Przed Wami m.in. piłka będąca sposobem na domową nudę, którą pograją zarówno dzieci, jak i dorośli, kolejna odsłona zestawów z naszym ulubionym Raspberry Pi, znacznie poszerzona oferta pakietów li-pol, głośnik bluetooth od Soundcube’a na wszystkie okazje i rozwiązanie na kłopoty z zasilaniem.

Zestawy Raspberry Pi

Zestaw Rasbperry Pi 4B Starter Kit Botland
Wasze zestawy z minikomputerami i doborem akcesoriów są specjalnie kompletowane przez naszych ekspertów.

Kolejnych dwóch pozycji spod jednego znaku nie trzeba Wam przedstawiać –  to nowe zestawy z Raspberry Pi 4B – linki do ich dwóch wersji znajdziecie poniżej. W pudełku znajdziecie komputer, zasilacz 5 V \ 3 A z wtykiem typu USB C, schludną, aluminiową obudowę z dwoma wentylatorami, przewód microHDMI-HDMI o długości 1,5 m, kartę pamięci o pojemności 16 GB z wgranym instalatorem NOOBs (skraca to setup – dla wygody; zawsze do dyspozycji jest też nasz poradnik) oraz dwumetrowy przewód sieciowy Ethernet Patchcord UTP.
Przypominamy, że Raspberry Pi 4B to najnowsza wersja popularnej płytki. Wydanie 6 z 2019 roku zostało wyposażone w wydajny, czterordzeniowy procesor Broadcom BCM2711, dwa złącza microHDMI, złącza USB 3.0 oraz 2.0, dwuzakresowe WiFi i port Ethernet o prędkości do 1000 Mb/s. Pozostała część specyfikacji jest zgodna z wcześniejszym modelem 3B+.

Zestawy są dostępne z minikomputerami RPi o różnych wersjach pamięci RAM – w asortymencie znajdziecie Raspberry Pi 4B 2 GB RAM oraz Raspberry Pi 4B 4 GB RAM. Pod linkami znajdziecie pełną specyfikację produktu.

Zestawów Ci u nas obfitość – inne spod znaku tej solidnej marki wraz ze specjalnie dobranymi akcesoriami znajdziecie w tej kategorii.

Akumulatory Li-Pol Redox

Pakiet Li-Pol Redox 4400mAh 30C 3S 11,1V - XT-90
Pakiet Li-Pol Redox 4400mAh 30C 3S 11,1V - XT-90.

Na liście znalazła się także nowa, poszerzona oferta pakietów z akumulatorami litowo-polimerowymi (spotyka się także zapisy: LiPo, Li-PoLi-Pol czy Li-Poly) marki Redox. To akumulatory litowo-jonowe używające stopów litu oraz przewodzących prąd polimerów. Znajdują swe liczne zastosowanie w robotyce, elektronice i modelarstwie, mieszczą się w replikach broni ASG typu AEG (z wykorzystaniem napędu elektrycznego), w dronach, telefonach komórkowych czy cyfrowych aparatach fotograficznych. Prowadzone w branży samochodowej prace skierowane są na opracowanie akumulatora li-pol jako źródła napędu pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Właściwie to dzieje się już w produkowanych modelach, ale wydajności poszukuje się cały czas, więc z naszymi lipolami i Wy możecie robić to na własny użytek. W skrócie – elektryka przyszłości w niewielkim (rozmiarami!) wydaniu z przystępną ceną. 

Oto pełna lista akumulatorowych nowości.

Głośnik bluetooth UGO Soundcube 10W RMS

Głośnik bluetooth UGO Soundcube 10W RMS
Bezprzewodowy głośnik Bluetooth UGO Soundcube na każdą okazję. Idealny na lato!

Kolejna propozycja to wysokiej jakości bezprzewodowy głośnik UGO Soundcube w kolorze czarnym o wymiarach 130 mm x 170 mm x 210 mm. Wyposażono go w radio FM, moduł Bluetooth, czytnik kart microSD i port AUX. Zasilany jest przez port microUSB napięciem 5V. Przyda się doskonale na każdą imprezę i do użytku domowego, na przykład w parze z telefonem i aplikacją do muzyki takimi jak Spotify, Tidal czy Shazam. Żywotność akumulatora o pojemności 2000 mAh pozwala aż na 6 godzin odtwarzania dźwięku. Sterować można dołączonym pilotem zasilanym baterią 3 V albo przyciskami na obudowie. Do zestawu dołączamy przewód zasilający oraz przewód audio z dwoma wtykami jack 3,5 mm. Gdyby zdjęcia poglądowe i informacje o produkcie okazały się niewystarczające, to więcej informacji odnajdziecie w załączonej karcie produktu pod zakładką „Pobierz”. 

Piłka powietrzna Rebel Ball

Piłka powietrzna Rebel Ball
Rebel Ball - łączy nas piłka!

Listę wzbogacamy nietypowo – wspomnienia mieszamy z zabawkami przyszłości. Wszyscy pamiętamy rodzicielskie zakazy gry w pomieszczeniach, kiedy to przychodziło nam do głowy odbijanie piłki nożnej w pobliżu wazoników i telewizora. Piłka powietrzna Rebel Ball nadaje się do użytku wewnątrz oraz na zewnątrz pomieszczeń nawet przy traktowaniu jej solidnymi kopniakami. Dzieje się tak dzięki miękkim, piankowym brzegom piłki, które ochronią meble, czułe powierzchnie i Wasze kostki. Zamontowane od spodu migające diody LED, oprócz zadawania szyku i efektu, z powodzeniem oświetlą piłkę na przykład przy nocnych rozgrywkach. Na spodzie wytwarza się lekki strumień powietrza, co daje jej możliwość swobodnego poruszania się po praktycznie każdej powierzchni. Zabawka jest bezpieczna i spełni się jako prezent dla dzieci od lat 3To doskonała piłka do gry w domu. Zasilają ją 4 baterie AA 1,5 V i waży zaledwie 165g. 

Listwy zasilające z zabezpieczeniem Armac

Listwa zasilająca - przedłużacz z zabezpieczeniami Armac A5 1,5m
Listwa zasilająca z zabezpieczeniami Armac A5.

Te urządzenia są obecne prawie w każdym domu, ale bardzo się różnią. Zastanawiacie się jaką listwę zasilającą wybrać? Podpowiadamy: odpowiedzią są listwy zasilające z zabezpieczeniami Armac. Deficytom gniazdek i obawom o bezpieczeństwo użytkowania listwy mówimy stanowcze nie! Przedłużacze są dostępne w kilku wersjach o różnej ilości gniazd z uziemieniem i długości przewodu od 1,5 m do 3 m. Wszystkie są zasilane napięciem sieciowym 230 V. Ważnym elementem są tutaj filtry przeciwzakłóceniowe, które chronią przed niebezpieczeństwem zwarć i skoków napięcia. Wierzymy, że ze skutkami porażenia prądem elektrycznym nikogo zaznajamiać nie trzeba – bezpieczeństwo to sprawa priorytetowa.

Propozycji jest kilka – tutaj wybierzecie najbardziej właściwą dla siebie listwę zasilającą. Koniecznie zwróćcie uwagę na ilość gniazdek czy długość przewodu – wszystko podaliśmy dla Was czytelnie w opisach produktów.

W razie jakichkolwiek wątpliwości i w poszukiwaniu porady zachęcamy – jak zwykle – do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Dział techniczny z przyjemnością odpowie na Wasze pytania.

Teraz pozostaje tylko naładować głośnik z pomocą listwy, włączyć dobrą muzykę do gry w piłkę, a dla równowagi fizycznej i umysłowej można po wszystkim spokojnie pomajsterkować nad zestawem z Raspberry albo akumulatorem – wszystko to dzięki najświeższym propozycjom ze sklepowego asortymentu. 

Zapraszamy na zakupy!

Podziel się:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Oskar Pacelt

Oskar Pacelt

Wierzy, że udany tekst jest jak list wysłany w przyszłość. W życiu najbardziej interesuje go prawda, pozostałych zainteresowań zliczyć nie sposób. Kocha pływać. Zajmuje się korektą tekstów (czyt. uprzykrzaniem życia współpracownikom), tłumaczeniami i ciekawostkami ze świata technologii.
Oskar Pacelt

Oskar Pacelt

Wierzy, że udany tekst jest jak list wysłany w przyszłość. W życiu najbardziej interesuje go prawda, pozostałych zainteresowań zliczyć nie sposób. Kocha pływać. Zajmuje się korektą tekstów (czyt. uprzykrzaniem życia współpracownikom), tłumaczeniami i ciekawostkami ze świata technologii.

Zobacz więcej:

Ciekawostki
Oskar Pacelt

Nowości w Botland #26

Plotery, startery, Snapmakery i dryery. Technologia, wszystko w rytmie technologii. Nie przegap numeru #26 dwutygodnika Botland!

Drukarka 3D Snapmaker 2.0
Druk 3D
Oskar Pacelt

Druk 3D i CNC, grawerowanie laserowe, rzeźbienie – Snapmaker 2.0

Snapmaker 2.0 pobił rekord i w ciągu 34 godzin otrzymał miano „Most Funded 3D Printer”. Ten hit Kickstarter i zarazem wielofunkcyjna drukarka 3D 3 w 1 pozwala między innymi na grawerowanie, cięcie laserowe i rzeźbienie CNC – wszystko w jednym urządzeniu!

Dodaj komentarz