Jak zacząć przygodę z elektroniką? Elektronika dla początkujących

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Czas czytania: 2 min.

W artykule “Elektronika – 10 powodów, żeby zacząć się jej uczyć” zwróciliśmy uwagę, dlaczego warto zacząć swoją przygodę z elektroniką. Pojawia się jednak pytanie – w jaki sposób? W Internecie znaleźć można wiele poradników, książek oraz kursów, które przybliżą ten temat. Początki wcale nie muszą być trudne! Kursy elektroniki dla początkujących obejmują absolutne podstawy – nie jest potrzebna żadna zaawansowana wiedza.

Kursy dla najmłodszych

Edukację w tym zakresie można zacząć już na etapie wczesnoszkolnym. Multimedialne gry edukacyjne skierowane są do dzieci w wieku 5-6 lat. W sklepie internetowym bez problemu znajdziemy roboty-zabawki nawet dla 3-latków! Oczywiście, nie mówimy w tym wypadku o programowaniu funkcji i budowie systemów elektronicznych. Dzięki takim produktom najmłodsi zyskają umiejętność logicznego myślenia i rozwiązywania prostych problemów “jak programista”. A to doskonała podstawa, by następnie przejść do zestawów takich jak np. wspomniany już na naszym blogu Micro:Bit. Jeśli chodzi o najmłodszych, elektronika dla początkujących to przede wszystkim zabawa.

Elektronika dla początkujących to przede wszystkim zabawki dla najmłodszych.

Elektronika dla początkujących – nie tylko książki!

Wszystkim tym, którzy nieco później zainteresowali się elektroniką, na starcie warto polecić kursy Forbot i inne kursy wideo. W ramach tych pierwszych znajdziemy zestawy podstawowych elementów oraz dostępy do internetowych szkoleń na stronie internetowej Forbot.pl. Materiały te tworzą pasjonaci, dzięki czemu można być pewnym że przez długi czas będą aktualizowane i pojawią się w nich najciekawsze nowości. Ćwiczenia praktyczne są tutaj ściśle powiązane z zagadnieniami teoretycznymi. Nowicjusz zaczyna od absolutnych podstaw – dowiaduje się czym jest prąd i napięcie, poznaje najważniejsze prawa, proste elementy konstrukcyjne i pomiarowe. Całość opisana i prowadzona jest w przystępny sposób. Warto stosować się do zaleceń, by nie wyprzedzać swoimi działaniami tego o czym pisze autor kursu. Można w ten sposób doprowadzić do awarii komponentów zestawu. Asortyment produktów jest bardzo szeroki. Elektronika dla początkujących to zestawy do lutowania, nauki obsługi Arduino lub Raspberry Pi, a także uniwersalne płytki do ćwiczeń.

Zestawy elektroniki dla początkujących Forbot.

Książki i kursy dla bardziej zaawansowanych

W miarę zdobywania kolejnych doświadczeń z szeroko pojętą elektroniką, często zainteresowania skupiają się na konkretnej jej dziedzinie. Czym innym staje się programowanie układów, tworzenie projektów od podstaw lub praca z mikrokontrolerami. Warto w takiej sytuacji skorzystać z bardziej fachowej literatury. Wiele ciekawych pozycji znaleźć można w naszym sklepie w kategoriach książki dla elektroników, programistów i robotyków. Materiały te bazują przede wszystkim na ćwiczeniach praktycznych, które w tej dziedzinie wiedzy są elementem kluczowym w procesie zdobywania wiedzy. W tym wypadku należy już dopasowywać je do swojego poziomu, korzystając z opublikowanych na stronie spisów treści lub fragmentów. Dużym plusem najnowszych tytułów jest fakt, że nie ograniczają się one tylko do wiedzy zapisanej w książce, ale często ich uzupełnieniem są pliki dostępne online lub materiały video.

Podziel się:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Oskar Pacelt

Oskar Pacelt

Wierzy, że udany tekst jest jak list wysłany w przyszłość. W życiu najbardziej interesuje go prawda, pozostałych zainteresowań zliczyć nie sposób. Kocha pływać. Zajmuje się korektą tekstów (czyt. uprzykrzaniem życia współpracownikom), tłumaczeniami i ciekawostkami ze świata technologii.
Oskar Pacelt

Oskar Pacelt

Wierzy, że udany tekst jest jak list wysłany w przyszłość. W życiu najbardziej interesuje go prawda, pozostałych zainteresowań zliczyć nie sposób. Kocha pływać. Zajmuje się korektą tekstów (czyt. uprzykrzaniem życia współpracownikom), tłumaczeniami i ciekawostkami ze świata technologii.

Zobacz więcej:

Dodaj komentarz