Cześć! Znacie już kanał Botland w serwisie YouTube?
Jeżeli nie, to zachęcamy Was do rozpoczęcia seansu, który z pewnością przypadnie do gustu pasjonatom elektroniki i robotyki. Zapoznacie się u nas z kilkudziesięcioma materiałami o m.in. minikomputerach, rozmaitych akcesoriach, oprogramowaniu, materiałach i narzędziach. Filmy pokrywają tematykę m.in. Raspberry, Arduino, smart home, platform AI, płytek, czujników, modułów… Wybór pozostawiamy Wam. Jeżeli natomiast nasz kanał nie jest Wam obcy, to czas na przedstawienie bohatera dzisiejszego wpisu – serii filmów o Cura Slicer i druku 3D!
Cura Slicer 3D
Cura to program open-source typu slicer dla drukarek 3D. Został stworzony przez Davida Braama, który zakupił niegdys drukarkę firmy Ultimaker z holenderskiego Utrechtu, lecz nie był zadowolony z jej oprogramowania – postanowił więc stworzyć nowe, i dzięki temu został przyjęty jako specjalista w samej firmie Ultimaker. Cura jest obecnie dostępny w licencji GNU Lesser General Public License. Ta zmiana pozwoliła na lepszą integrację z oprogramowaniem third-party spod znaku CAD. Osiągi deweloperów są prezentowane na platformie GitHub.
Oprogramowanie typu slicer, którego zadaniem jest przerabianie modeli trójwymiarowych na warstwy i generowanie poleceń dla drukarki zastąpi nas w pisaniu pliku GCode. W przeciwnym wypadku musielibyśmy owe pliki napisać sami w edytorze tekstowym, co jest czasochłonne. Jednym z nich jest omawiany w kursie Cura Slicer.
W małej akademii nauczycie się m.in. poprawy jakości i wytrzymałości obiektów, tworzenia podpór, właściwego ustawiania materiału i tajemnic druku wielokolorowego.
Serię zaplanowaliśmy na cztery epizody – już wkrótce informacja o tym, jak często będą się ukazywać na naszym kanale.
Poniżej pierwszy film otwierający serię poradników. Zapraszamy na seans 😉
Jak oceniasz ten wpis blogowy?
Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!
Średnia ocena: 5 / 5. Liczba głosów: 3
Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.