Botland drukuje przyłbice dla szpitali. Wspólny front w walce przeciw COVID-19

Czas czytania: < 1 min.

Informujemy z ogromną i nieukrywaną radością, że przyłączyliśmy się do wysiłków w walce z pandemią.

Jeszcze niedawno temu pisaliśmy o drukarkach FlashForge Guider2, które służą już jako farmy drukowania sprzętu ochronnego w Chinach. Praca nad tym wpisem przyniosła nam wiele satysfakcji i stała się jedną z inspiracji do działania. Nam także udało przyłączyć się do akcji i od kilku dni drukujemy ochronne przyłbice, które najprawdopodobniej trafią jako wsparcie w ręce lokalnego pogotowia ratunkowego. Jak poinformował jeden z naszych specjalistów i Wasz ulubiony redaktor blogowy, Maciek, wczorajsza doba była najaktywniejsza

A to dopiero początek.

Pomoc ruszyła w Polsce pełną parą – podobne projekty realizują już  także Włosi i Czesi. Oznacza to, że do wysiłków mogą przyłączyć się posiadacze drukarek 3D. Z kolei inicjatywa #DrukarzeDlaSzpitali to akcja polskiej branży druku 3D, za pośrednictwem której poszukiwane są firmy i organizacje, które posiadają własny sprzęt do produkcji środków ochrony osobistej dla personelu medycznego.

Więcej o tej i innych akcjach oraz o tym, jak przysłużyć się we wspólnych wysiłkach – wraz z niezbędnymi danymi kontaktowymi – znajdziecie tutaj. Gwarantujemy, że nie ustaniemy w wysiłkach, a i Was, drodzy Czytelnicy, zachęcamy do udzielenia wsparcia. Liczy się każda pomocna dłoń.

Dodaj komentarz