Spis treści:
Październik był dla nas naprawdę gorącym miesiącem. A rzadko się taki zdarza. Każda premiera w Botland to dzień siedzenia na szpilkach – dużo wzmożonej uwagi, koordynacji wysiłków i konieczność trzymania ręki na pulsie. Oto czym obrodziło rozgrzane do czerwoności polowanie na premierowy październik.
Premiera 1. Przebojowy Raspberry Pi CM 4
Informacji było niewiele. Czekaliśmy w napięciu na kolejne materiały i musieliśmy obyć się tym, co zapewnia ściśle określona polityka informacyjna Fundacji Raspberry Pi.
Botland jest oficjalnym dystrybutorem minikomputerów Raspberry Pi w Polsce.
Udało się – otrzymaliśmy sprawny moduł do zastosowań przemysłowych w 32 zróżnicowanych wersjach. Moc Raspberry Pi 4 w kompaktowej formie do wyspecjalizowanych zastosowań. Raspberry Pi Compute Module 4 to czterordzeniowy procesor ARM Cortex-A72, podwójne wyjście wideo i szeroki wybór innych interfejsów. Oprócz tego gama opcji RAM i eMMC Flash oraz z lub bez łączności bezprzewodowej. Moduł obliczeniowy przeszedł obszerne testy zgodności i spełnia normy wymagane w wielu krajach. Wszystkie informacje o zgodności i certyfikaty regionalne można znaleźć na stronie raspberrypi.org/compliance.
W ślad za samym CM4 przez magazynowe podwoje dotarły do nas IO Board oraz dedykowana antena Raspberry Pi WiFi U.FL.
Premiera! Raspberry Pi Compute Module 4 i akcesoria
Niespodzianka od Raspberry Pi! Sprawdź nowość Raspberry Pi 4 Compute Module i akcesoria do zastosowań przemysłowych.
Premiera 2. Hit Raspberry Pi 400, który zniknął, zanim się pojawił
Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania – pierwsza dostawa przedsprzedażowa znikła, zanim właściwie do nas dotarła.
Raspberry Pi rozpieszcza fanów, a w przypadku Raspberry Pi 400 dołączono także ukłon w kierunku fanów starego sprzętu – komputer przypomina Commodore 64. Wśród wielu komentujących pojawiły się także skojarzenia z Atari czy ZX Spectrum. Sercem minikomputera jest czterordzeniowy procesor Broadcom BCM2711 z rdzeniem ARM Cortex A72 o taktowaniu 1,8 GHz. Raspberry Pi 400 wyposażony został w 4 GB pamięci operacyjnej RAM. Za poprawny obraz odpowiada zintegrowany układ graficzny VideoCore VI graphic, dzięki któremu możemy wyświetlić obraz w jakości 4 K / 60 kl/s. Na pokładzie moduł komunikacyjny WiFi DualBand 2,4 GHz / 5 GHz oraz Bluetooth 5.0 LE. Port wspiera Ethernet 1000 Mb/s. Solidna propozycja jako prezent na święta dla każdego fana minikomputerów i projektowania.
Premiera! Raspberry Pi 400, czyli minikomputer all-in-one
Fundacja Raspberry Pi prezentuje minikomputer all-in-one Raspberry Pi 400. Przestawiamy szczegóły!
Premiera 3. Edukacja i nowe technologie na wyższym poziomie z BBC Micro:bit w wersji V2
Nie zawiodło także brytyjskie BBC. Tutaj w kwestii materiałów była już większa obfitość. Premiera odbyła się we wtorkowy poranek 22 października o godzinie 9:00.
Nowa wersja nie czyni pierwszej przestarzałą, a raczej rozszerza funkcjonalność. Zmian i możliwości dla edukacji w zakresie programowania pojawiło się tym samym tyle, że zapraszamy Was po szczegóły na stronę produktu. Na wyróżnienie zasługują filary wykrywania dźwięku, zastosowań dla ML (uczenia maszynowego) i AI (sztucznej inteligencji) oraz kompatybilność z dodatkowymi akcesoriami. Micro:bity przybyły w różnych wersjach:
Długie oczekiwanie się opłaciło. Znamy już nowy BBC micro:bit V2!
Światowa premiera! Nowa specyfikacja, nowe możliwości, a kompatybilność pełna – oto jak na nowo rodzi się edukacja BBC Micro:bit w wersji V2.
Premiera 4. Podróż do IoT z Arduino OPLÀ
Z deszczowej, pełnej niespodzianek Wielkiej Brytanii przenieśliśmy się do gorących od makerskich pomysłów Włoch.
W nowym Arduino OPLÀ do zastosowań w kręgu Internetu Rzeczy (Internet of Things) widać prawdziwe włoski, elegancki sznyt. Materiały promocyjne naprawdę zachęcają do spróbowania zamiany swojego domu lub biura w interaktywny system sprzętów, które można obsługiwać jako połączone w harmonijną jedność.
W zestawie oprócz wyświetlacza OLED, płytki OPLÀ, MKR Wifi 1010 i okrągłej obudowy z tworzywa sztucznego znalazło się miejsce na 8 projektów praktycznych, które nie tylko pozwalają zapoznać się z koncepcją i możliwościami IoT, ale są także całkowicie funkcjonalne jako samodzielne i gotowe. W akcesoriach dla makerów na dobry początek mamy 2 czujniki ruchu, czujnik wilgotności i przewód USB.
Nowe Arduino. Serce IoT bije w rytm premiery Oplà IoT Kit
Nadeszły nowe możliwości dla użytkowników na każdym poziomie zaawansowania i zainteresowania z nowym Arduino.
Gdzie kupić Raspberry Pi i Arduino?
Botland jest oficjalnym dystrybutorem Raspberry Pi i Arduino w Polsce.
Kupując u nas masz gwarancję oryginalności zakupionych produktów.
Jak oceniasz ten wpis blogowy?
Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!
Średnia ocena: 5 / 5. Liczba głosów: 1
Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.