Spis treści:
- 1 Wyświetlacz LCD IPS 1,9'' 170x320px - SPI - 262K
- 2 M5Stack CoreS3 ESP32S3 loT Development Kit
- 3 Air Quality Control - nakładka do Raspberry Pi
- 4 SparkFun Thing Plus Matter - moduł komunikacji bezprzewodowej - MGM240P - Qwiic
- 5 SenseCAP S2106 - czujnik pH - LoRaWAN
- 6 Adapter USB 3.0 - Gigabit Ethernet - Edimax EU-4306
- 7 Drukarka 3D - Anycubic Photon Mono X 6Ks - żywiczna
- 8 Drukarka 3D - Anycubic Photon Mono 2 - żywiczna
- 9 Drukarka 3D - Anycubic Kobra 2
- 10 Filamenty od Rosa3D
Minął kolejny miesiąc, powoli przemijają też wakacje… Ale wiecie, co pozostaje bez zmian? Cykl nowości w Botland! Nie możemy się doczekać, aż przedstawimy Wam wszystkie perełki, które w ostatnim czasie trafiły do asortymentu sklepu Botland. Wierzymy, że i tym razem sprostamy Waszym oczekiwaniom. Zapraszamy do lektury!
Wyświetlacz LCD IPS 1,9'' 170x320px - SPI - 262K
Zaczynamy od wyświetlacza LCD IPS o przekątnej 1,9” i rozdzielczości 170x320px, producenta Waveshare. Ten niepozorny produkt, bo mierzący jedynie 51,20 x 27,30 mm, posiada wbudowany sterownik ST7789V2 oraz używa 4-pinowy interfejs SPI do komunikowania się z modułem kontrolera. Cechą, na którą warto zwrócić uwagę w przypadku tego wyświetlacza jest możliwość przedstawiania obrazów w aż 262 tysiącach kolorów. Pozwala to na uzyskanie ciekawych efektów wizualnych o wysokiej jakości. Do zestawu dołączony jest przewód połączeniowy 8-pin.
M5Stack CoreS3 ESP32S3 loT Development Kit
Jesteś miłośnikiem produktów od M5Stack? Jeśli tak (a nawet jeśli nie, to zachęcamy do zapoznania się z ofertą producenta), to mamy coś specjalnie dla Ciebie! Poznaj kolejne, bo już trzecie wydanie modułu deweloperskiego – M5Stack CoreS3. Jest oparty na układzie ESP32-S3, obsługuje komunikację bezprzewodową WiFi, jest wyposażony w 16 MB pamięci Flash i 8 MB pamięci PSRAM.
Jak widać na zdjęciu, w samym centrum urządzenia znajduje się wysokiej jakości ekran dotykowy typu IPS, a zaraz poniżej umiejscowiono kamerę GC0308 z czujnikiem LTR-553ALS-WA. M5Stack Core S3 posiada także 6-osiowy czujnik IMU BMI270, magnetometr BMM150, gniazdo na kartę microSD, układ RTC BM8563 i inne rozszerzenia.
Świetnie sprawdzi się przy projektach związanych ze Smart Home, z automatyką przemysłową a nawet przy prototypowaniu urządzeń medycznych.
Air Quality Control - nakładka do Raspberry Pi
Kolejną propozycją jest Air Quality Control – rozszerzenie od producenta Kitronik, dzięki któremu będziesz mógł/mogła rozbudować swoją płytkę Raspberry Pi. Produkt wyposażony jest w wyprowadzenia do podłączenia różnego rodzaju czujników.
Nakładka daje nam szereg możliwości, w tym pomiar parametrów takich jak temperatura, ciśnienie, wilgotność, jakość powietrza czy też opcję efektywnego rejestrowania, przechowywania i wyświetlania danych za pomocą systemu plików Pi oraz wyświetlacza OLED. Co ważne, rozszerzenie jest kompatybilne ze wszystkimi wersjami Raspberry Pi, które posiadają 40-pinowe złącze GPIO. Prawdziwa gratka dla wszystkich makerów!
SparkFun Thing Plus Matter - moduł komunikacji bezprzewodowej - MGM240P - Qwiic
Przedstawiamy SparkFun Thing Plus Matter – moduł komunikacji bezprzewodowej posiadający układ MGM240P. Co potrafi to urządzenie? Już tłumaczymy: pozwala na prototypowanie i testowanie aplikacji IoT działających na bezprzewodowej transmisji danych. Obsługuje kilka rodzajów protokołów, w tym 802.15.4 z komunikacją Mesh (Thread).
Na płytce znajdziemy także złącze Qwiic, złącze do podłączenia akumulatora Li-Pol i układ MCP73831, układ MAX17048 do ładowania i monitorowania podłączonego akumulatora oraz wiele wyprowadzeń GPIO. SparkFun Thing Plus Matter może być bez problemu używany w projektach Smart Home.
SenseCAP S2106 - czujnik pH - LoRaWAN
Czujniki z serii SenseCAP na dobre zadomowiły się w ofercie Botland. Tym razem chcemy zaprezentować model SenseCAP S2106 będący bezprzewodowym czujnikiem pH wody. Jego działanie polega na mierzeniu aktywności jonów wodorowych w wodnych roztworach. Czujnik, dzięki szczelnej i wytrzymałej obudowie może zostać wykorzystany w różnych miejscach: oczyszczalniach ścieków, fermach, basenach, a nawet przy hydroponicznej uprawie roślin – wszędzie tam, gdzie musimy monitorować odczyn w interesującym nas środowisku.
Produkt komunikuje się poprzez protokół LoRaWAN i Bluetooth, co pozwala m.in. na zdalne sterowanie urządzeniami. Czujnik pH jest konfigurowany w czterech prostych krokach.
Adapter USB 3.0 - Gigabit Ethernet - Edimax EU-4306
Adapter od Edimax bez wątpienia ułatwi Wam życie – pozwala on na rozbudowanie twojego urządzenia (np. komputera) o gniazdo Gigabit Ethernet, a co za tym idzie podłączenie się do sieci przewodowej.
Wbudowane w urządzeniu złącze USB o standardzie 3.0 pozwala na osiągnięcie prędkości przesyłu danych aż do 1000 Mb/s. Adapter jest kompatybilny z wieloma systemami, m.in. Windows, MacOS, Linux i Nintendo SwitchOS. Długość przewodu wynosi 15 cm.
Drukarka 3D - Anycubic Photon Mono X 6Ks - żywiczna
Przechodzimy do produktów o nieco większych gabarytach. Pierwszym z nich jest żywiczna drukarka 3D od Anycubic – model Photon Mono X 6Ks. Jest wyposażona w wiele funkcjonalnych komponentów, w tym: monochromatyczny wyświetlacz LCD (przekątna 9,1″), podwójne prowadnice osi Z, grawerowana płyta robocza, pokrywa chroniąca przed promieniowaniem UV.
Drukarka pozwala na tworzenie sporych wydruków, dzięki polu roboczemu o wymiarach 196 x 122 x 200 mm. System matrycowy Anycubic LighTurbo i precyzyjna soczewka optyczna sprawiają, że natężenie światła UV rozchodzi się równo po modelu i trwale go utwardza. Dzięki Photon Mono X 6Ks stworzysz wydruki o gładkiej powierzchni, bez widocznych linii warstw. Drukarka może pracować z prędkością aż do 60 mm/h.
Drukarka 3D - Anycubic Photon Mono 2 - żywiczna
Kolejny model drukarki żywicznej od Anycubic, tym razem Photon Mono 2. Tak samo jak Anycubic Photon Mono X 6Ks, wykorzystuje żywicę światłoutwardzalną do formowania wydruków.
Posiada wiele wspólnych cech, jak drukarka przedstawiona powyżej: wysokiej jakości wyświetlacz LCD (nieco mniejszy, bo 6,6″), grawerowana płyta robocza, system oświetlenia LightTurbo. Pole robocze urządzenia to 196 x 122 x 200 mm, natomiast wymiary samej drukarki wynoszą 230 x 235 x 390 mm. Prędkość druku, jaką Anycubic Photo Mono 2 może osiągnąć to 50 mm/h. Drukarka posiada zdejmowaną pokrywę chroniącą przed promieniowaniem UV.
Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z wydrukami żywicznymi, ten model jest właśnie dla Ciebie!
Drukarka 3D - Anycubic Kobra 2
Ostatnią drukarką 3D, tym razem do tworzenia wydruków z filamentów, jest Anycubic Kobra 2. Pole robocze o wymiarach 220 x 220 x 250 mm, prędkość druku do 250 mm/s, wzmocniona konstrukcja trzech osi ruchu, system poziomowania LeviQ czy też wydajny ekstruder to tylko kilka z zalet urządzenia (a jest ich jeszcze więcej!).
Łatwy montaż drukarki i przyjazny interfejs sprawiają, że zarówno użytkownicy profesjonalni jak i początkujący będą zadowoleni z zakupu. Filamenty, z jakimi pracuje urządzenie to PLA, PETG, ABS, TPU. Prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników druku 3D!
Filamenty od Rosa3D
Dobrze, drukarki 3D za nami, teraz przydałyby się jakieś filamenty. Tak się składa, że do asortymentu Botland trafiły gorące niczym sierpniowe upały nowości właśnie z tej kategorii. Przedstawiamy kolejne filamenty od naszego polskiego producenta – Rosa3D.
Sięgnij po różnego rodzaju materiały (w tym ABS, ASA, PLA, PETG, PETG+CF, Flex, PVB, PC+PTFE, PC PBT) dostępne w wielu ciekawych kolorach, np. Turquoise green, Red Wine Transparent, Neon Yellow. Brzmi bardzo dobrze, a wygląda jeszcze lepiej!
Jak oceniasz ten wpis blogowy?
Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!
Średnia ocena: 5 / 5. Liczba głosów: 9
Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.