Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Czas czytania: 3 min.

Jeżeli sądziliście, że z uwagi na poradniki prezentowe i Black Friday ustaniemy w wysiłkach i zawiesimy nasz dwutygodnik, to… no właśnie, oto Nowości #26!

Ploter laserowy Neje DK-8-KZ - 1500mW

Kompaktowe plotery laserowe znają ci, którzy lubią wycinać w drewnie, skórze czy plastiku. Właśnie do takich celów przyda się ploter laserowy:

Neje DK-8-KZ z mocą lasera 1500mW,

Neje DK-8-KZ z mocą lasera 3000 mW.

Plotery Neje DK-8-KZ pozwalają na laserowe tworzenie wzorów w różnych materiałach przy pomocy wiązki o długości 405nm. Współpracują z takimi materiałami jak m.in. drewno, skóra, plastik czy guma. 

Pole robocze DK-8-KZ to 38x 38x70mm, jednak przelotowa konstrukcja pozwala na pracę ze znacznie większymi materiałami.

W obu modelach długość wiązki to 405 nm. Pole robocze urządzeń to 38 x 38 x 70 mm. Komunikują się z komputerem przez port USB oraz wyposażono je w moduł komunikacji Bluetooth do bezprzewodowego sterowania. Stalowa, przelotowa konstrukcja jest stabilna, pozwala w praktyce na pracę z większymi materiałami niż sugerowałyby wymiary pola, a w razie awarii do dyspozycji szybki przycisk do przerwania pracy. W zestawie przewody, klucz imbusowy, suchościeralny pisak, podkładka silikonowa i próbki materiałów do grawerowania.

Zestaw micro:bit Grove Inventor Kit - zestaw wynalazcy dla dzieci (moduły + micro:bit + kurs FORBOT + książka)

Inny, wzbogacony o papierową publikację zestaw Forbot znalazł się także w naszym katalogu prezentowym, ale o nim za chwilę. Idąc za Waszymi głosami prezentujemy w asortymencie jeszcze inną wersję połączoną. Nie da się ukryć, że staromodny, tradycyjny druk ma swoje niezaprzeczalne zalety nawet w erze cyfryzacji. 

Zestaw micro:bit Grove Inventor Kit z książką powstał z myślą dla dzieciach w wieku szkolnym. Zawiera komputer BBC micro:bit do nauki elektroniki i programowania, wspomnianą książkę-kurs micro:bit od Forbot oraz elementy nie tylko pozwalające działać minikomputerowi bez zarzutu i dodatkowych zakupów akcesoriów, ale i rozszerzające jego możliwości – jak płytka rozszerzeń Shield Grove. 

Zestaw to wiele ciekawych ćwiczeń, 8 modułów w postaci osobnych płytek i żadnego lutowania. Każdy element można rozmontować i wykorzystać ponownie. Zajrzyjcie na naszą stronę produktu po więcej materiałów i pełną listę elementów zestawu – to aż 19 przede wszystkim bezpiecznych pozycji oddanych w ręce małych wynalazców. 

 

Sunlu FilaDryer S1 - system suszenia filamentu

System suszenia filamentu Sunlu FilaDryer S1 pozwala na wygodne i szybkie przygotowanie dowolnego filamentu do druku. FilaDryer S1 został zbudowany tak, aby bezproblemowo obsługiwać każdy typ materiału, zaczynając od PLA, a kończąc na niezwykle higroskopijnych materiałach takich jak BVOH i Nylon.

Został wyposażony w wyświetlacz i dwa przyciski, które pozwalają kontrolować temperaturę i czas nagrzewania komory suszącej materiał. Ustawienia dostosujemy osobno dla każdego filamentu. Elektronika systemu do suszenia wyposażona w liczne systemy kontroli temperatur, dzięki czemu możemy być pewni, że materiał podany do ekstrudera drukarki 3D będzie idealnie przygotowany do druku. Efekty przy druku widoczne już na pierwszy rzut oka. 

Elektroniczna choinka - zestaw do montażu

Jeżeli śledzicie nasz blog, witrynę i oferty promocyjne, to wiecie, że przygotowania do świąt w Botland ruszyły już z kopyta renifera. Dekoracje wiszą w całej siedzibie firmy, więc trudno nie wspomnieć o efekcie połączenia święta + elektronika!

Choinka elektroniczna od Velleman to wyjątkowa ozdoba świąteczna przeznaczona nie tylko dla zapalonych elektroników. W skład zestawu do samodzielnego montażu choinki wchodzi płytka prototypowa, 16 diod LED oraz pozostałe elementy prostego układu elektronicznego. Urządzenie zasilane jest baterią 9 V. Szybki montaż, fantastyczna dekoracja i zero trudnych do usunięcia z wykładziny igieł.

Snapmaker 3D już w przedsprzedaży!

Dobra informacja nie tylko dla weteranów Kickstartera. 

Znany z modułowych drukarek Snapmaker na swoje nowe dzieła kazał nam trochę poczekać. Modułowe drukarki 3D Snapmaker A150, A250 i A350 wykonane zostały w całości z metalu, dzięki czemu montaż jest szybki i łatwy, a konstrukcja zyskuje stabilność. Pozwalają na drukowanie na różnych polach roboczych wykorzystaniem filamentu o średnicy 1,75 mm. Jednak najbardziej rozpoznawalną cechą pozostaje wielofunkcyjność, urządzenie można bowiem wyposażyć w moduł do cięcia i grawerowania laserowego oraz w moduł do rzeźbienia CNC. Moduły są w zestawie – nie trzeba ich dokupywać. 

Każdy Snapmaker 2.0 to połączenie drukarki 3D, frezarki CNC i laserowego plotera.

Do zobaczenia za dwa tygodnie w kolejnym odcinku!

Podziel się:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Oskar Pacelt

Oskar Pacelt

Wierzy, że udany tekst jest jak list wysłany w przyszłość. W życiu najbardziej interesuje go prawda, pozostałych zainteresowań zliczyć nie sposób. Kocha pływać. Zajmuje się korektą tekstów (czyt. uprzykrzaniem życia współpracownikom), tłumaczeniami i ciekawostkami ze świata technologii.
Oskar Pacelt

Oskar Pacelt

Wierzy, że udany tekst jest jak list wysłany w przyszłość. W życiu najbardziej interesuje go prawda, pozostałych zainteresowań zliczyć nie sposób. Kocha pływać. Zajmuje się korektą tekstów (czyt. uprzykrzaniem życia współpracownikom), tłumaczeniami i ciekawostkami ze świata technologii.

Zobacz więcej:

Lutownice, stacje lutownicze - top 5
Kompendium
Oskar Pacelt

Stacje lutownicze – ranking top 5

Zanim przystąpimy do lutowania, upewniamy się, czy żaden ze spajanych elementów nie posiada mechanicznych uszkodzeń… ale wcześniej należy jeszcze sprawdzić, czy lutownica nam odpowiada! W artykule najlepsze stacje do lutowania – top 5 uszeregowane cenowo.

Dodaj komentarz