Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Czas czytania: 2 min.

Przyszedł czas na kolejną porcję nowości w naszym sklepie! Będzie to dość nietypowa dawka, bo wypełniona po brzegi drukiem 3D 🙂 Chcieliśmy z niekrytą radością przekazać Wam, drodzy Czytelnicy, że wprowadziliśmy do sprzedaży nowe marki drukarek 3D! Dzisiaj uchylimy rąbka tajemnicy na temat dwóch producentów, a wcale nie będzie to koniec 😉

Drukarka 3D Yidimu Panther

Yidimu to stosunkowo młoda, bo założona w 2016 roku firma zajmująca się produkcją drukarek 3D, która dzięki wysokiej jakości swoich produktów w niezwykle krótkim czasie zdołała zyskać rozgłos, sprzedając swoje drukarki na całym świecie. Drukarka Panther wykorzystuje technologię utwardzania żywicy światłoczułej przy pomocy promieni UV. Pozwala na drukowanie wysokiej jakości modeli o rozmiarach do 120 x 65 x 165 mm. Producent dostarcza dedykowane drukarce oprogramowanie, ułatwiające i przyspieszające projektowanie wydruków, w porównaniu do programów typu open source.

Drukarka 3D Yidimu Panther
Drukarka 3D Yidimu Panther

Flashforge Adventurer 3

Flashforge to kolejna marka drukarek, która zawitała w nasze skromne progi. Istniejący na rynku druku 3D od 2011 producent, który zdołał podbić rynki blisko stu krajów! Adventurer 3 to niezwykle cicha, bo generująca poniżej 45 dB konstrukcja typu zamkniętego, z wewnętrznym oświetleniem i kamerą, która umożliwia podgląd drukowanego modelu. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość wysunięcia powierzchni stołu w celu usunięcia gotowego wydruku. 

Drukarka Flashforge Adventurer 3
Drukarka Flashforge Adventurer 3

Flashforge Inventor II S

Kolejną propozycją marki Flashforge jest drukarka 3D Inventor II S. Drukarka posiada łączność WiFi oraz port USB. Wyposażona jest między innymi w czujnik filamentu oraz blokadę drzwi, która uniemożliwia ich otwarcie podczas wydruku. Obudowa drukarki nie posiada ostrych krawędzi, a wszystkie przewody zostały dobrze zamaskowane. Inventor II S posiada zamkniętą konstrukcję oraz filtr powietrza, zapobiegający wydostawaniu się szkodliwych cząstek poza obszar drukowania. Te wszystkie funkcje przekładają się na wysoki poziom bezpieczeństwa, dzięki czemu nawet najmłodsi adepci wydruków 3D będą mogli korzystać z drukarki Inventor II S.

Flashforge Inventor II S
Drukarka Flashforge Inventor II S

Flashforge Creator Pro

Ostatnią propozycją marki Flashforge jest Creator Pro. Drukarka 3D, która umożliwia jednoczesny druk dwoma rodzajami filamentu, dzięki zastosowaniu systemu podwójnych dysz drukujących. To rozwiązanie pozwoli na zastosowanie dwóch kompletnie różnych rodzajów filamentów. Ułatwi to wykonywanie modeli posiadających ruchome części, czy wymagających implementacji podpór. Maksymalne wymiary wydruków to 227 x 148 x 150 mm. Creator Pro oprócz dedykowanego oprogramowania FlashPrint wspiera takie programy jak Simplyfy, Skeinforge, Cura, 3DBuilder, Slic3r.

Drukarka Flashforge Creator Pro
Drukarka 3D Flashforge Creator Pro

DJI RoboMaster S1

Jak bardzo ciekawy druk 3D by nie był, nie samym drukiem człowiek żyje 🙂 Niedawno firma DJI zaprezentowała swojego robota edukacyjnego, który oprócz dostarczenia samej wiedzy, ma za zadanie zapewnić masę świetnej zabawy. Robot wyposażony w zamontowane na gimbalu  działko strzelające nietoksycznymi żelowymi pociskami, potrafiący jeździć w praktycznie każdym kierunku, dzięki zastosowaniu kół Mecanum. RoboMaster S1 wyposażony został w inteligentny pancerz, który informuje użytkownika o otrzymaniu obrażeń. Ciężko opisać tak świetnego robota w tak krótkiej zajawce 🙂 

LattePanda Alpha 864s

Ostatnią ciekawą nowością w tym wpisie będzie miniaturowy, ale niezwykle wydajny… miś. A dokładniej miś panda, LattePanda Alpha 864s. To niewielkich rozmiarów jednopłytkowy minikomputer SBC wyposażony w dwurdzeniowy procesor Intel M3-8100y taktowany zegarem 3,4 GHz. Do pomocy zastosowany został koprocesor oparty na Arduino Leonardo oraz 8 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika zostało oddanych 64 GB pamięci eMMC z możliwością rozszerzenia, 50 pinów GPIO oraz szereg portów, w tym HDMI, Ethernet oraz 3x USB 3.0.

LattePanda Alpha 864s
Minikomputer LattePanda Alpha 864s

To już koniec nowości na dziś. Jak widać drukarek 3D było sporo 🙂 Te i wiele innych, nie mniej ciekawych nowości znaleźć można w naszym sklepie. Oczekujcie kolejnych wpisów na naszym blogu, a już za dwa tygodnie kolejna porcja nowości!

Podziel się:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Maciej Chmiel

Maciej Chmiel

Specjalista od Arduino i szeroko rozumianej elektroniki. Człowiek-orkiestra, dyżurny od wszystkiego - nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, a czas ich realizacji jest zwykle prawie natychmiastowy. Po pracy miłośnik kreskówek z Pepe Panem Dziobakiem. Jego bezcenne memy wspomagają dział kreatywny.
Maciej Chmiel

Maciej Chmiel

Specjalista od Arduino i szeroko rozumianej elektroniki. Człowiek-orkiestra, dyżurny od wszystkiego - nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, a czas ich realizacji jest zwykle prawie natychmiastowy. Po pracy miłośnik kreskówek z Pepe Panem Dziobakiem. Jego bezcenne memy wspomagają dział kreatywny.

Zobacz więcej:

Drukarka 3D Anet
Druk 3D
Marcin Lesiński

Drukarki 3D Anet do samodzielnego montażu

Debiutanci w branży druku 3D, pasjonaci i makerzy to osoby, dla których liczy się często nie tylko sam cel projektu, ale także ciekawy sposób na jego osiągnięcie. Co takiego mają w sobie drukarki 3D firmy Anet?

Dodaj komentarz