Letnia niespodzianka od DOBOT! Sierpniowa prezentacja robota CR5

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Czas czytania: 3 min.

Dobot zaprezentował materiały o nowym robocie CR5. 

Musimy przyznać, że przegląd robi niesamowite wrażenie!

Dobot w USA

Oprócz ramowego wprowadzenia zaprezentowano informacje ze świata technologicznego. Media coverage objął m.in. otwarcie nowego centrum szkoleniowego w HMIN (Honda Manufacturing of Indiana), które ma pomagać uczniom w nauce o produkcji. Otwiera drzwi dla partnerów społecznych w edukacji technicznej, a także pomaga firmom takim jak Honda znaleźć i pielęgnować talenty, których potrzebują, aby odnieść sukces w przyszłości.

Podobne pracownie projektowania i innowacji z wykorzystaniem produktów Dobot pojawiają się w szkołach w ramach edukacji STEM. Mają pomóc studentom w rozwijaniu praktycznych doświadczeń z technologiami Industry 4.0. 

Pochwalamy, zwłaszcza, że roboty edukacyjne i model STEM (STEAM) są Botlandowi bliskie.

Nauka programowania wśród dzieci

STEM i STEAM – co to jest?

STEAM (ang. Science, Technology, Engineering, Art, Mathematics) to akronim, który powstał od pierwszych liter słów w języku angielskim: nauki, technologii, inżynierii i matematyki. Termin to nowatorska koncepcja polityki edukacyjnej i wyboru programów nauczania w szkołach. 

W Polsce idea STEM propagowana jest m.in. przez Polskie Stowarzyszenie Edukacji STEM w Gdańsku.

DOBOT CR5 Special

Oto wielofunkcyjne ramię robota DOBOT CR5, któremu poświęcono miejsce specjalne w sierpniowej prezentacji.

Udajmy się z nim w podróż po świecie.

Malezja. Formowanie przemysłowe

27 sierpnia DOBOT CR5 został uruchomiony w fabryce formowania wtryskowego w Malezji. Robot pobiera etykietę z rolki i nanosi ją na wiadro. Cobot (kobot) DOBOT CR5 jest bezpiecznym rozwiązaniem automatyzującym etykietowanie rolek, ponieważ jest zaprojektowany do fizycznej interakcji z ludźmi we wspólnym miejscu pracy. 

Indie. Test chwytaka RG2

Robot DOBOT CR5 został bezproblemowo zintegrowany z chwytakiem RG2 do obsługi cyklicznych przedmiotów, takich jak butelki z wodą. Integracja ta pozwala na uniwersalne zastosowanie chwytaka, a robot może chwytać obiekty o różnych rozmiarach i kształtach bez konieczności zmiany narzędzi na końcu ramienia. Ten test odbył się z kolei w Indiach.

Chwytaki RG2 zwiększają możliwości chwytania i manipulowania DOBOT CR5 w różnych aplikacjach takich jak elektronika, samochody, logistyka, narzędzia medyczne czy roboty serwisowe i podobne. Rozwiązanie warte podpatrzenia!

Hongkong. Kręcenie filmów​

Wcześniej w sierpniu DOBOT CR5 został powołany do nagrywania filmów w Hongkongu. Cobot idealnie nadaje się do kręcenia scenariuszy reklamowych. Ładowność wynosząca 5 kg pozwala na obsługę profesjonalnej kamery wideo i jest łatwa do nauczenia poprzez ręczne prowadzenie. Oszczędza to kłopotów z zaawansowanym programowaniem dla osób nie będących programistami. Poza tym, robot jest z natury bezpieczny i nie stanowi zagrożenia dla załogi.

Poniżej kapitalna reklama Yamahy z DOBOTem.

Houston. Myśl technologiczna i nie tylko

Od września ubiegłego roku DOBOT Magician został włączony do Houston Accenture Innovation Hub, aby pomóc naukowcom w badaniu sposobów przyspieszenia procesu rozwoju aplikacji poprzez inteligentną automatyzację. DOBOT Magician jest doskonałym narzędziem do pomocy w tworzeniu symulacji w pełni zautomatyzowanych linii montażowych.

Chiny. Event DOBOT - dydaktyka przyszłości, sztuczna inteligencja

Partnerzy DOBOT z Rizhao City Education Bureau w prowincji Shandong tworzą kurs sztucznej inteligencji Artificial Intelligence Course Training. Współpracę w celu przeszkolenia lokalnych nauczycieli w zakresie AI nawiązano 11 sierpnia. Szkolenie trwało 5 dni i wzięli w nim udział  nauczyciele informatyki z 8 pilotażowych szkół SI przygotowujących się do zbliżającego się ponownego otwarcia szkoły we wrześniu.  

Sesje klasowe pomogły wyszczególnić niezbędne umiejętności i wiedzę oraz rzuciły światło na to, jak w ogóle uczyć o SI z pedagogicznego punktu widzenia. Kształcenie nauczycieli było i jest jednym z głównych celów DOBOTa w zakresie praktykowania edukacji w zakresie SI. W niezbyt odległej przyszłości DOBOT będzie nadal prowadzić szkolenia online i offline, aby pomóc nauczycielom w doskonaleniu ich umiejętności nauczania sztucznej inteligencji. 

W tym samym czasie DOBOT będzie prowadzić działania następcze i śledzić praktykę nauczania, a także oferować rozwiązania społecznościowe i konkursowe, które pozwolą nauczycielom przejść na wyższy poziom praktycznej nauki.

 

Dobry rozwój oznacza partnerską wymianę myśli. Jesteśmy przekonani, że w dobie globalizacji wszyscy skorzystamy z rozwiązań, które lada moment opuszczą laboratoria. Podpatrywanie nie jest brakiem kultury – jest obowiązkiem każdego, kto myśli poważnie o skorzystaniu na technologiach przyszłości.

Ramię robota Dobot Magician

Ramię robota Dobot Magician V2 Basic Plan

ramię robota Dobot Magician v2

Ramię robota Dobot Magician V2 Advanced Educational Plan

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Oskar Pacelt

Oskar Pacelt

Wierzy, że udany tekst jest jak list wysłany w przyszłość. W życiu najbardziej interesuje go prawda, pozostałych zainteresowań zliczyć nie sposób. Kocha pływać. Zajmuje się korektą tekstów (czyt. uprzykrzaniem życia współpracownikom), tłumaczeniami i ciekawostkami ze świata technologii.

Zobacz więcej:

Elon Musk Neuralink Botland
Ciekawostki
Oskar Pacelt

Elon Musk zaskakuje świat po raz kolejny. Neuralink działa

Jeżeli jesteś fanem sztucznej inteligencji i nowatorstwa w dziedzinie kontaktu człowiek-maszyna, to ten artykuł jest dla Ciebie. Nie przegap wielkiego kroku na drodze postępu – Neuralink właśnie stał się faktem.

Dodaj komentarz