Nie da się ukryć, że żyjemy w czasach, w których powstaje coraz więcej produktów ułatwiających rozpoczęcie swojej przygody z praktycznie dowolnym zagadnieniem. Nie inaczej jest z robotyką oraz programowaniem, czego dowodzi seria Lego Mindstorms EV3. Już sam zestaw bazowy tej marki daje ogromne możliwości dzięki zawartym w sobie komponentom. Jego mózgiem jest jednostka centralna oparta o procesor wykonany w technologii ARM. Umożliwiło to uzyskanie wysokiej wydajności z zachowaniem niskiego poboru prądu. Kupując zestaw dla początkujących otrzymacie liczne części, które otworzą przed Wami ogromne możliwości projektowania własnych konstrukcji. Lego Mindstorms EV3 mogą być wykorzystane do zbudowania układów dokładnie według własnego pomysłu – już w pudełku znajdziecie propozycje aż 17 możliwych do złożenia i zaprogramowania.
Lego Mindstorms EV3 – uwolnij swoją kreatywność
W stosunku do poprzedniej wersji, nowa propozycja duńskiego giganta może pochwalić się chociażby wyświetlaczem LCD o większej rozdzielczości. To jednak nie wszystko: wśród funkcjonalności oferowanych przez Lego Mindstorms w wydaniu EV3 znalazła się także łączność bezprzewodowa, do której wykorzystuje się moduł WiFi. Z jej obecności bezpośrednio wynika inna zaleta charakterystyczna dla tej serii. Przy odpowiedniej implementacji możliwe staje się sterowanie zbudowanym robotem przez Internet. Gorąco zachęcamy do eksperymentowania!
Zestaw bazowy
W ofercie sklepu Botland znajdziecie oczywiście pakiet zawierający wszelkie elementy, które okażą się niezbędne do rozpoczęcia zabawy. Z nich złożycie też wybrany typ robota z 17 propozycji. Z Lego Mindstorms EV3 zbudować możecie chociażby Everstorm. Jest to robot mogący ostrzeliwać swój cel małymi pociskami, z wyglądu przypominający Indianina. Druga z propozycji dostarczanych przez producenta to Spiker. Jest on skorpionem mogącym poruszać się w kierunku zaobserwowanego światła podczerwonego. Trzecim wariantem, o którym zdecydowanie warto wspomnieć jest Reptar – robot przypominający węża, pełzający i atakujący w sposób bliźniaczo podobny do swojego żywego odpowiednika. Jak widać, Lego Mindstorms EV3 oferuje całą masę zabawy już w samym pakiecie startowym. Dostępne opcje można dodatkowo poszerzać poprzez zakup kolejnych elementów oraz czujników.
Technikalia Lego Mindstorms EV3
Wspominaliśmy wcześniej o jednostce centralnej tej generacji. Oparcie jej o technologię ARM umożliwiło uzyskanie taktowania zegara operacyjnego na poziomie 300 MHz. Cały system możecie dodatkowo rozbudowywać dzięki obecnemu w obudowie gniazda na karty pamięci doskonale znanego ze smartfonów typu microSD. Samo środowisko projektowe może zostać wykorzystane w ścisłej współpracy z oprogramowaniem Autodesk, co dodatkowo podnosi wartość użytkową tych modeli. Nie da się ukryć, że najlepszym sposobem na naukę jest realizacja własnych projektów – a to jest bez wątpienia świetna okazja do zainteresowania zagadnieniem robotyki i konstrukcji maszyn nawet najmłodszych domorosłych majsterkowiczów.
Jak oceniasz ten wpis blogowy?
Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!
Średnia ocena: 5 / 5. Liczba głosów: 3
Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.