Jak wybrać odpowiedniego drona dla siebie?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Czas czytania: 2 min.

Drony” to określenie, jakiego na co dzień często używamy mówiąc o wielowirnikowcach. W ofercie Botland możecie je znaleźć w wielu wariantach: między innymi jako rekreacyjne, półprofesjonalne, wyścigowe. W zależności od konkretnego modelu, można je wykorzystać zarówno do zabawy jak i pracy – nagrywania wideo, czy robienia zdjęć.

Jak wybrać drona?

 

Drony - jak wybrać model dla siebie?

 

Co wyróżnia drony?

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech tych urządzeń jest możliwość utrzymywania stałej pozycji w powietrzu bez konieczności dodatkowego manewrowania. Biorąc to pod uwagę staje się wręcz oczywiste, że są one świetną opcją dla każdego, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z lataniem – cechuje je znacznie niższy próg wejścia, niż zdalnie sterowana modele samolotów i helikopterów.

Mavic 2 Zoom

Drony rekreacyjne, czyli łatwy start

Kupując swojego pierwszego drona warto zdecydować się na modele rekreacyjne. W ich przypadku akumulator pozwala na maksymalnie 10 minut lotu. O ile bardziej zaawansowane modele zostały wyposażone dodatkowo w prostą kamerę lub aparat, tak należy jednak pamiętać, że ten segment jest przeznaczony przede wszystkim dla początkujących. Biorąc także pod uwagę, że wielowirnikowce bardzo łatwo jest uszkodzić już podczas pierwszego lotu, swój pierwszy egzemplarz warto wybrać prostszy i tańszy, a resztę pieniędzy przeznaczyć na bardziej zaawansowany model w przyszłości.

 

Dron rekreacyjny Syma X11C

Polecany model: Syma X11C 2.4GHz

 

Drony wyścigowe

W przypadku dronów wyścigowych absolutny priorytet należy nadać uzyskaniu jak najmniejszych opóźnień na linii aparatura sterownicza – dron. Innym praktycznie obowiązkowym elementem stał się dostępny widok FPV, czyli kamera z pierwszej osoby. Inną przydatną funkcją jest nakład OSD podająca na tym samym obrazie informacje o pojeździe: wysokość, prędkość i inne wskaźniki. Wykorzystać do tego celu można nawet własnego smartfona, co jest opcją wymagającą najmniejszego wkładu finansowego.

 

Polecany model: Walkera Rodeo 110

 

Drony dla filmowców

Obecnie każdy może spróbować swoich sił w tworzeniu materiałów wideo. Jednym ze sposobów na tworzenie ciekawych ujęć do własnych produkcji są drony półprofesionalne wyposażone w kamerę. Ze względu na konieczność utrzymania ustalonego kadru bardzo często wyposażane są one w dodatkowe gimbal, czyli ramię posiadające trzy stopnie swobody. Bardzo przydaje się również podgląd kadru – znacznie zwiększy to kontrolę nad kadrem. Największą zaletą dronów przeznaczonych do nagrywania wideo jest jednak wydajność ich akumulatorów: jedno naładowanie umożliwia lot trwający w zależności od konkretnego modelu nawet ponad 20 minut. Coraz bardziej powszechne stają się także systemy mające na celu zmaksymalizowanie bezpieczeństwa urządzenia. Wśród nich znalazły się na przykład zautomatyzowane procedury startu i lądowania, wraz z rosnącą ceną modelu pojawiają się jednak kolejne:podążanie kamerą za konkretnym punktem, czy też wspomaganie unikanie przeszkód obecnych na torze lotu.

 

Dron półprofesjonalny DJI Mavic 2 Pro


Polecany model: DJI Mavic 2

 

Jak widać, wybór odpowiedniego drona może być ogromnym wyzwaniem. Z tego powodu szukając sprzętu dla siebie pierwszym pytaniem, jakie trzeba sobie zadać jest „do czego będę go używać?”. Następnie należy określić budżet i funkcje, jakie chcemy posiadać.

Podziel się:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Grzegorz Galuba

Grzegorz Galuba

GG nie ma czasu na gadu-gadu - jest zawsze na bieżąco z nowościami z oferty, wybiera tylko najlepsze i dba, aby pojawiały się na czas. Jego rozległa wiedza o specyfikacjach technicznych produktów to nieocenione wsparcie dla całej ekipy. Do pracy przyjeżdża rowerem i już najwyższa pora, aby wszyscy zaczęli brać z niego przykład. Oaza spokoju.
Grzegorz Galuba

Grzegorz Galuba

GG nie ma czasu na gadu-gadu - jest zawsze na bieżąco z nowościami z oferty, wybiera tylko najlepsze i dba, aby pojawiały się na czas. Jego rozległa wiedza o specyfikacjach technicznych produktów to nieocenione wsparcie dla całej ekipy. Do pracy przyjeżdża rowerem i już najwyższa pora, aby wszyscy zaczęli brać z niego przykład. Oaza spokoju.

Zobacz więcej:

Ciekawostki
Oskar Pacelt

Nowości w Botland #25

25 odcinek Nowości w Botland na rozjaśnienie listopadowej szarości w żywym, pomarańczowym kolorze. Zapraszamy na przegląd.

Drukarka 3D Anet
Druk 3D
Marcin Lesiński

Drukarki 3D Anet do samodzielnego montażu

Debiutanci w branży druku 3D, pasjonaci i makerzy to osoby, dla których liczy się często nie tylko sam cel projektu, ale także ciekawy sposób na jego osiągnięcie. Co takiego mają w sobie drukarki 3D firmy Anet?

Dodaj komentarz