Druk 3D na wyższym poziomie. Nowość InCloud Zortrax

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Czas czytania: 2 min.

Z początkiem września producent drukarek 3D Zortrax zaprezentował zaawansowany system kontroli druku 3D – system zarządzania Zortrax inCloud. 

Zarządzanie klastrami drukarek 3D i zespołami korzystającymi z nich nie będzie już problemem. Użytkownik będzie mógł śledzić wszystkie działania drukarki Zortrax 3D w czasie rzeczywistym. Taka automatyzacja to dobra prognoza dla wieloosobowych zespołów zajmujących się drukiem. 

Co o tym sądzimy? Zortrax inCloud pomaga przede wszystkim oszczędzić czas, zwiększyć produktywność i możliwości produkcji do wykonania jednocześnie. Nieważne, czy użytkownik ma zamiar kontrolować jedno, czy dziesięć, a może sto urządzeń – z InCloud można znaleźć rozwiązanie najlepiej dopasowane do potrzeb. System pomaga na lepsze planowanie pracy w miejscach, gdzie na jednym urządzeniu pracuje wiele osób i odwrotnie, gdy wiele urządzeń jest na przykład obsługiwanych przez jednego operatora. 

Dashboard

Funkcja Dashboard to właściwie miejsce, w którym można znaleźć wszystkie funkcje Zortrax 3D w chmurze. Tutaj zebrane są wszystkie niezbędne informacje, a drukarki można organizować w klastry i zarządzać swoimi zespołami drukowania 3D. 

Printer details - szczegóły druku 3D

W tej sekcji można uzyskać dostęp do wszystkich kluczowych ustawień wszystkich posiadanych urządzeń Zortrax. Dodawanie, usuwanie, monitorowanie i opcje edycji parametrów każdej z drukarek 3D znalazły się w jednym miejscu.

Printer clusters

Narzędzie to pozwala na dodanie większej liczby drukarek 3D do konta w chmurze i tworzenie farm drukowania 3D. Urządzenia można dodawać tylko wtedy, gdy zostały już zarejestrowane na koncie Zortrax ID.

Teams

W sekcji „Teams” można tworzyć zespoły, a następnie nimi zarządzać oraz przypisać daną drukarkę 3D do wybranego spośród nich. Z tym narzędziem można jeszcze bardziej dynamicznie zarządzać aktualnie tworzonymi projektami.

Multiprint

Multiprint to kolejne narzędzie do zmaksymalizowania możliwości produkcyjnych urządzeń Zortrax. Pozwala na rozpoczęcie krótkoseryjnej produkcji w dowolnym miejscu, w jakim się znajdujesz i na druk tego samego modelu na wielu urządzeniach jednocześnie. Funkcja jest dedykowana przede wszystkim firmom prowadzącym duże farmy drukarek 3D.

Remote printing - zdalny druk 3D

Tu wiele wyjaśniać nie trzeba – rozpoczynanie i wznawanie drukowania 3D z dowolnego miejsca to z pewnością przydatna funkcja dla każdego. 

Timeline - oś czasu

Log Timeline, czyli oś czasowa, to dziennik aktywności zawierający czas i czas trwania wszystkich operacji wykonywanych przez zarządzane urządzenia, w tym trybów pauzy i bezczynności. Możemy również łatwo sprawdzić, które modele były drukowane na konkretnej drukarce.

Powiadomienia o konieczności akcji

Dostaniesz powiadomienie, gdy tylko wymagana jest jakaś akcja – na przykład usunięcie ukończonego druku z platformy. Z aktualizacjami można być oczywiście na bieżąco po ustawieniu ich na urządzeniu mobilnym.

Zortrax - druk 3D

System zdalnego zarządzania inCloud jest dostępny dla użytkowników od września 2020 r.

Podziel się:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Oskar Pacelt

Oskar Pacelt

Wierzy, że udany tekst jest jak list wysłany w przyszłość. W życiu najbardziej interesuje go prawda, pozostałych zainteresowań zliczyć nie sposób. Kocha pływać. Zajmuje się korektą tekstów (czyt. uprzykrzaniem życia współpracownikom), tłumaczeniami i ciekawostkami ze świata technologii.
Oskar Pacelt

Oskar Pacelt

Wierzy, że udany tekst jest jak list wysłany w przyszłość. W życiu najbardziej interesuje go prawda, pozostałych zainteresowań zliczyć nie sposób. Kocha pływać. Zajmuje się korektą tekstów (czyt. uprzykrzaniem życia współpracownikom), tłumaczeniami i ciekawostkami ze świata technologii.

Zobacz więcej:

Druk 3D
Marcin Lesiński

Druk 3D w służbie medycynie

Jeżeli matematyka jest królową nauk, to medycyna jest ich cesarzową. Zobaczmy, jak służy jej nowoczesny druk 3D.

CCTV monitoring kamery
Ciekawostki
Oskar Pacelt

Widzą nas wszędzie. CCTV metodą ochrony czy inwigilacji?

Lubicie być obserwowani? Chyba nikt nie lubi. CCTV – co oznacza ten skrót? W artykule telewizja przemysłowa, system kamer, monitoring – określeń jest wiele. Co to jest i z czym się wiąże? W wycieczce po krajach świata sprawdzimy też społeczne doświadczenia.

Dodaj komentarz