Spis treści:
W momencie pisania tego artykułu mija druga doba od podłączenia Neuralinku do małpy przez Elona Muska. Ważne wydarzenie. Prawie tak ważne jak nasz nowy odcinek. Zapraszamy do kolejnej odsłony Nowości w Botland.
Co nowego w ofercie Botland?
Nowości trafiają na bloga co dwa tygodnie, punktualnie w co drugi piątek. Każdego dnia dokładamy starań, aby oferta poszerzała się o coś dla każdego.
Dodatki do Raspberry Pi Pico
Jednym z pierwszych pytań, jakie dotarły do nas po premierze miniaturowego modułu Raspberry Pi Pico, było pytanie o wersję z przylutowanymi złączami. Minęło kilkanaście dni i rodzina Pico rozrosła się bardziej, niż się spodziewaliśmy. Na tę chwilę to już ponad 20 zróżnicowanych produktów i zestawów, a wśród nich znalazły się między innymi:
Najnowsza premiera od Fundacji Raspberry Pi – Raspberry Pi Pico!
Raspberry Pi Foundation z Wielkiej Brytanii nie zwalnia tempa. Wraz z nowym rokiem otrzymujemy kolejną nowość malinowo osładzającą oczekiwanie na model RPi 5. Oto Raspberry Pi Pico!
Żywice epoksydowe i barwniki Royal Resin
Prawdziwa rewolucja asortymentu. Już czujemy jej potencjał. Żywice i barwniki to wymarzone wyposażenie dla każdego z branży dekoracyjnej, przy tworzeniu efektownej biżuterii i dla modelarzy. Florystki, kreatywni stolarze, dekoratorzy wnętrz… wszyscy pokochają żywice epoksydowe Royal Resin. Można je wykorzystać też w elektronice. Z pewnością wkrótce poświęcimy im oddzielny wpis, bo tak ożywcze kolory i wzory nie mogą przejść bez echa.
Korzystanie z żywic Royal Resin nie jest trudne. Daleko temu do iście laboratoryjnego próbkowania w masce ochronnej i fartuchu albo budowlanej precyzji przy mieszaniu zawiesiny. Wszystko zostało jasno opisane. Wiemy jak mieszać, ile mieszać, jak otrzymać pożądany kolor, ile poczekać.
Żywice zawierają polifenole – brzmi groźnie, ale to związki występujące naturalne w materii organicznej, np. w oliwie z oliwek, yerba mate czy kakao. Oprócz wytwarzania pięknych przedmiotów spoina zabezpieczy dla nas układy elektroniczne.
- Royal Resin Crystal 0,5 kg, 1 kg, 5 kg
- Royal Resin Clear 0,5 kg, 1 kg, 5 kg
Przy opakowaniach barwników natomiast podaje się objętość w ml, nie wagę – przy mieszaniu 1 g odpowiada tu mniej więcej 1 ml. Bez obaw – Royal Resin i Botland nie pozostawią Was bez instrukcji.
Płytka rozszerzeń Argon ONE M.2 SATA do Raspberry Pi
Argon One M.2 to płytka rozszerzająca do obudów Argon One. Jej zastosowanie umożliwia uruchamianie Raspberry Pi za pośrednictwem dysku SSD M.2 SATA. Oznacza to szybszy rozruch i większą pojemność. Płytka akceptuje dowolny rozmiar dysków SSD M.2 SATA z kluczem B lub Key-B i M. Oprócz tego znalazła się tu obsługa protokołu UASP ( (USB Attached SCSI Protocol), dzięki której przyśpieszymy transmisję. Sprawa przydatna zwłaszcza w przypadku transferu długich bloków danych. Aby skorzystać z płytki należy zastąpić podstawę obudowy Argon One rozszerzeniem Argon One M.2. Podłączenie odbywa się kosztem jednego złącza USB – najlepiej standardu 3.0.
Specyfikacja ekspandera Argon ONE
- Płytka rozszerzeń do Raspberry Pi 4B i obudowy Argon One
- Protokół komunikacyjny: UASP
- Prędkość transferu: do 6 Gb/s
- Chipset: ASM1153E
- Rozmiar dysków: SSD M.2 2280 / 2260 / 2242 / 2230
Wycinarki i grawerki laserowe Flux
Sprzęt z wyższej półki. Beamo i Beambox Flux to wycinarki – grawerki do profesjonalnych zastosowań. Na szczęście z profesjonalnymi produktami jest tak, że nikt nie broni nam wykorzystywać ich amatorsko – szkoda, że nie działa to w drugą stronę. W Beamo dioda laserowa 30W pozwala na cięcie i grawer do 5 mm głębokości. Jej większa siostra Beambox to już laser 40W i 10 mm głębokości cięcia i graweru. Beambox Pro, seniorka, to już 50W mocy lasera i 12 mm głębokości przy operowaniu w materiale.
Beamo i Beambox posiadają tyle funkcji, że właściwie najrozsądniej będzie polecić Wam po prostu strony poszczególnych produktów, na których znajdziecie pełne specyfikacje. Wśród nich m.in. wysokiej jakości szyny, tryby wektorowy i rastrowy lasera 1000 DPI o grubości mniejszej niż ludzki włos. Zawsze będziecie mogli powiedzieć, że dowiedzieliście się o grawerkach dzięki serii Nowości w Botland, ale prawdziwe życie makerów, rzemieślników, artystów toczy się tutaj.
Po drodze zatrzymajcie się koniecznie na oprogramowaniu Beam Studio i jego fantastycznych możliwościach.
Pomysły z Beamo i Beambox
- Misterny wzór w drewnie
- Spersonalizowany wzór na szklance i łyżeczce
- Wzór na obudowie telefonu
- Dekoracje odzieży
- Skomplikowany tekst na anodowanym aluminium
- Obrazy i dekoracje ścienne
- Grawer na kłódce i kluczu
Do zobaczenia w kolejnej odsłonie – pamiętajcie wpaść po świeżutkie nowości za dwa tygodnie.
Jak oceniasz ten wpis blogowy?
Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!
Średnia ocena: 5 / 5. Liczba głosów: 1
Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.